• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
514 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Çerkeşli OSB Mahallesi İMES 9. Cadde No: 27, 41455 Dilovası - Kocaeli / Türkiye
  • TELEFON: +90 216 497 21 21
  • FAX: +90 216 497 22 06
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.rotek.com.tr
  • E-POSTA: rotek@rotek.com.tr
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
5+6 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Çerkeşli OSB Mahallesi İMES 9. Cadde No: 27, 41455 Dilovası - Kocaeli / Türkiye

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

ROTEK ENERJİ ve BACA SİSTEMLERİ SAN. Ve TİC. LTD. ŞTİ.Tecrübeli personeli ile bilgisayar destekli Avrupa standardlarında (EN 1856-1) üretim ve uygulama yapan, CE işaretli ürünleri ve satış sonrası hizmetleri ile de yaptıklarının takipçisi olan Rotek, doğal gaz bacası sektöründe Türkiye’nin önde gelen lider kuruluşudur.

Rotek kurulduğu 1993 yılından beri baca konusunda müşterilerine kapsamlı çözümler sunmaktadır. Şirket kurucuları çeşitli Alman baca firmalarına ait ürünlerin Türkiye pazarında satışını ve montajını yaparak tecrübe kazanmıştır. Firmamız, 1993 yılında Rotek markasıyla paslanmaz çelik baca üretimine başlamıştır. Bu bilgi birikimi ve deneyimiyle sektöre girdiği ilk günden beri baca sistemlerinin bilinçli ve standartlara uygun şekilde kurulması konusunda öncü olmuş ve bugüne kadar bu düşünce ile hizmet vermiştir.

Rotek teknik dokümanları çeşitli şartnamelerde kullanılmaktadır. Baca sektörünün gelişimine ve tüketici bilinçlenmesine önem veren Rotek, Bacader ‘ in kurucu firmalarındandır. Rotek, İstanbul’da faaliyet gösteren baca firmaları arasında TSE belgesi alan ilk firmadır.(Türkiye’de ise ikinci).  2000 yılında Negatif Basınçlı Sistemler, 2003 yılında Pozitif Basınçlı Sistemler, 2007 yılında ise Yüksek Basınçlı Sistemler için TSE belgesi almıştır. Avrupa Uyum Standartlarına göre revize edilen yeni baca standardı TS-EN 1856-1 ‘e sahip olan 7 firma arasında yer almıştır. Baca konusunda TS11383 ve TS EN 1856-1 belgelerine sahip olarak en fazla yıl standardlarda üretim yapmıştır.

Türkiye’ deki baca firmaları arasında makina ve kalıp yönünden en geniş kapasiteye sahiptir.

Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarında toplam 17 ülkeye yüzlerce baca sistemi, baca filtresi ve çöp-çamaşır şutları ihraç eden Rotek, kalitesi ile yurt içi ve yurt dışı şartnameli projelerde aranılan bir marka olmuştur. Türki Cumhuriyetleri ve Rusya pazarına ithalat yapabilmek için ön koşul olan Gost-R kalite belgesini 2006 yılında alan Rotek, Türkiye’de bu belgeye sahip ilk baca firmasıdır.
Sistemlerinde öncelikle “konik geçme” sistemi ve “manuel kaynak” kullanan Rotek, sektördeki gelişmeleri takip ederek, 1996 yılından itibaren daha kaliteli ürünler üretmek amacıyla “robot kaynak” teknolojisini, 1999 yılından itibaren de “muflu geçme” sistemini, 2007 yılından itibaren “hazır contalı sistemini” uygulamaya başlamıştır. Ürün yelpazesinde bulunan paslanmaz çelik bacanın yanı sıra çamaşır ve çöp atma kanalları, çamaşır şutları, çöp şutları, çöp kompaktörü, seperatör sistemi, atık gaz baca filtresi, gazı arıtma filtresi, kendi kendini taşıyabilir sanayi bacaları  ürün yelpazesiyle  konut, iş merkezi, otel, hastane ve fabrikaların ilk tercih ettiği firmaların başında gelmektedir.

Ürünleri içinde bulunan Çamaşır ve Çöp Atma kanallarını uluslararası şartnamelere uygun yapan Türkiye’deki ilk firmadır.

Ürünlerinin imalatını, satışını ve  montajını yapan, ayrıca baca problemlerini çözen, baca sistemi projelendirilmesi, baca ekipmanlarının seçimi(fan, baca damperi, motorlu klape, susturucu vs.) ve satış sonrası hizmetleri de sunan yapısıyla  dünyada da pek örneği bulunmayan bir sistemle hizmet vermektedir. Bünyesindeki baca konusunda akademik çalışmaları olan Makina Yüksek Mühendisleri ile baca sistemlerinin gerektirdiği her türlü hesaplamaları yapabilmekte ve teknik raporlar sunabilmektedir. Türkiye’de bayilik sistemini kuran ilk baca firması olan Rotek’in, Türkiye’nin çeşitli illerinde 31 adet bayisi , 1 adet Kıbrıs ve bir adet te Azerbaycan bayisi bulunmaktadır. Hedefi Türkiye’deki tüm illerde bayilik açmaktır.

Ürünler

Paslanmaz Çeilk Baca Sistemleri (Türkiye), Kendi Kendini Taşıyan Baca Sistemi (Türkiye), Çamaşır Şutu Sistemi (Türkiye), Çöp Şutu Sistemi (Türkiye), Endüstriyel Mutfak Egzoz Kanalları-EI120 Sertifikalı (Türkiye), Şömine Baca Sistemleri (Türkiye), Şömine Baca Fanları (Türkiye), Baca Çekiş Düzenleyicisi- Sekonder Klape (Türkiye), Rovac Çöp Kompaktörü (Türkiye), Kendinden Flanşlı Dairesel Kanallar (Türkiye), Endüstriyel Mutfak Egzoz Kanallarında Yağ ve Koku Kontrolü Cihazı-AirMaid(Sweden), Çöp Şutları için Seperatör Sistemi (Türkiye), Çamaşır Şutu Kapağı (Türkiye), Çamaşır Şutu Kapağı-UL Sertifikalı(United States), Çöp Şutu Kapağı-EI90 Sertifikalı (Türkiye), Çöp Şutu Kapağı-UL Sertifikalı (United States), Elektrostatik Filtre(Türkiye), Jeneratör Bacaları (Türkiye), Jet Fan Gövdeleri (Türkiye), Endüstriyel Mutfak İçin Yüksek Verimli Davlumbaz Sistemi(Türkiye), Füme Mangallı Mangal Seti (Türkiye), Baca Sistemleri Kompansatörü-Paslanmaz Çelik (Türkiye)

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.