TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
710 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Ortaköy Mah. İlter Bulvarı No: 27 34592 Silivri, İstanbul / Türkiye
  • TELEFON: +90 212 734 38 08
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

1997 yılında Ceyhun Zincirkıran ve Mehmet Gündoğdu tarafından kurulan Sapro Temizlik Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., entegre bir tesiste faaliyet göstermektedir.  Avrupa Komisyonu talimatları doğrultusunda hijyenik üretim için tasarlanmış olan tesis, “akıllı bina” teknolojisi ile donatılmıştır.

 

Kurulduğu günden bu yana tüm dünyaya private label üretim yapan Sapro, 2017 yılı itibari ile Nonwoven’ı da kendi tesislerinde üretmeye başlayarak, hammaddesini kendi bünyesinde üreten Avrupa’da ki tek firma olmuştur.

 

Kağıdını, kolisini, kapak ve teşhirlerini üretebilme rahatlığını yakalayarak müşteri ihtiyaçlarına son derece esnek cevap verebilme yetisine sahip olan Sapro’nun grup şirketleri içerisinde, koli ve ambalaj üretimini Tetra A.Ş., plastik üretimini Multipak A.Ş., ve nonwoven üretimini Lotus Teknik A.Ş. yapmaktadır.  Sapro, üretimini en son teknoloji konvert – paketleme makineleri ile,  otomasyonlu toplama bölümüyle, GMP kurallarına uygun olarak yapmaktadır.

 

Sapro’da kişisel bakım, ev temizliği, araç bakım, hasta bakım, evcil hayvan bakım, endüstriyel kullanım vb. için ıslak mendil üretilmekte ve üretimin %75’i, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 6 kıtaya ihraç edilmektedir.  Islak Mendil ihracatında açık ara birinci sırada bulunan Sapro’nun üretim tesisleri; havlu, household, cep mendili, tekli mendil ve kutu dolum gruplarından oluşmakta ve 1000’den farklı markaya üretim yapmaktadır.

 

Sapro’da, kadın çalışan istihdamı %45’dir.

 

6 Kıtaya gerçekleştirdiği ihracatla, ıslak mendil ihracatında birinci sırada bulunan Sapro, 2017 yılı gelirleri ile İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer almıştır.  Sapro, Türkiye’nin en büyük 221’inci ihracatçısıdır. Öte yandan, sektöründe Avrupa’nın en büyük şirketlerinen olan Sapro, Türkiye’nin en fazla Ar-Ge yatırımı yapan 250 firmasından biridir.

 

Sapro tecrübesi, kaliteli ürünleri, müşteri odaklı çalışma anlayışı ile müşterilerine pazar ihtiyaçları doğrultusunda yenilikçi ve etkili çözümler üretmektedir ve üretmeye devam edecektir.

 

Ürünler

  • Kozmetik ve Kişisel Bakım
  • Ev ve Temizlik
  • Medikal
  • Araç Bakım
  • Endüstriyel

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.