PAGDER & ASLAN Özel Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,049 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: PAGDER & ASLAN Özel Organize Sanayi Sitesi Doğanca Köyü Dışbudak Mevkii Vize / Kırklareli
  • TELEFON: +90 212 438 58 41
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Hakkımızda

PAGDER & ASLAN OSB , şehir içine sıkışmış, dağınık bir şekilde çalışmalarını sürdüren plastik üreticilerini modern bir üretim alanında toplayacak olan Kırklareli Vize’de, Plastik Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yaklaşık 600 milyon TL toplam yatırım bedeliyle hayata geçen PAGDER & ASLAN OSB, plastik sektörünün sanayi yapılaşmasının en önemli, örnek adresi olacak. Kırklareli’nin Vize ilçesinde, Türkiye’nin ilk İhtisas Plastik Organize Sanayi Bölgesi olarak faaliyete geçecek ve sanayi yapılaşmasına büyük katkı sağlayacak olan PAOSB, Çorlu ve İstanbul Atatürk Havalimanı; Tekirdağ ve Ambarlı limanları; Alpullu, Durak istasyonları ile E5, TEM ve Kapıkule gibi bölgenin önemli havalimanı, karayolu, liman ve istasyonlarına, gümrük kapısına yakınlığı ile de lojistik olarak büyük kolaylıklar sunuyor.

PAOSB, Plastik İhtisas OSB olarak yapılandırıldığı için yeni Teşvik Yasası’ndan da (2 B ekinde yer alan 1 no’lu dipnota göre bölgesel destekler kapsamında değerlendirilecek.) yararlanacak. Referans değer olarak verilen yüzde 50 yatırım teşvik destek miktarı, yeni istihdam edilecek personel sayısı ve yatırım finansmanı olarak kullanılacak kredi miktarına göre değişiklik gösterecek. Ayrıca, OSB’de yapılan inşaatlar, inşaatın bitim tarihini takip eden bütçe yılından itibaren 5 yıl emlak vergisinden ve merkezi atıksu arıtma tesisi işleten bölgelerdeki işletmeler atıksu bedelinden muaf olacak. Organize Sanayi Bölgelerindeki yapı ve tesisler, bina inşaat harcı ve yapı kullanma izni harcından da müstesna olacak.

Türkiye’nin ilk özel OSB’si olan PAGDER & ASLAN OSB yatırımı 600 milyon TL toplam yatırım bedeli ile hayata geçen PAGDER & ASLAN OSB’nin deprem haritasında en düşük risk kategorisi olarak gösterilen dördüncü bölgede yer alıyor. 2013 itibariyle yapımına başlanacak olan PAGDER & ASLAN OSB, toplam 65 hektar alan üzerine kuruldu. Genişleme sahaları ile 120 hektar büyüklüğe ulaşacak olan bu modern yapılaşmayla, plastik sektörü üreticileri hayallerini kurduğu çalışma ve üretme ortamına kavuşacak.

VİZYON

Sunduğu hizmetlerle, küresel kalite standartlarında mükemmelliği yakalayan, yarattığı farklılıklarla yatırımcısının memnuniyetini kazanan, oluşturduğu sinerji ile üretici ve ihracatçısına küresel plastik pazarlarında sürdürülebilir rekabetin alt yapısını hazırlayan, çevre ve insan sağlığına duyarlı, örnek bir kümelenme modeli oluşturarak, Türk Plastik Sektörünün en önemli üretim ve ihracat üssü olarak markalaşmak.

MİSYON

Avrupa liginde ilklere oynayan Türk plastik sektörünün 2023 vizyon hedefine ulaşmasına en üst düzeyde katkıda bulunmak için, AR – GE, ÜR – GE ve tasarıma önem veren, katma değeri yüksek mamul ve makinelerin üretilebileceği bir sinerji merkezinin alt yapısını hazırlamak

Yatırımcılarının beklentilerini ve ihtiyaçlarını aşan ölçüde, hızlı, güvenilir, yenilikçi ve kaliteli hizmetler sunmak,

Bu hizmetleri sunarken, çevre ve toplum sağlığını ön planda tutmak, bulunduğu bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak,

Farklılık yaratacak projelerle, yerli ve yabancı sermaye yatırımcıları için cazibe merkezi olacak artı değerler yaratmak ve Türk Plastik sektörünün örnek OSB’si olmak.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.