• turkosb@gmail.com
 • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,508 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
 • ADRES: Manisa Organize Sanayi Bölgesi 2. Kısım Gaziler Caddesi No: 27 Yunusemre / MANİSA
 • TELEFON: +90 236 233 40 80
 • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

SARTEN, Metal ambalaj üretimine 20 Mart 1972 yılında Çorlu fabrikasında başlamıştır. Büyüyen Türkiye pazarında müşterilerinin ihtiyaçları karşılamak üzere SARTEN yeni fabrikalar açtı. SARTEN büyüme stratejisi parelelinde bugün Silivri, Gebze , Karacabey, Gemlik ,Manisa, Ayvalık ve Adana yörelerinde toplam 15 fabrikaya sahip bulunmaktadır. Bu fabrika yatırımları, SARTEN’in müşteri odaklı stratejisi paralelinde müşterilerin fabrikalarının yoğun olarak kümelendiği yerlerde yapılmıştır. SARTEN’in ürün pörtföyünde Metal Ambalajlar, Kavanoz Kapakları ve Plastik ürünler yer almaktadır.

SARTEN Metal ambalajda konserve, yemeklik yağ, aerosol, zirai ilaç, madeni yağ, boya gibi farklı sektörlere üretim yapmaktadır.

SARTEN Plastik ambalajda PET, PE ve PP hammaddelerinden yapılan üretimler ile madeni yağ, zirai ilaç (COEX), boya, ketçap (COEX), süt ürünleri, temizlik malzemeleri ve kozmetik sektörlerine hizmet vermektedir.

Kavanoz kapakları gıda sektörünün ihtiyacını karşılamak için üretilmektedir. 38mm çaptan 100mm çapa kadar çeşitlendirilmiştir.

SARTEN’in yurt dışında tamamı kendi sermayesi ile kurulan Şirketleri bünyesinde üç ayrı fabrikası bulunmaktadır. Bu fabrikalardan ilki SARTEN Bulgaria Ltd. bünyesinde yer alan PLEVEN’de kurulu metal kutu fabrikası, OOO SARPAK Rusya bünyesinde, NEVINOMINSK’te kurulu aerosol fabrikası, diğeride SARTEN Packaging Netherlands B.V bünyesinde ROOSENDAAL kurulu aerosol kutu fabrikasıdır.

SARTEN’in Romanyada ve Sırbistanda’da bu ülkelere ve komşu ülkelere pazarlama amacı ile kurulan iki ayrı firması bulunmaktadır.

Metal ve plastik ambalaj sektöründe Pazar ve teknoloji lideri olan SARTEN’in makine ve kalıp imalatı ile tüm fabrikaların teknolojik gelişmelerini sağlayan AR-GE Merkezi Silivri fabrikada yer almaktadır.

Sürekli insana yatırım yapma politikamız kapsamında yine Silivri fabrikamızda yer alan SARTEN AKADEMİ, yeni işe alınan personele, mevcut çalışanlara ve müşterilere yönelik eğitimler vermektedir.

 

Ürünler

Gıda
 • Metal (Sarten metal ambalajda gıda sektöründe konserve, yemeklik yağ, zeytin gibi ana ürün gruplarının yanında diğer birçok ürün grubu için de üretim yapmaktadır. Metal ambalajlar gıda sektörünün zor işleme şartlarına uygun olarak uzun yılların tecrübe ve bilgisi ile tesislerimizde entegre olarak üretilmektedir.)
 • Plastik (Sarten plastik ambalajda gıda sektörüne yönelik ketçap, mayonez, süt ve süt ürünleri, tahin ve pekmez gibi birçok ürün grubu için üretim yapmaktadır. Plastik ambalaj üretiminde kullanılan kalıplar Ar-Ge ünitesinde en yeni teknolojiler ile müşteri beklentileri ve ürün gerekleri doğrultusunda tasarlanmakta ve üretilmektedir. Ketçap ve mayonez için üretilen plastik ambalajlar çok katlı olarak üretilmekte ve bariyer katmanı sayesinde su buharı ve oksijen geçişleri engellenerek ürünün raf ömrü arttırılmaktadır. PET ambalajlar yüksek teknoloji ile üretilmektedir. En modern yöntem olan kalıp içi etiketleme sistemiyle üretilen ince cidarlı kaplar %100 sızdırmazlık özelliğine sahiptir.)
 • Kavanoz Kapağı
Endüstriyel Ürünler
 • Metal (Madeni Yağ – Boya – Kimya – Zirai Mücadele sektörlerinde üretim yapmakta olan iş ortaklarımıza yönelik çeşitli hacimlerde metal ambalaj üretimi yapılmaktadır.)
 • Plastik (Madeni Yağ – Boya – Kimya – Zirai Mücadele – Endüstriyel Temizlik sektörlerinde üretim yapmakta olan iş ortaklarımıza yönelik çeşitli hacimlerde, standart ve proje bazlı plastik ambalaj üretimi yapılmaktadır.)
Kozmetik
 • Metal (Sarten 1986 yılında üretimine başladığı aerosol ambalajda Avrupa da lider üreticilerden biri konumuna gelmiştir. Sarten aerosol ambalajın ürün spesifikasyonlarını, tüm dünyada kullanılan standartlara göre oluşturulmuştur. Sarten oluşturduğu uluslararası bilgi ve deneyimi ile kalitesini kanıtlamıştır. Aerosol kutuların baskılarını üretim sistemi içinde yer alan en son teknoloji matbaa ve ön hazırlık sistemleri ile basmaktadır. Üretimin tamamı %100 sızdırmazlık testinden geçmektedir.)
 • Plastik (Sarten plastik ambalajda kozmetik sektörüne yönelik şampuan, sıvı sabun, jöle gibi birçok ürün grubu için üretim yapmaktadır.)
Şekillendirilmiş Kutular

73 mm çap ile 153 mm çap arasında ve 125 ml.’den 2000 ml.’ye kadar şekillendirilmiş metal ambalajlar ve 45 mm çap ile 52 mm çap arasında ve 200 ml.’den 300 ml.’ye kadar şekillendirilmiş aerosol kutular.

 • Şekillendirilmiş aerosol
 • Şekillendirilmiş Kutu

 

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.