TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,563 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
 • ADRES: KOSBİ Kazımkarabekir Caddesi No: 84 Kemalpaşa / İZMİR
 • TELEFON: +90 232 877 10 60
 • FAX: +90 232 877 10 59
 • GSM: Belirtilmemiş
 • WEB SİTESİ: http://www.voltmotor.com.tr
 • E-POSTA: bilgi@voltmotor.com.tr
 • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
9+4 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

KOSBİ Kazımkarabekir Caddesi No: 84 Kemalpaşa / İZMİR

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

1966 yılında, bobinaj üretimi yapmak üzere kurulan Volt Motor, 1987 yılından itibaren monofaze elektrik motoru ve devamında da trifaze elektrik motoru üretimine başlamış ve elektrik motoru üretimi sektöründeki yerini almıştır.

2011 yılında Saya Grup iştirakleri arasındaki yerini alan Volt Motor, 45.000 m2’lik üretim alanı ve 500’den fazla çalışanı ile gerçekleştirdiği yeni teknoloji yatırımları ve AR-GE çalışmaları sonucunda, 63 tip gövdeden, 315 tip tip gövdeye ve 200 Kw güçteki ürün gamına ulaşmıştır.

Bugün itibarı ile Volt Motor, Türkiye’nin en büyük elektrik motor üreticilerinden biri konuma gelmiştir.

Kuruluşundan bugüne faaliyet gösterdiği elektrik motoru üreticileri sektöründe başarılı çalışmalara imza atan Volt Motor, geliştirdiği yenilikçi projelerini iş süreçlerine yansıtarak, sektöründe fark yaratmaya devam etmektedir.

Toplumsal konulardaki sorumluluğunu, iş sorumluluğunun önemli bir parçası olarak gören Volt Motor, bu alanda da hayata değer katacak çalışmalar yapmayı dürdürmektedir.

Volt Motor, ülkemizde kullanılan elektrik enerjisi tüketimini düşürmek ve enerji verimliliğini arttırmak adına yaptığı öncü AR-GE çalışmalarıyla; Premium enerji seviyesi olan IE3 verim sınıfındaki elektrik motorlarını piyasaya sundu. Super Premium enerji seviyesindeki IE4 motorlarını da kendi AR-GE’si ve kendi patenti ile üretip, uluslararası pazardaki işbirliklerini sürdürmektedir.

Diğer taraftan da yeni geliştirmiş olduğu; yeni teknoloji ve kopmakt seri ürünü olan Voltpro ile dünyanın en verimli motorunu üretmeye ve bu ürününü ulusal ve uluslararası pazarlara sunmaya başlamıştır.

Volt Motor olarak; insana değer veren üretim anlayışı ile oluşturduğumuz “Kalite ve Çevre Yönetim Sistemimiz” çerçevesinde;

Çevre kirlenmesinin, iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenmesi ilkesiyle çalışarak,
Doğal kaynakların etkin kullanılmasını, kirliliğin önlenmesini, faaliyetlerimiz sırasında oluşabilecek atıkların kaynağında azaltılması ve ayrıştırılmasını sağlayarak,
“Sermaye Ötesi Değerler” anlayışı ile daha güzel bir gelecek için çevre ve topluma karşı sorumlu ve duyarlı davranarak,
Çevreye saygılı ve güvenli yöntemler ile kaliteli elektrik motorları üretmekteyiz.

2017 yılında, “30. Kuruluş Yılını” kutlayan Volt Motor’un hedefi;

Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi arasındaki yerini almak üzere; ana pazarı olan Türkiye’de büyümeye ve gelişmeye devam etmek ve başta Almanya olmak üzere diğer Avrupa ülkelerine ve Orta Doğu ülkelerine olan ihracatını geliştirmektir.

Her geçen gün hızla büyüyen Volt Motor, dünya standartlarındaki ürün-hizmet kalitesi ve sürdürülebilir başarı hedefi ile küresel bir şirket olma yolunda, TURQUALITY ve EFQM rehberliğinde, mükemmellik yolculuğunu sürdürmektedir.

Volt Motor, 2023 Yılı Vizyonu kapsamında ve “İçerik Marka” oluşturma yolunda, Powered by Volt misyonuna emin adımlar ile ilerlemektedir.

 

Ürünler

Asenkron Motorlar
 1. 1 Fazlı asekron motorlar
 2. 3 Fazlı asekron motorlar
 3. Özel Motorlar

 

1 Fazlı Asekron Motorlar

1 Fazlı asenkron motorların yapısı 3 fazlı asenkron motorlarda olduğu gibi stator ve rotor olmak üzere iki temel bileşenden oluşur. Stator motorun sabit parçasını oluşturur. Statorda stator çekirdeği ve alan sargıları bulunur. 1 fazlı asenkron motorların statorlarında genellikle ana ve yardımcı sargı olmak üzere 2 sargı bulunur. Rotor ise motorun dönen parçasıdır. Bilezikli asenkron motorların rotorlarında sargı, sincap kafesli asenkron motorların rotorunda ise kısa devre edilmiş baralar bulunur. Volt Motor endüstriyel asenkron motor ürün gamı da sincap kafesli asenkron motorlarda oluşmaktadır.

Asenkron motorlarda, hava aralığında oluşan döner alanın frekansı ile rotorun dönme frekansı aynı değildir. Bu motorlar bu sebep ile asenkron olarak adlandırılmaktadır. Hava aralığındaki döner alanın frekansı, motorun besleme frekansı ve kutup sayısına bağlı olup motorun yükü ile değişmez iken rotorun dönme frekansı yüke bağlı olarak değişmektedir. Motorun çalışma bölgesinde yük arttıkça motor devir sayısı düşer, yük azaldıkça devir sayısı artar. Motorun devir sayısı boşta çalışmada en yüksek seviyededir. Asenkron motorun motor çalışma bölgesinde motorun devir sayısı, döner alanın devir sayısını aşamaz.

 

3 Fazlı Asekron Motorlar

3 Fazlı asenkron motorlar stator ve rotor olmak üzere iki temel bileşenden oluşur. Stator motorun sabit parçasını oluşturur. Statorda stator çekirdeği ve alan sargıları bulunur. 3 fazlı asenkron motorların statorlarında her 3 faz için birer ayrı sargı bulunmaktadır. Rotor ise motorun dönen parçasıdır. Bilezikli asenkron motorların rotorlarında sargı, sincap kafesli asenkron motorların rotorunda ise kısa devre edilmiş baralar bulunur. Endüstriyel uygulamalarda yaygın olarak kullanılan asenkron motor tipi sincap kafesli asenkron motordur. Volt Motor endüstriyel asenktron motor ürün gamı da sincap kafesli asenkron motorlarda oluşmaktadır.

Asenkron motorlarda hava aralığında oluşan döner alanın frekansı ile rotorun dönme frekansı aynı değildir. Bu motorlar bu sebep ile asenkron olarak adlandırılmaktadır. Hava aralığındaki döner alanın frekansı, motorun besleme frekansı ve kutup sayısına bağlı olup motorun yükü ile değişmez iken rotorun dönme frekansı yüke bağlı olarak değişmektedir. Motorun çalışma bölgesinde yük arttıkça motor devir sayısı düşer, yük azaldıkça devir sayısı artar. Motorun devir sayısı boşta çalışmada en yüksek seviyededir. Asenkron motorun motor çalışma bölgesinde motorun devir sayısı, döner alanın devir sayısını aşamaz.

 

Özel Motorlar

Genel maksat motor olarak bilinen standart 3 fazlı ve 1 fazlı asenkron motorların, özel uygulamalar için geliştirilmiş versiyonları sayesinde uygulamalarda maliyet, performans ve kalite avantajı sağlanabilmektedir.

 • Tarım Sektörü Süt Sağma Makineleri
 • Gıda Sektörü Endüstriyel Pasta Fırınları
 • Temizlik Sektörü Çamaşır Makineleri
 • Havalandırma Sektörü Evaporatif Soğutma Sistemleri

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.