• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,811 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Abdullah KANCA
  • ADRES: İhtisas Organize Sanayi Bölgesi 41420 Şekerpınar 1.Cd No: 10 Çayırova/Kocaeli
  • TELEFON: +90 262 679 10 00
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Hakkımızda

Sanayide Otomotiv sektörü yüksek katma değer yaratması, ileri teknoloji kullanımı, istihdam olanakları sağlaması ve çevreye duyarlı yapısı ile küreselleşen dünyamızda hızlı bir gelişim sürecine girmiştir. Bu hızlı gelişim sürecinde yer almak, üretim, teknolojik gelişme ve ihracat yönünden yapılaşma zorunluluğu gibi konularda çözümler üretebilmek için başta İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Bursa olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde dağınık bir şekilde faaliyet gösteren ve otomotiv sektörüne parça üreten TAYSAD (Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği) mensubu 210 üyeden 40 kadarı biraraya gelerek, sorunlarının çözümünü sağlamak üzere ortak girişim grubu oluşturmuş ve TOSB’ u (TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi) kurmuşlardır.

TOSB tamamen katılımcı sanayici üyelerinin özkaynakları ile finanse edilmiş olup, devlet kredisi kullanmamıştır.

Dünyadaki uygulamalar dikkate alınarak coğrafi yönden ana sanayi kuruluşlarının birbirlerine çok yakın olmaları hususu doğrultusunda Organize Sanayi Bölgesi yeri olarak ‘Kocaeli-Gebze’ yöresi seçilmiştir. Seçimi yapılmış olan bölgenin çorak ve tarımsal potansiyeli olmayan arazilerden meydana gelmesi bu seçimde önemli etkenlerden biri olmuştur.

TOSB, kamu yararı gerekçesi ile adına kamulaştırma yapabilen veya yaptırabilen bir Özel Hukuk Tüzel Kişiliğine sahip olup, Otomotiv parça sanayicilerinin faaliyet gösterdiği tek Global İhtisas Organize Sanayi Bölgesidir.

Otomotiv; çevre ve kalite standartlarına duyarlılığı yüksek ve bu konularda en disiplinli çalışan sektörlerin başında gelmektedir. Otomotiv parça üreticilerine yönelik bir ihtisas organize sanayi bölgesi olan TOSB, kurumsallaşmanın temelini oluşturan kalite yönetim sistemini TS EN ISO 9001:2000 belgesini alarak hayata geçirmiştir. Aynı zamanda tüm alt yapı yatırımlarında ve her türlü faaliyetinde çevreye saygılı projelendirmeye özel önem vermektedir. Bu amaçla kurulan TOSB Çevre Birimi OSB sınırları içerisindeki her türlü faaliyetin çevreye olan etkilerini değerlendirmekte, denetlemekte ve böylece sahip olduğumuz doğal güzellikleri korumayı hedeflemektedir.

Türk otomotiv sanayinin küreselleşmeyi tam olarak uygulamaya başlaması ile birlikte TOSB, bürokrasiden uzak destekleyici yönetim yapısı, coğrafi konumu ve lojistik üstünlüğü, çevreye saygılı projelendirme anlayışı, ihtiyaçlara en üst düzeyde cevap verebilen modern altyapısı ve destekleyici hizmetleriyle sektöre parça üreten yerli ve yabancı sermayeli tüm firmalar için önemli bir ilgi odağı konumuna gelmiştir.

TOSB, “Hizmet kalitesini sürekli arttıran, konusunda uzman çalışanları ve tüm gereksinimlere en üst düzeyde yanıt veren altyapısıyla, bölgesindeki katılımcıların rekabet gücünü yükseltecek ve destekleyecek en uygun hizmeti sunan bir Organize Sanayi Bölgesi olmak” misyonu ile hareket etmekte, organik ve sürekli gelişen yapısının gerektirdiği doğrultuda bölgeyi ilgilendiren her türlü negatif veya pozitif kriteri en doğru şekilde değerlendirmektedir. Yöneticisinden çalışanına “Kaliteli ve güncel altyapı imkanları sunarak; katılımcıları için sinerji yaratan, edindiği bilgi ve becerileri küresel pazarda satabilecek, evrensel çevre kurallarına ve insana duyarlı, örnek ve önder bir Organize Sanayi Bölgesi olmak” vizyonu doğrultusunda çalışmalarını devam ettiren TOSB, otomotiv parça sanayicilerinin faaliyet gösterdiği tek GLOBAL İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ olma ayrıcalığına sahiptir.

TOSB gelişmesine büyük bir hızla devam etmekte, önemi gittikçe artmakta ve bir markalar şehri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.