• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,868 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Sakarya 2.OSB Bölgesi 1. Yol No: 11 Hendek SAKARYA
  • TELEFON: +90 264 654 58 33
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Sakarya II. Organize Sanayi Bölgesi

Kuruluş protokolü Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca 24/04/2001 tarihinde onaylanan ve Sakarya Hendek İlçesi Kargalıhanbaba Mahallesinde bulunan Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi ünvanı ile sicil kayıt defterinin 154 Sicil numarasına işlenerek, tüzel bir kişilik olarak kaydedilmiştir.

Alt yapı çalışmaları:

Yol  , atık su , yağmur suyu , kullanma suyu, elektrik , doğalgaz  ve Telekom şebeke inşaatları tamamlanmış ve kesin hesabı çıkarılarak, geçici kabulü yapılmış bulunmaktadır.

Bu tesislerden üyelerimize parsel bağlantılarıyla ilgili gerekli alt yapı hizmetleri verilmeye devam etmektedir.

Yol Yapım İşleri:

Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesinde 12550m. uzunluğunda 11 adet asfaltlı yol bulunmaktadır.

2013 yılı içerisinde 2’nolu OSB Güvenlik Girişi, otopark düzenlemesi, bordür ve asphalt yapımı gerçekleştirilmiştir.

Bölge Atıksu Arıtma Tesisi:

OSB içerisinde Arıtma Tesisi yeri olarak ayrılan alanda Hendek ilçesi ile OSB’nin Atık sularının arıtılacağı evsel nitelikli bir ortak Atıksu Arıtma Tesisi yapılarak işletmeye alınmıştır.

Ortak Atıksu Arıtma Tesisinin işletilmesine ilişkin yetki ve sorumluluk idaremiz ile Sakarya Büyük Şehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) arasında yapılan protocol ile SASKİ’ye devredilmiştir.

Bölgemizin Kanalizasyon Şebekesi tamamlanarak, Ortak Atıksu Tesisine bağlanmıştır.

Bölgemizin Yağmur Suyu Şebekesi tamamlanarak Dilsiz Deresi’ne deşarjı sağlanmıştır.

Bölgenin doğusu ve kuzeyindeki sağlık koruma bandları üzerine açılan drenaj hendeği vasıtası ile bölgeye dış arazilerden gelen suların Dilsiz Deresi’ne deşarjı sağlanmıştır. Drenaj Hendeği 2000 mm çaplı betonarme borular döşenerek kapalı kanal şekline dönüştürülmüştür.

Abu-Dhabi fonunda hibe usulü krediyle Hendek ilçesi ve 2.OSB için OSB sınırları içerisinde belirlinen alanda ortak tek bir arıtma tesisi yapılmıştır. 10.11.2009 tarihinde devreye alınmış ve işletmesi Sakarya Büyükşehir Belediyesi ADASU (SASKİ) Genel Müdürlüğü’ne devredilmiştir.

Evsel nitelikli arıtma tesisidir.Tesisin kapasitesi 15.000 m3/gün.

Günlük arıtılan miktarı 10.000-13.000 m3/gün‘dür.

Telekomünikasyon Sistemleri Tesisi İşleri

Katılımcılara yüksek hızda, kesintisiz, kaliteli internet ve telefon hizmetlerinin ulaştırılması amacıyla Türk Telekomünasyon A.Ş. ile Bölgemiz arasında 04.10.2007 tarihinde protocol imzalanmış ve Türk Telekom A.Ş’ye bölgemize hizmet vermek amacıyl santral kurabilme için bir santral binası tahsis edilmiştir. Türk Telekom A.Ş.  bu bina içerisine santralini tesis etmiş, fiber  optic kablolarla internet ve telefon hizketlerini bu santralden vermeye başlamıştır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.