• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

HABER DETAYI

Mart 24, 2021 8:40 am

Schneider Electric, Bursa OSB’nin Enerji Güvenilirliğini Artırmaya Destek Oluyor

Schneider Electric, Bursa OSB’nin Enerji Güvenilirliğini Artırmaya Destek Oluyor

6,8 milyon metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesi Bursa OSB, bünyesinde faaliyet gösteren 350’den fazla şirkete daha güvenli bir enerji alt yapısının yanısıra, kesintisiz elektrik ve su imkanı sağlıyor.  Sürdürülebilirlik ve verimlilik konularında dijital iş ortağı olmak misyonuyla hereket eden Schneider Electric, yeni teknolojilerle harcama maliyetlerinin yüzde otuza kadar düşürülmesini destekliyor.  Bursa OSB için dizayn edilen Schneider Electric çözümü elektrik ve su altyapısını akıllı hale getirecek bir donanım ve yazılım kombinasyonu içeriyor.

 

Ülkenin ilk Organize Sanayi Bölgesi olarak 1961 yılında kurulan Bursa OSB, artan üretim talebini karşılamak için giderek büyürken, bugün 6,8 milyon metrekareye ulaşan genişliği ile farklı sektörlerden 350’den fazla şirketi kapsıyor. Bursa OSB yönetimi Schneider Electric çözümü ile, katılımcılarına elektrik ve su hizmetlerinin devamlılığını sağlamanın yanı sıra, bölgenin enerji ağını takip etmelerine ve önleyici bakım hizmetleriyle  iş proseslerini kesintisiz devam ettirmelerine yardımcı olacak.

 

Bursa OSB yönetimi, endüstriyel bölgeler gibi enerji yoğun tesislerin çalışma süresini en üst düzeye çıkarması için tasarlanan EcoStruxure Power SCADA Operation’ı seçti.

 

EcoStruxure Power SCADA Operation sistemi; performansı analiz etmek, güç kullanımını optimize etmek ve bakım gerektiğinde uyarı vermek için Bursa OSB’nin 40 trafo merkezini ve 200’den fazla şalt sistemini izleyecek. Sistem ayrıca, kullanılmayan yedek enerji kapasitesini belirleyebilmesi sayesinde, Bursa OSB operasyon ekibinin sermaye harcamalarında yüzde 30’a varan bir tasarruf sağlamasına yardımcı olacak. Bursa OSB, bu sayede olası arızaları önleyici bakım ile azaltarak katılımcıları için çalışma süresini yüzde yirmi artıracak. Genel olarak, Bursa OSB’nin altyapısı, güvenilirlik endeksi puanlamasında yüzde 15 artış sağlayacak.

 

Organize Sanayi Bölgesi olarak ana önceliklerinin kusursuz enerji akışı sağlamak olduğunu ifade eden Bursa OSB Yöneticilerinden Nihat Genç “Schneider Electric ‘güvenli ve güvenilir enerji sağlama misyonumuz’ için katılımcılarımıza güvenilir bir çözüm sağlayıcı oldu. Artık tüm varlıklarımızı gerçek zamanlı olarak izleyebilir ve olası hataları proaktif olarak çözebiliriz. ” dedi. Tam çözüm, Power SCADA Operation yazılımına bağlanacak olan internet bağlantılı anahtarlama cihazlarını içerecek. Uygulama, operasyon ekibine gerçek zamanlı olarak bildirimler göndererek, Bursa OSB mühendislerinin neden ve sonucu belirlemesine yardımcı olacak.  Enerji açısından kritik tesislerde, kesinti yaşanan her saniyenin aynı zamanda işlerin aksamasına ve mali kayba neden olabileceğini, hayatları riske atabileceğini ve itibara zarar verebileceğini vurgulayan Schneider Electric Türkiye Segment Grup Satış Müdürü, Ercan Yılmaz “EcoStruxure Power SCADA Operation çözümümüz sayesinde  Bursa OSB’nin maliyetleri düşerken, çalışma süreleri artacak. Elektrik şebekesinin boyutu veya karmaşıklığı ne olursa olsun, Power SCADA Operasyonu her riski kesintisiz görüntüleyerek anında tepki verme yeteneği sağlayacaktır. ” şeklinde konuştu.

Firma Bilgileri

Bursa Organize Sanayi Bölgesi
+90 224 243 38 00 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.