• turkosb@gmail.com
 • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,253 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
 • ADRES: Manisa Organize Sanayi Bölgesi 4. Kısım Ahmet Nazif Zorlu Bulvarı No. 8 Yunusemre / MANİSA
 • TELEFON: +90 236 226 90 00
 • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Webasto 1901’deki kuruluşundan itibaren bir aile şirketidir. Şirket 75 yılı aşkın süredir otomotiv endüstrisine tedarik gerçekleştirmektedir: günümüzde Açılır Tavan ve ayrıca ısıtma ve klima sistemleri için Global Konfor Çözümleri bölümlerine ayrılmıştır.

İlk donanım ve nihai müşteriler

Otomotiv tedarikçisinin ana işi açılır tavan cabrio araçlar, tavan sistemlerinin yanı sıra arabalar ve ticari araçlar için ısıtma, soğutma ve klima sistemleri geliştirmesi ve üretimidir – müşterileri ise dünyadaki hemen hemen tüm otomobil üreticilerdir.

Webasto aynı zamanda nihai müşteriler için sabit ısıtıcılar ve ek donanım olarak açılır kapanır tavanlar sunmaktadır. Aynı şekilde bu alan da pazarlama şirketleri ve partnerlerle uluslararası boyutlarda yürütülmektedir. Servis ve ek donanımların takılması yerel servis partnerlerince yürütülmektedir.

Otomobil ve ticari araç alanlarında uzun süredir devam eden geleneğin yanında, Webasto günümüzde kamp, denizcilik ve özel araçlar pazarında da aktiftir. Otomotiv endüstrisinde edinilen teknik bilgi diğer araç türlerine de aynı şekilde aktarılmaktadır. Bu konudaki örneklerden biri de denizcilik sektöründeki hareketli tavan sistemleridir. Bu yaklaşım sayesinde Webasto yenilikçi, ürünler geliştirmekte ve son 100 yılı aşkın süredir devamlı olarak yeni büyüme alanları geliştirmektedir.

Yenilikler ve Teknolojik Liderlik

Webasto, otomobil tavan sistemleri için sürekli olarak yeni standartlar belirlemektedir. Örneğin şirket üretim portföyünü 2000 yılında ek bir ticari birim ile genişletmiş ve aynı zamanda kendini bir açılır tavan sistemleri tedarikçisi olarak tesis etmiştir. Webasto, VW EOS için entegre  kayar cam tavan ile beş parçalı bir açılır kapanır tavan (çelik açılır tavan) üretmiş ilk firmadır.

Webasto aynı zamanda konu yeni malzemelere geldiğinde de önderlik etmektedir. Şirket 2003 yılında kendi plastik yetkinlik merkezini Regensburg yakınlardaki Schierling’de kurmuştur. Yenilikçi polikarbonat tavan unsurları burada 2007’den beri üretilmektedir.  Webasto polikarbonat bileşenler için ikinci üretim hattını Ekim 2009’da hizmete sokmuştur ve böylece bu alanda teknolojik lider olma kararlığını vurgulamıştır. Günümüzde otomotiv endüstrisinin karşı karşıya olduğu en büyük güçlük yakıt tüketiminin azaltılmasıdır. Bundan dolayı hafif ağırlıklı tasarım konusu ve polikarbonat gibi malzemelerin kullanımı giderek önem kazanacaktır.

Ekim 2010 tarihinde Webasto, Thermo Top Evo ile binek araçların bir sonraki kuşağında kullanılacak sabit kaloriferleri piyasaya sunmuştur. Bu yeni ısıtma sistemleri kendi sınıflarının en hafifi olup daha önceki modellere göre çok az yakıt tüketmektedirler.
Ve Son Olarak Geriye Bir Bakış

Webasto’ya neden Webasto denmektedir? Fikir şirketin kurucusu   büyük olan Wilhelm Baier ‘den 1908 yılında baskılı parça, kablo tutucusu, ve beyaz eşya fabrikasını Esslingen’den Münih’in hemen dışındaki Stockdorf’a taşıdığında gelmiştir. İsim Wilhelm Baier, Stockdorf’un ilk harflerinden oluşmaktadır. Webasto’nun  şirket tarihi hakkında daha fazla ilginç detay burada bulunabilir.

 

Ürünlerimiz

 • Kamyon (Etkin Isıtma Sistemleri, Klima Sistemleri)
 • İş Makinaları ve Tarım Araçları (Isıtma Sistemleri, Klima Sistemleri, Tavan Sistemleri, Kontak Kapalı Sistemleri)
 • Hafif Ticari Araçlar (Isıtma Sistemleri, Klima Sistemleri)
 • Savunma Sanayi (Isıtma Sistemleri, Bireysel İklimlendirme Çözümleri, Konteyner / Barınak)
 • Özel Hizmet Araçları (Isıtma Sistemleri, Klima Sistemleri, Özel araçlar İçin Açılır Tavan Sistemleri)
 • Marin (Isıtma Çözümleri, Soğutma Çözümleri, Entegre Çözüm, Tavan Çözümleri, Soğutma Çözümleri, Süper Yat Endüstrisi, Ticari Olarak Kullanılan Tekneler)
 • Demiryolu (Isıtma Sistemleri, Üretici Bilgileri)
 • Karavan
 • Otobüs (Isıtma Sistemleri, Klima Sistemleri, Tavan Sistemleri)
 • Otomobil

 

Nace Kodu: 28.25.03

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.