• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

Kullanıcı Sözleşmesi

TurkOSB Kullanıcı Sözleşmesi

İşbu sözleşme; www.turkosb.com alan adı altında işletilen “Türkiye Organize Sanayi Bölgeleri Firma Rehberi” bağlanan, fayda sağlayan bireysel ve/veya kurumsal çapta kullanıcıların yerine getirmesi gereken koşul ve hükümleri içermektedir.

www.turkosb.com sitesine bağlanmakla; ürün / mal / hizmet alımı – arzı / satımı konusunda teklif sunmak, ilan yayınlatmak, firma, ürün ve hizmet tanıtımı gerçekleştirmek ya da haber niteliğindeki tüm içerikleri kapsamakta olup, aşağıda yazılı bulunan genel hükümleri peşinen kabul etmiş sayılırsınız. Yanı sıra www.turkosb.com sitesine bağlanmanız ve ardından şifreli ya da şifresiz olarak kullanmaya başlamanızla birlikte tüm hususları anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız.

 

Üye Olma ve Hizmet Kullanım Şartları

Üyelik; Bireysel ya da kurumsal kullanıcının “Üye Kullanıcı” olmak arzulaması ve kişinin tarafından kendi rızası ve talebi doğrultusunda “Web Sitesine” üye olmak için gerekli kimlik bilgilerini vermesi, kimlik bilgilerinin doğruluğunun onaylaması ve bilgilerini göndermek suretiyle kayıt işlemini yaptırması ve TurkOSB tarafından onaylanması ile tamamlanır. Bu aşamada TurkOSB istediği üyeyi kabul ya da reddetme (yasalara aykırılık, art niyet vb.) hakkına sahiptir.

Kullanıcının formlar üzerinde gönderdiği her türlü bilgiden kullanıcının kendisi sorumludur. Yanı sıra kullanıcı, bilgilerinin korunmasına yönelik gerekli adımları kendisi atmalı, kolay bilinebilecek, tahmin edilebilecek şifrelerden kaçınmalıdır. Reşit olmayanlar kullanıcıların site içerisindeki tüm faaliyetlerinden TurkOSB.com sorumlu değildir.

Üye kullanıcılar; Web sitesi üzerindeki “Form sayfalarında oluşturdukları bilgilerinin ve sitenin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptıkları ürünlerin, yayınladıkları ilanların, mesajların, görsellerin kendi web sitelerinde bulundurdukları bilgilerin; sahte, çalıntı olmaması, üçüncü bir tarafın hiçbir tescil hakkı, telif hakkı vb haklarının çiğnememesi, yürürlükte olan yasalara aykırı olmaması (tüketiciyi koruma, haksız rekabet yasası, vb. tüm T.C. kanunları ve yönetmeliklerine), pornografi veya çıplaklık içermemesi, hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ve site üyelerine istenmeyen (spam) mailler gönderme amacıyla kullanmama ilkelerini kabul etmiş sayılırlar.

 

Web Sitesinde yer alan firmalara ait bilgileri, firmalardan kart toplanarak, yüz yüze yapılan görüşmeler ve internet aracılığı ile firmalarca girilmektedir. Tüm güncellemeler ve faaliyet konularından firma sahipleri sorumludur.

Bireysel kullanıcılar ve Kurumsal Üye Kullanıcılar site dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olduğunu kabul etmiş sayılırlar. Bireysel Kullanıcı ve Kurumsal Üye Kullanıcılar, TurkOSB.com ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına, malvarlığına tecavüz teşkil edecek nitelikteki TurkOSB.com içerisinde yayınlanmakta olan metinleri, resimleri, metinleri, ikonları, veri tabanlarını, çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını kabul eder. TurkOSB.com; tüm kullanıcılarının TurkOSB.com’da yayınlanan iletişim formlarından birbirlerine gönderdikleri mesajların içeriğinden, verilen puanlardan sorumlu değildir. Tüm kullanıcılar işbu sözleşme hükümlerine ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirdikleri site üzerindeki faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı TurkOSB.com doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Her bir “Üye Kullanıcı” kullanacağı şifre ve kullanıcı adı ile sadece bir tek kişi veya kurum için işlem yapma hakkına sahiptir.

TurkOSB.com sitesine bağlandığınızda, kullanıcıları sayfa dışına götürecek farklı bağlantılarla karşılaşacaksınız. Bu bağlantılar ticari işletmelerin talepleri ve taahhütleri doğrultusunda sunulmaktadır. Bu bağlantılara tıklamak, kullanıcı olarak sizin sorumluluğunuzdadır. Bağlantılara tıklayarak karşılaşabileceğiniz zararlardan TurkOSB.com sitesi sorumlu değildir.

Taleplerde ve ilanlarında bilgi ekleyen üye kullanıcı, eklediği bilgilerin doğruluğundan sorumludur. TurkOSB.com kullanıcıların ekledikleri her türlü bilgilerden sorumlu değildir. Kişilik haklarına saldırı, yanıltıcı bilgiler içeren bilgileri TurkOSB.com yayınlamama veya eklenmiş ise kaldırma hakkına sahiptir.

 

 

TurkOSB.com, kurumsal kullanıcı ya da reklamverenin istediği reklamları yayınlamakta ve yasaya aykırı gördüğü reklamları yayından kaldırma hakkını saklı tutmaktadır.

TurkOSB.com sitesinde çoğu ücretsiz olmak koşulu ile az bir oranda ücretli hizmetler yer almaktadır. TurkOSB.com, ücretli hizmetlere ilişkin fiyatları haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.

TurkOSB.com, burada yazılı bu maddelerde ve tüm site içeriğinde önceden haber verme zorunluluğu bulunmaksızın değiştirme hakkına sahiptir. TurkOSB.com’ da kişisel ya da ticari maksatlı izinsiz çoğaltmaya, kullanmaya ve başka bir alan adı vb şekillerde yayınlamaya müsaade etmez. İzinsiz kopyalamak, her türlü değişiklik yapmak ve yayınlamak yasaktır. Bu siteden alınan materyaller satılamaz ya da başka şekilde kar ve hizmet amacıyla kullanılamaz.

TurkOSB.com; iş bu kullanıcı sözleşmesinde tanımlı olan hizmetleri daha akıcı, kullanışlı hale getirme, hizmet kalitesi ve sayısını çoğaltma adına değişiklikler yapma, değiştirme yapabilir. TurkOSB.com, içeriğinde ücretsiz ve ücretli hizmet alanlarında, sınırlı alanları bilgi paylaşma, ilan verme hizmeti olarak sunmaktadır. TurkOSB.com hizmet alanlarının sınırlarının tespit edilmesi ve değiştirilmesi hakkına sahiptir. Tüm kullanıcılar hizmetlerde sunulan sınırlamaları ve değişiklikleri kabul ederler.

TurkOSB.com sitesini kullanırken, gerçekleştirdiğiniz tüm işlemlerden kişisel olarak sorumlu olduğunuz, eylemleriniz nedeniyle zarar görebilecek herkesin zararlarını tazmin etmek zorunda kalacağınız önemle duyurulur. Yanı sıra gerek kullanıcı olarak, gerekse bilgi yayınlatan kurum ve kuruluşlar ve kişiler olarak bu koşullara uyma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Burada yazılı bulunan maddelerden birinin T.C. Kanunları çerçevesinde, ilgili makamlarca, resmi makamlarca ya da mahkemelerce geçersiz olduğunun belirtilmesi diğer maddelerin geçerliliğini etkilemez.

TurkOSB.com’a gönderilen işletme ya da kişisel bilgileri, gizlilik politikamıza tabi olmakla birlikte, internet aracılığı ile TurkOSB.com’a ilettiğiniz her türlü bilginin (adres kayıt, link talepleri,  ürün tanıtımları, firma tanıtımları, öneri ve istekler, her türlü yorum, fikir, logo, slogan, grafik, reklam vb. dahil) size ya da başka her hangi bir kişiye bunlar için her hangi bir kullanım ücreti ödeme yapılmaksızın sınırsız kullanım hakkı ile münhasıran TurkOSB.com mülkiyetine geçeceği ve mülkiyetimizde kalacağı anlaşılmıştır.

TurkOSB.com, sitede toplanan her türlü bilginin tek sahibidir. Sitede toplanan bilgiler 3. şahıslara satılamaz, verilemez ancak kullanıcılara ait demografik bilgileri sitenin reklam verenleri ile paylaşabilir (Bu paylaşma kişisel bilgileri içermez.). Ayrıca bahsi geçen ya da geçmeyen her türlü bilgi gizli tutulmak zorunda da değildir. Yanı sıra işletmelerin tarafımıza işletme adres ve diğer bilgilerinin yayınlanması ile yaptıkları müracaat ile bu bilgiler TurkOSB.com mülkiyetine talep eden firmanın talebi üzerine geçmiş bulunmaktadır. Buradaki bilgilerin her alandaki kullanımı sadece TurkOSB.com’a aittir. Tüm bunlar için her hangi bir yere ya da kişiye ücret ödemesi yapılmaz.

Üye olsun ya da üye olmasın tüm kullanıcılar TurkOSB.com’un sağladığı hizmetlerden yararlanmak suretiyle 3. şahıslardan almış olduğu mal ve hizmetlerdeki ayıplardan, zararlarından, ticari anlaşmazlıklarından TurkOSB.com hiçbir şart ve surette sorumlu değildir.

TurkOSB.com sitesi aracılığı ile yayınlanacak bilgiler, web sayfaları, reklam ve tanıtım mesajları ve benzeri sebeplerle yer alacak firma ve / veya şahısların içerik, ebat, görüntü kalitesi, genel ahlak kurallarına, hukuk ve doğruluk ilkesine uymak zorundadır. Yukarıda kaba hatlarıyla belirtilen standartlar dışında yer alan her türlü çalışmayı, TurkOSB.com yayımlayıp yayımlamamakta serbesttir.

Her ne maksatta yayınlanacak her türlü bilgi, tanıtım, resim, vb içerikler TurkOSB.com’ un sorumluluğu dışındadır. Her hangi bir nedenden ötürü üçüncü şahıs ve / veya kurumlarla çıkabilecek itilaf ve maddi manevi zarardan TurkOSB.com sorumlu tutulamaz.

Sayfalarımızda yayınlanacak her türlü haber, tanıtım ve reklam çalışmalarında TurkOSB.com’ un genel prensiplerine uyulması zorunludur;

  • Örf ve adetler uygunluk,
  • C. yasalarına ters düşmemek,
  • C. Ticaret Kanunu’ na ters düşmemek,
  • Fikir ve Sanat eserlerine saygılı olmak,
  • Marka ve Patent haklarına uygunluk,
  • Doğruluk ve dürüstlük,

ilkelerine kesinlikle uyulmalıdır. Sitemizde genel ahlak kurallarına aykırı adult içerikli her hangi bir bilgi ve resim yayınlanamaz. Bu şartlardan her hangi birine uyulmadığı takdirde TurkOSB.com tek taraflı olarak haber vermeden dahi bu bilgileri yayından kaldırmakta serbesttir. Yanı sıra TurkOSB.com, yukarıda yazılı bulunanların tümünü ya da bir kısmını haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.

TurkOSB.com normal şartlar altında 365 gün 24 saat %98 görüntülenme oranı (Kurumsal iş Ortaklarımızın verilerine göre) ile hizmet vermektedir. Olası doğal afetler, rutin sistem bakım ve arızaları, servis sağlayıcı problemleri ile Türkiye’ nin internet alt yapısından kaynaklanabilecek çeşitli aksaklılıklar vb. koşullar ile yayın akışında oluşabilecek kesintiler nedeniyle kişi, kurum ve kuruluşlar hiçbir talepte bulunamazlar. Yayın akışında meydana gelebilecek kesintiler sonrası ücretli hizmetler iyi niyet çerçevesinde süreye ilave edilmek kaydı ile telafi edilecektir.

Yanı sıra kötü niyetli kişi ya da kullanıcılar tarafından sisteme verilecek hasarlar ve geçici yayınlanamama durumları için her türlü tedbir alınmış olup, yine de oluşabilecek bu tür hatalar için TurkOSB.com kişi ya da kurum ve kuruluşlar tarafından sorumlu tutulamaz. Kesintiler süreye iyi niyet çerçevesinde ilave edilir.

TurkOSB.com;