TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,702 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: İnegöl Organize Sanayi Bölgesi 2. Cadde İnegöl / BURSA
  • TELEFON: +90 224 714 96 10
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Politeks A.Ş. 1984 yılında un, yem, şeker, gübre, vb.sektörlerinin ambalaj ihtiyacını karşılamak amacı ile polipropilen esaslı çuval üretimi yapmak üzere inegöl organize sanayi bölgesinde entegre bir tesis olarak kurulmuştur.

Firma 1988 yılında şu anki yönetim tarafından devir alınmış ve günümüze hem kalite hem de teknolojik olarak gelişerek ulaşmıştır.

1988 yılında aylık 600.000 adet çuval olan kapasite günümüzde aylık 8.500.000 adet çuval rakamına ulaşmıştır. Çuval üretiminde istenildiğinde son teknoloji ile baskı ve laminasyon yapılabilmektedir.

Firmamız 1993 yılında üretime aldığı iplik işletmesi ile tekstil sektörüne adım atmıştır. İlk kuruluş kapasitesi olan 12.000 iğlik üretimi 2000 yılında yapmış olduğu yatırımlarla 30.000 iğe çıkarmıştır. Aylık ortalama üretimi 450 ton olan iplik işletmesi, pamuk ve viskon başta olmak üzere bütün sentetik elyaf ipliklerini üretimini gerçekleştirmiştir. Politeks A.Ş. 2006 senesinde iplik sektöründeki üretim faaliyetlerine son vermiştir.

Tekstil sektöründeki üretim yelpazesini genişletmek amacıyla, yine 1997 yılında 48 adet hava jetli dokuma tezgahı ile kumaş üretimine başlamış olup bu kapasiteyide günümüz itibariyle 68 adete çıkarmıştır. Aynı zamanda işletmemizde, hem kendi ihtiyacını hemde diğer firmaların çözgü ve haşıl işlemlerini yapabilecek modern bir çözgü hazırlık bölümü bulunmaktadır.

2008 yılında inşaat ve gayrimenkul sektöründeki faaliyetlerine başlayan firmamız kısa süre içerisinde  bölgesinde sektörün önde gelen firmaları arasında yerini almıştır. Bugüne kadar teslim ettiği ve devam eden projeleri ile lüks ve kaliteli yaşam alanlarını müşterilerine sunmaktadır.

Firmamız kurulu olduğu yöre itibariyle zaman içinde orman ürünleri ticaretiyle ilgilenmeye başlamış olup şu anda Rusya ve Ukrayna başta olmak üzere yurt dışından ithal tomruk ve kereste ürünleri ile alanında söz sahibi firmalar arasına girmeyi başarmıştır.

Hedefimiz yüksek kalite ve müşteri memnuniyetini dikkate alan üretim ve pazarlama anlayışına sahip ve deneyimli kadromuzu artırarak, teknik ve teknolojik yatırım ilaveleri ile yolumuza devam etmektir.

 

Faaliyetlerimiz

  • Çuval
  • İnşaat
  • Tomruk
  • Dokuma

 

Çuval İşletmesi

Sektörün öncü kuruluşlarından olan firmamız un, yem, şeker, gübre, kömür, tekstil v.b. Sektörlerin ambalaj ihtiyacını karşılamak amacı ile aylık 8.500.000 adet çuval üretimi gerçekleştirmektedir.

Hortum tipi dokumalarımız ile 30 cm ile 140 cm arası ende ve istenilen her boyda polipropilen çuval üretmekteyiz.

Flexo baskı teknolojisi ile istenilen kombinasyonlarda 6 renge kadar kusursuz baskı yapılabilmektedir. 2,40 m ene kadar bilgisayar kontrollü laminasyon hattı ile isteğe ve ihtiyaca göre, her türlü hortum veya düz kumaşa polipropilen kaplama yapılabilmektir.

ÜRÜNLERİMİZ
▪ DÜZ KUMAŞ yatak, keçe, non-wowen teknolojileri için
▪ HARAR ÇUVALI (overloklu-overloksuz körüklü-körüksüz tekstil için özel tasarım )
▪ FİLE ÇUVALI (soğan, biber, fasulye v.b. gibi ürünler için)
▪ KÖMÜR ÇUVALI (lamineli-laminesiz saplı-sapsız körüklü körüksüz)
▪ GÜBRE ÇUVALI (PE li – PE siz manşetli-overloklu lamineli)
▪ PİRİNÇ ÇUVALI (3-50 kg arası)
▪ ŞEKER ÇUVALI (PE li – PE siz overloklu – overloksuz )
▪ UN ÇUVALI (5-10-25-50 kg lık )
▪ KEPEK ÇUVALI
▪ YEM ÇUVALI renkli şeritli
▪ TUZ ÇUVALI lamineli laminesiz
▪ KİREÇ ÇUVALI lamineli laminesiz körüklü körüksüz
▪ KÜSPE ÇUVALI
▪ ÖZEL TASARI ÇUVALI
Firmamız 20.09.2000 tarihinden itibaren gıda ile temasta bulunan materyal üretim ve sicil sertifikaları güvencesiyle üretimine devam etmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.