TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,269 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Manisa Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısım Mustafa Kemal Bulvarı No: 3 Yunusemre / MANİSA
  • TELEFON: +90 236 233 35 51
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Selolit’ in konusu olan lif levha teknolojisi dünyada 19. Yüzyılda keşfedilmiş olmasına rağmen ancak 1950’ li yıllarda seri üretim tarzında çalışmayı mümkün kılacak gelişmeye ulaşabilmiştir.

İşte Selolit de odun hammaddeli lif levha (Duralit) imalatı yapmak gayesi ile ilk 1956 yılında İzmir’ de kurulmuş ve üretim faaliyetine 1958 senesinde başlamıştır. Tesis o güne kadar ağacın kereste elde edilen kısımları hariç olan ve Türkiye’de ancak yakacak olarak tüketilen kısımlarını sanayide değerlendirip mobilya üreticilerine malzeme olarak sunan ilk tesis olmuştur. 1963-1972 yılları arasında bir yenilenmeye tabi tutulmuş ve 1997 yılında da İzmir’ den Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki yeni yerine taşınırken bu kez son teknolojiye uyum sağlanmış sofistike enstrümantasyon, PLC ve PC kumanda sistemli otomasyonu ile odun hammaddeli levha teknolojileri içinde en eskilerinden olan bir teknolojinin en mükemmel bir şekilde güncelleştirilmesi başarısına ulaşmıştır. Ve Selolit’ in bu teknolojik atılımları kesintisiz devam etmektedir.

 

Ürünler

LİF LEVHA (DURALİT)

EBATLAR En x Boy (mm): 1300 (mm) x 2500 (mm)

KATEGORİ:

: 2 (mm) 1 paketteki duralit adeti: 200

: 3 (mm) 1 paketteki duralit adeti: 150

: 3 (mm) favori 1 paketteki duralit adeti: 150

: 4 (mm) 1 paketteki duralit adeti: 110

 

– 3 ve 4 mm kalınlıklarda krem ve beyaz boyalı üretim mevcuttur.

 

Üretim

Selolit’ in kullandığı teknolojiyle ürettiği lif levhada (Duralit) insan sağlığına zararlı katkı maddesi yoktur. Odunun içinde bulunan doğal reçine (lignin), yüksek basınçtaki buharla ortaya çıkarılarak levhanın sertleşmesinde kullanılmaktadır. Üretilen levhalar tamamen doğaldır. Üretiminde sentetik reçine (tutkal) kullanılmamaktadır. İşte bu özellik Selolit lif levhaya insana zararlı olmayan tamamen doğal bir nitelik kazandırmaktadır. Yıllarca üretimi yapılan bu lif levhalar (Duralitler) oto sanayisinde, karoseride , mobilya üretiminde döşemeli oturma gruplarında, inşaat sektöründe kapı ve dolaplarda , ambalajlarda ve hatta çantacılığa varıncaya dek akla gelebilecek bir çok sahada kullanılmış ve kullanılmaktadır.

Selolit, odun hammaddeli tamamen çevre dostu bir ürün üretmesinin yanında, üretiminde Devlet Orman İşletme Müdürlüklerinin ormanların bakımı için kaçınılmaz olan sıklık bakım kesim ağaçlarından elde edilen odunu kullanması sebebiyle dolaylı olarak da ormanların bakımına ve gelişmesine yardımcı olmaktadır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.