TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,664 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Velimeşe Org. San. Böl., Barajyolu Kümevler No:94 59880 Ergene - Tekirdağ / TÜRKİYE
  • TELEFON: +90 282 674 36 60
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

1969 Yılında Sn. Erdoğan Yakutlu tarafından kurulan Yakut  Makina ve Zincir San. Ltd. Şti.  bugün Tekirdağ / Çorlu’ da 11.000 m² alanda kurulu 3.200 m² lik modern fabrikasında gerçekleştirdiği askılı konveyör sistemleri üretimi ile ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşları arasındaki yerini almıştır.

Başta metal boyama sektörü olmak üzere, tekstilden emayeye, otomotivden beyaz eşyaya, farklı birçok endüstride kullanılan askılı konveyör sistemlerinde, Türkiye ihtiyacının %70‘den fazlasını  Yakut Makina karşılamaktadır. İhraç edilen konveyör sistemleri, başta Ortadoğu  ve BDT ülkeleri olmak üzere 49 ülkede hizmet vermektedir.

Yıllardan beri edindiği bilgi ve tecrübenin yanında kalite konusunda gösterdiği titizlik, Yakut Makina’yı ülkemizin yanı sıra yurt dışında da güvenilen ve tercih edilen bir “Marka” haline getirmiştir.

Yakut Makina, sektörde lider olmanın verdiği sorumluluk anlayışı içinde, 47 yıllık bilgi birikimiyle birçok ilk’ e imza atmış olmanın gururunu taşımaktadır. Uzman kadrosu ve yerleşmiş kalite bilinciyle birlikte kendisine duyulan güvene layık olmaya çalışarak faaliyetlerini sürdürmektedir

Ürün Gruplarımız

  • Konveyör Sistemleri
  • Monoray Konveyör Sistemleri
  • Power & Free Konveyör Sistemleri
  • Özel Konveyör Sistemleri
  • Konveyör Ekipmanları

Yakut Makina ürettiği konveyör sistemlerinde; tekstil, dayanıklı tüketim malları, gıda, otomotiv, elektronik ve haberleşme vb. gibi birçok sektörde basit taşıma uygulamalarından kompleks sistemlere kadar geniş bir ürün yelpazesini sunmaktadır. Bu çeşitliliğin içinde çok düşük ağırlıklardan 16.000 kg.’a kadar malzemeler çeşitli proseslerden geçerek taşınabilmektedir.
Üretimi gerçekleştirilen konveyör sistemlerinin tamamı Yakut Makina tarafından minimum bakım ve yüksek verimlik düşünülerek tasarlanmıştır.

Power & Free Sistemleri

Zincirin (Power) sadece itme görevini üstlendiği malzemelerin ikinci bir ray içerisinde ilerleyen (Free) trolleyler vasıtasıyla taşındığı konveyör sistemleridir. Boyahane ortamlarındaki 225°C’ye kadar olan sıcaklıklarda çalışabilecek şekilde tasarlanmışlardır. Hem askılı taşımalar hem de zeminden taşıma uygulamaları için uyugundur.

Power&Free konveyörlerimizde kardan tipi zincirler kullanılmakta, araba sayıları artırılarak 2 ton ağırlığa kadar parçalar taşınabilmektedir. Ağır parçalar için tasarlanan sistemlerde aşağı/yukarı hareket edebilen lift (Drop section) üniteleri yardımıyla yükleme ve boşaltmada kolaylık sağlanabilmektedir. Büyük ebatlı malların taşındığı sistemlerde, boyahane konveyörlerinin yüzey hazırlama bölgelerindeki parçalar ileri/geri harket ettirilerek yüzey hazırlık bölümlerinin kısaltılması mümkündür.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.