• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

GOLD Salihli Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
807 ZİYARETÇİ
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
2+9 = ?

VİDEOLAR

  • Salihli Organize Sanayi Bölgesi Tanıtım Filmi

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Eskicami Mahallesi 15. Sokak No :2 Salihli / MANİSA

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Salihli Organize Sanayi Bölgesi Salihli’ye 17 km uzaklıkta, Ankara E-96 karayoluna cepheli bir konumdadır. Salihli Organize Sanayi Bölgesi İzmir’e 112km, Manisa ya 88km, Balıkesir’e 139km, Uşak’a 104km, İzmir Limanına 112km, İzmir Adnan Menderes Hava Limanına 125km,Ege Serbest Bölgesine 130 km. uzaklıktadır. Antalya-İstanbul ve İzmir-Ankara yollarının kesiştiği kavşak noktasındadır.

Salihli Organize Sanayi Bölgesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayı ile kurulmuş olup 4562 sayılı OSB Kanununa ve ilgili yönetmeliklerde belirlenen esas ve usullere uygun olarak faaliyet göstermektedir.

Salihli Organize Sanayi Bölgesi %50 Salihli Belediyesi, %25 Yatırım İzleme ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığı ve  %25 Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığı ile kurulmuştur. Ortaklardan kurulu Müteşebbis Heyet, Yönetim Kurulu ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, bölgenin işlemlerini yürütmektedir.

Organize Sanayi Bölgesi temel görevi OSB bölgesi olarak ayrılan alanın plan, proje ve tüm alt yapı işlerini tamamlayarak yatırımcıya tahsis etmektir. Yatırımcı firmanın kuracağı tesisi ile ilgili yapı inşaat ruhsatı, yapı kullanma ruhsatı, işyeri açma ve çalışma ruhsatı Bölge Müdürlüğü tarafından verilmektedir.

Tesislerin elektrik ve su abonelikleri OSB tarafından temin edilmekte ve bedelleri OSB tarafından tahsil edilmektedir. Organize Sanayi Bölgesi Altyapı bakım ve onarım işleri OSB tarafından yürütülmektedir.

A) ALT YAPI İŞLERİ: Salihli OSB de 2002 yılında altyapı inşaatı başlamış yol, yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon, 2 bin metreküp hacimli su deposu, 100 metreküp hacimli terfi deposu, yol parke taş kaplama işleri 2005 yılı sonunda bitirilmiştir.

B) ELEKTRİK İŞLERİ: 2004 yılında başlayan AG-OG elektrik dağıtım işleri 2004 yılı sonunda, Demirköprü Barajından 10.967.28 mt. 50MW güç kapasiteli bağımsız enerji nakil hattı 2005 yılı sonunda bitirilmiş ve yatırımcılara ucuz ve temiz enerji imkânı sunulmuştur.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.