• turkosb@gmail.com
 • +90 (532) 623 09 45

Sismak Otomotiv San. Tic. A.Ş.

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,446 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
 • ADRES: İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi 10007 Sokak No: 13 Çiğli / İZMİR
 • TELEFON: +90 232 328 02 55
 • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Sismak, uluslararası standartlarında “Direksiyon kutusu” üretmek amacıyla 1980 yılında kuruldu. Daha o yıllarda, “direksiyon kutularının araçlara ve dolaylı olarak insan hayatına yön verdiğinin bilinciyle” üretim gerçekleştirmeyi ana ilke olarak benimseyen Sismak, yenileme pazarı ve OEM müşterilerine daima yüksek kalitede ürünler sundu.

Yıllar içerisinde bu ana ilkesinden ödün vermeden üretimini sürdüren Sismak, istikrarlı bir büyüme de sağladı ve ülke ekonomisine katkısını artırarak sürdürdü. Tüm bunların doğal sonucu olarak Sismak’a duyulan sektörel güven artarken Sismak, kısa sürede adının daha büyük kitleler tarafından duyulmasını sağladı ve ülkemizin köklü markalarından biri oldu.

Sismak, Türkiye’nin ikinci büyük ihracat limanının bulunduğu, lojistik ve altyapı imkanlarıyla avantajlar sağlayan İzmir’de üretimini sürdürürken, tesisini 10.000 m2 alan üzerinde kurulu 6500 m2’lik kapalı alana genişletti. Bugün uluslararası kalite standartlarına sahip tesisinde faaliyetlerini sürdüren Sismak, her biri konusunda uzman geniş bir “insan kaynağı” da oluşturmayı başardı.

Elbette insana verdiği önemi, faaliyetlerinin başköşesine koyan bir firmanın yalnızca Türkiye ile sınırlı kalması düşünülemezdi. Pazarlama faaliyetlerini 4 kıtaya ve 30 ülkeye genişleten Sismak, bu kadar geniş bir coğrafyaya ürün ve hizmet sunmanın doğal sonucu olarak, 2010-2015 döneminde ürün çeşitliliğini ve üretim miktarlarını hızla arttırdı.

Sismak bugün çalışanlarından tedarikçilerine, bayilerinden son kullanıcılarına, işbirliği yaptığı her kesim için “değer yaratan” bir kuruluş olmanın haklı gururunu taşıyor.

“Değişim; Gelişimin En Önemli Parçasıdır” ilkesiyle faaliyetlerini sürdüren Sismak, 2016 yılında yenilenen logosu ve “Hayata Yön Ver” sloganı ile üretmeye ve gelişmeye devam ediyor.

 

Ürünler

 • Direksiyon Kutuları,
 • Servis Kiti,
 • Yenilenmiş Direksiyon Kutuları,

 

Yenilenmiş Direksiyon Kutuları

Sismak, dünya standartlarındaki teknolojileri kullanarak uyguladığı yenileme (re-manufacturing) işlemi ile çevresel olumsuzlukları önlemeye katkıda bulunup doğaya olan sorumluluğunu yerine getirmekte ve aynı zamanda bu uygulamanın Türkiye’deki öncülüğünü yapmaktadır.

LES Yenileme Sistemi Nedir?

LES Yenileme Sistemi sayesinde, kriterlere uygun olan hidrolik ve elektromekanik direksiyonlar Sismak tarafından özenle seçilir, ardından fabrika ortamında ve Sismak tecrübesinin garantisi ile yenilenip tekrar ekonomiye kazandırılır.

Tamir Değil, Yenileme.

LES Yenileme Sistemi ile yenilenmiş bir ürün, yeni bir ürün ile tamamen eşdeğerdir ve fonksiyonel olarak birbirinden ayırt edilemez. Ancak ulusal ve uluslararası normlar gereği, yeni olarak algılanmasını engellemek amacıyla görsel olarak ayırt edici özellikler taşır.

Yenilenmiş Ürünler

LES Yenilenme Sistemi’nde yenilenen ürünün montaj aşamaları, yeni bir ürün ile aynıdır. Ana parçalar, kullanılmış ancak yenilenmeye engel olacak herhangi bir kusur bulundurmayan ürünlerden sağlanır. Ürünün kullanım dışı kalmasına neden olan eksik ve çalışmayan parçalar, tamamen yenileri ile değiştirilir veya tamamlanır. LES Yenilenme Sistemi ile yenilenmiş ürün tüketiciye sunulmadan önce, gerekli tüm test ve kontrollerden geçirilir.

LES Ürünü Çevre Dostudur.

LES Yenileme Sistemi çevre dostu özelliği ile, çeşitli nedenlerle kullanım dışı kalan ve ekolojik sistemimize ciddi zararlar verebilecek ürünleri tekrar kullanıma kazandırarak mevcut kirliliği azaltmaya yardımcı olur.
Bir yılda dünya çapında yapılan faaliyetlerin sonucunda elde edilen yenilenmiş ürünler sayesinde:
Aynı miktardaki ürünün üretilmesi için gerekli olan 10.774.000 varil ham petrol, 51.500 ton demir ve 60.000 ton alüminyum tasarrufu sağlanır.

Tasarruf edilen madenlerin cevherlerinin elde edilebilmesi için 150 futbol sahası büyüklüğündeki alanın 20 metre derinliğinde kazılması gerekliliğinden kaynaklanacak doğa tahribatına engel olunur.
60.000 otomobilin 1 yılda ürettiği emisyon kadar hava kirliliği önlenir.

LES Ürünü Garantilidir. 

Sismak, LES Yenileme Sistemi ile yenilenmiş ürünün aracınıza tam uyum sağlaması ve doğru performans göstermesi için sadece orijinal üreticiler tarafından, aracınıza özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş parçaları kullanır. LES ürünleri, araca montaj tarihinden itibaren 1 yıl süreyle garanti kapsamındadır.

LES Yenileme Sisteminin Aşamaları

Yenileme yapılacak ürünler tedarik edilirken belirli kabul kriterleri uygulanır. LES Yenileme Sisteminin aşamaları, ana hatları ile şöyle sıralanabilir:

 • Yenilenecek ürünlerin toplanması ve kategorize edilmesi
 • Ürünün komple demontajı
 • Tüm parçaların temizlenmesi
 • Eksik ve kusurlu parçaların yenileriyle değiştirilmesi ve tamamlanması
 • Ürünün tekrar montajı
 • Montajı yapılmış ürünlerin test edilmesi ve paketlenmesi

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.