TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
685 ZİYARETÇİ
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
3+6 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Saluca Köyü Çardaklı Mevkii Besi OSB Suluova - Amasya / TÜRKİYE

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Mevcut hayvancılık potansiyelini daha da artırmak ve Türkiye’nin kırmızı et ihtiyacının karşılanmasına   katkıda bulunmak amacıyla: Amasya İli Özel İdaresi (%59), Suluova Belediyesi (29), Suluova Ticaret ve San.Odası (%6) ve Suluova Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (Besi)’nin (%6) ‘ lık hisse katılımıyla Suluova  Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi 2004 yılında 223 Sicil Numarası ile kurulmuştur.

Amasya İli Suluova İlçesinde yer alan TDİ.Besi OSB.  Orta Karadeniz Bölgesi geçiş kuşağında ,  doğuyu- batıya, kuzeyi- güneye bağlayan uluslar arası kara yolu ağı  ve tren yolu kavşağında bulunmakta olup; Amasya Merzifon Havaalanına  30 Km uzaklıkta ve    Samsun Deniz Limanına 100 km. mesafede bulunmaktadır.

Suluova İlçesi,  Salucu Köyü Çardaklı Çayırı mevkiinde 90 hektarlık alan üzerinde kurulan TDİ.Besi OSB.de toplam  9.128 Büyükbaş hayvan beslenecek olup; besi tesisleri yarı açık serbest sistem (sundurmalı) işletmeler olarak  projelendirilerek  uygulanmaktadır.

Suluova TDİ. Besi OSB. nin alt yapı inşaatı  tamamlanmış  olup; mevzi imar planında yer alan  37 adet besi parseli ve 3 adet sanayi parseli olmak üzere toplam  40 parselden  oluşmaktadır.

3 sanayi parsellerinden;

1. Sanayi parselinde de 400 baş/gün hayvan kesim kapasiteli EKUR Et Entegre  tesisinin de inşaatı tamamlanmış ve hayvan kesimlerine başlanılarak,tesiste et ve et ürünlerinin üretime geçilmiştir.

2.sanayi parseli, SİGMA Elektrik Ürt. Müh. ve Paz. Ltd. Şti. ne  tahsis edilmiş olup, SİGMA-Biyogaz – biyoenerji tesisinin yapımı kısmen tamamlanmış olmakla, saatte 1000 KW’lık elektrik üretimine fiilen başlanmıştır.

3.sanayi parseli, Ahi Suluova Biyogaz Enrj.Ürt.San.A.Ş.  adına Tahsisi yapılmış olup, bu proje ile 6.5MWe Gücünde elektrik üretimi yapılacağı hem de organik& organamineral granül katı ve sıvı gübre üretilecektir.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.