• turkosb@gmail.com
 • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,102 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
 • ADRES: Küçük Sanayi Sitesi C Blok No: 7 İscehisar / AFYONKARAHİSAR
 • TELEFON: Belirtilmemiş
 • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Hizmetlerimiz

 • Prefabrik Çelik Binalar,
 • Çelik Çatılar,
 • Sandviç Panel Çatı Kaplama,
 • Atık Kazanları,
 • Forklift Demir Bandıllar,
 • Forklift Katrak – Plaka Sehpaları,
 • Kanal Izgaraları,
 • Fabrika Su Tesisatları,

 

Prefabrik Çelik Binalar

Günümüzde Prefabrik yapılarda gelinen teknolojik nokta onu bir çok alanda yapı çözümü olarak önemli bir alternatif konumuna getirmiştir. Prefabrik yapılar geçmişteki geçici barınma mekanı algısından, bugün uzun ömürlü, güvenli ve ekonomik yapı modeline yükselmiştir. Prefabrik yapılar şantiyelerde, ofislerde, evlerde, sosyal tesis yapılarında, üniversite kampüslerinde, hastane komplekslerinde, askeri yerleşkelerde rahatlıkla tercih edilen ergonomik yapı çözümleridir.

Çelik konstrüksiyon yapılarda kullanılan yapısal çeliğin yüksek dayanımı nedeniyle öz ağırlığının taşıdığı yararlı yüke oranının küçük olması eleman boyutlarının da küçülerek yapı ağırlığının azalması sonucunu doğurmaktadır.

Betonarme yapı sistemlerinin uygulandığı çok katlı binalarda; döşeme ve kiriş maliyetlerindeki küçük artışlara karşın, kolon maliyelerindeki küçük artışlara karşın, kolon maliyeti yapıdaki kat sayısı ile doğru orantılı olarak artmaktadır. yükseklikle artan rüzgar ve ağırlıkla artan deprem gibi yatay yük elemanların maliyeti ise hızla artarak genel yapısal maliyet içinde büyük oranlara ulaşmaktadır. çok katlı çelik konstrüksiyon binalarda ise; döşeme ve kirişlerin özel yöntemlerle azaltılan maliyetlerindeki artışlar, betonarme yapılardaki kadar veya daha küçük olmaktadır. kolonlar ve yatay yük dayanımı için betonarme yapılardaki perde duvarların yerine kullanılan, çaprazlar ve / veya saclarla oluşturulan perde duvarların çok düşük olan maliyetlerinde , yine kat sayısına bağlı olan artışların hızı da düşük olmaktadır.

Tasarım ve üretiminin doğru yapılması ve denetlenmesi koşuluyla yığma, betonarme veya çelik konstrüksiyon olsun her türlü taşıyıcı sistem ve malzeme ile depreme dayanıklı binalar yapılması olanaklıdır. ancak, 11 büyük depremin binalara verdiği hasarların incelenmesi; çelik konstrüksiyon yapıların, can kayıplarının önlenmesi ve mal / iş kayıplarının azaltılması bakımından, diğerlerinden çok üstün olduklarını göstermiştir.

Çelik konstrüksiyon yapılar; Sıra dışı taşıyıcı sistemlere uygun olmaları, narin elemanları ile daha geniş kullanım alanı sağlamaları, zincirleme etkisi olan hafifliklerinin kazı ve temel boyutlarını küçültmesi, kötü zeminlerde bile alınacak çok basit önlemler ile yapılabilmeleri, çeşit ve ağırlık olarak daha az malzeme taşınmasını sağlamaları, çok katlı ve / veya depreme dayanıklılık için pahalı imalat gerektirmemeleri, prefabrik olmaları, kalıp ve iskele gerektirmemeleri, her türlü hava koşullarında yapılabilmeleri, Yapım sürelerinin kısalığı gibi birçok nedenle betonarme çerçeveli yapılardan daha ekonomiktir.

Çelik malzemelerin belirtilen bütün özellikleri göz önünde tutarak hizmet verdiğimiz alanları ( çelik, çelik ev, çelik bina, çelik çatı, çelik villa, çelik konstrüksiyon, çelik konstrüksiyon evler, çelik konstrüksiyon çatı, prefabrik, prefabrik ev, prefabrik villa, prefabrik yapı, prefabrik depo, çatı, uzay çatı, tonoz çatı, çatı kaplama, çatı sistemleri, demir doğrama, Ferforje imalatı ) şeklinde sıralayabilliriz.

 

Prefabrik Çelik Çatılar

Deprem bölgesi olan ülkemizde, en büyük can kayıpları şüphesiz, yaşanılan binaların depreme dayanıksız yapılmasından kaynaklanıyor. Prefabrik Çelik Çatı, işte bu önemli noktada devreye girerek olası deprem anlarında, binanızın kendi ağırlığına ek yük oluşturarak can ve mal kaybı riskini en aza indiriyor. Bugüne kadar aşina olduğunuz çatı kaplama sistemlerinden, yapısındaki gelişmiş teknoloji ve estetik görünüm sayesinde ön plana çıkıyor.

Prefabrik Çelik Çatı sistemleri, montaj tekniklerine dayalı bir çatı sistemi olduğu için doğanın getirebileceği afetlerden etkilenmez ve 4 mevsim güvenle kullanılabilir.

Prefabrik Çelik Çatı, hem kurulum aşamasında, hem kullanım aşamasında son derece kolaylık sağlayan bir çatı sistemidir. Prefabrik Çelik Çatı, deprem anlarında şekil değiştirerek en büyük faydasını sağlar ve can güvenliğiniz için koruyucu göreve geçer.Prefabrik Çelik Çatı, sünek bir çatı sistemi olmasının yanında, gerekli tamir anlarında sizi hiç zorlamadan tamir ve bakım yapılabilecek dizayn da döşenir. Prefabrik Çelik Çatı, herhangi bir sebepten dolayı sökülmesi gerekirse tüm çatı sistemi tamamen ve kolayca sökülebilir ve tekrar yine aynı kolaylık ve hızla monte edilebilir.

Neden Prefabrik Çelik Çatı Prefabrik çelik konstrüksiyon çatı alanında çok geniş bir tecrübe ve araştırma geçmişine sahip olan firmamız prefabrik çelik konstrüksiyon çatı hizmetini ekonomik fiyat avantajı ile sunmaktadır. Çelik yapının var olan ağırlığına ek yük oluşturup deprem gibi önüne geçilemez, can ve mal kaybına sebep olacak doğal afetlerde en yüksek dayanıklılığı sağlayan, doğal, kaplama ve çatı görünüm tipine göre daha teknolojik bir şekilde kaliteyi sembolize eden bir çatı çeşididir. Başka yapılarda olduğu gibi bina çatı çevresinin üzerine yine çatı görünüm projesinin müşterinin onayladığı biçimde yapılmasıyla elde edilen çelik konstrüksiyon çatı biçimidir. Binanın kendi ağırlığının hafif olması sebebiyle, olabilecek depremlerden diğer yapılara göre daha az etkilenir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.