• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

GOLD Şuhut Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,606 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Şuhut Afyonkarahisar Yolu 8 km Şuhut / Afyonkarahisar
  • TELEFON: +90 272 718 41 80
  • FAX: +90 272 718 10 59
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.suhutosb.org.tr
  • E-POSTA: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
3+7 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Şuhut Afyonkarahisar Yolu 8 km Şuhut / Afyonkarahisar

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

01.04.2002 tarih ve 24713 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren O.S.B Kuruluş, Yapım ve İşletmesi ile İlgili Usul ve Esaslara göre Şuhut Karma O.S.B kurulması ile ilgili olarak 05.08.2004 tarihinde düzenlenen Fizibilite Raporu Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na sunulmak üzere Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne gönderilmiştir. Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün oluru, Valilik Makamının onayı ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına gönderilen dosyanın incelemesini müteakip 21.05.2001 tarih ve 24408 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren O.S.B Yer Seçim Yönetmeliğine göre 13.09.2004 tarihinde önerilen O.S.B alanı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı elemanları Ön İnceleme Komisyonunca incelenmiş, hazırlanan rapor Yer Seçim Komisyonuna sunulmuştur.
Ön İnceleme Komisyonunun hazırladığı öneri alanı ile ilgili olarak, 30 Aralık 2004 tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından oluşturulan, Yer Seçim Komisyonu, İlçemizde toplanarak, Önerilen alanın, Karma O.S.B olmasında bir sakınca olmadığına dair uygun görüş vermişlerdir. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, O.S.B kurulabilmesi için alanın, İmara Esas olmak üzere Jeolojik, Jeoteknik etüdü ile alanın 1/1.000 ve 1/5.000 ölçekli Hali Hazır haritaların yaptırılmasını istemiştir. Yapılan bu çalışmalar, Bayındırlık Bakanlığı tarafından onaylandıktan sonra dosyalar Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na sunulmuştur.
O.S.B alanı yaklaşık 180 Hektar’dır. Özel Mülkiyet 76 Parsel, yaklaşık 117 hektardır. Hazine Arazisi 20 Parsel olup, 65 hektar’dır. O.S.B alanı içerisinde kalan Hazine Arazilerinin ifraz işlemi yapılmış, Şuhut O.S.B adına tescil işlemi tamamlanmıştır. Yukarıda belirtilen işlemler tamamlandıktan sonra, O.S.B alanı ile ilgili bilgi ve belgeler Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na sunulmuştur.
4562 Sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanununa göre Şuhut O.S.B kurucu ortakları olan; Afyonkarahisar İl Özel İdaresi, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Şuhut Belediye Başkanlığının katılımıyla Kuruluş Protokolü hazırlanarak, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayına sunulmuştur. Kuruluş Protokolünün onay ile, 249 sicil numarası alan Şuhut Organize Sanayi Bölgesi, 17.01.2007 tarihinde Tüzel Kişilik kazanmıştır.
Tüzel kişiliğin kazanılmasından sonra Mevzuat gereği yapılması gereken işlemler sırasıyla yapılmaya başlamıştır.
Kasım 2017 sonu itibarı ile Şuhut Organize Sanayi Bölgesinin mevcut durumu:
1-Şuhut Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetince özel şahıslara ait mülkiyetler için Kamu Yararı Kararı talep edilmiş Bakanlığın Kamu Yararı Kararını onaylamasını müteakip Şuhut Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetince Kamulaştırma Kararı alınmıştır. Konu ile ilgili Kamu Kurum ve Kuruluşlarına bilgi verilmiş olup Kamulaştırma işleminde yasal süreç başlatılmıştır. 2942 Sayılı Kamulaştırma Kanununa göre hareket edilmiş, öncelikli olarak Uzlaşma yolu ile satın alınarak Kamulaştırma yoluna gidilmiş, ancak bu yolla sadece yedi parselin sahipleri ile uzlaşılarak Kamulaştırması yapılmıştır. Kamulaştırma bedelleri ödenerek Şuhut O.S.B adına tapuları alınmıştır. 30 Parselin maliki ile uzlaşılamadığı için Kamulaştırma için dava açılmış, Mahkeme yoluyla Kamulaştırması yapılmış, Kamulaştırma bedelleri ödenmiş olup, bunlardan 29 adedinin Şuhut O.S.B adına tapuları alınmıştır. Bir parselin de Kısmi Kamulaştırması yapılmış olup, ifraz işlemi tamamlanarak tapusu alınmıştır. Kamulaştırma işlemleri için 475.000,00 TL ödeme yapılmıştır. 1. Etap Kamulaştırma sonunun da yaklaşık 550.000-m2 lik alan, O.S.B mülkiyetine geçmiştir.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.