TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,358 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: İscehisar Mermer İhtisas OSB 5. Cadde No: 3 İscehisar / AFYONKARAHİSAR
  • TELEFON: +90 272 341 56 58
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Ottocarb Endüstriyel Mineraller Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 2013 yılında Afyonkarahisar İlinin İscehisar OSB’de 13000 m² alan üzerine kurulmuştur. Tesisimiz Bilgisayar destekli akıllı otomasyonla, son teknoloji ile donatılmış makine ve ekipmanlardan oluşmaktadır.

Afyonkarahisar’ın İscehisar İlçesindeki maden yataklarında Kalsiyum Karbonat (CaCO3) oranı ve kimyasal saflığı çok yüksektir. Söz konusu maden yataklarından elde edilen hammaddemiz prosesin her aşamasında Kalite kontrolü yapılarak müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Sektörde 20 yıllık tecrübesi olan uzman kadromuzla Mikronize Kalsit sektöründe markalaşmak ve OTTOCARB markasını KALİTE ile anılır hale getirmek kısa vadeli hedeflerimiz arasındadır.

 

Üretim

Kalsit, kimyasal formülü CaCO3 olan kristalleşmiş kalsiyum karbonat. Saydam, beyaz, sarı, yeşil ve mavimsi renkte olabilir. Sertliği 3, özgül ağırlığı 2.71’dir. Soğuk ve seyreltik hidroklorik asitte (tuz ruhu) şiddetli bir köpürme ile ayrışır. Çakı ile çizilir. Co2’li sularda çözünerek Ca(HCO3)2 yapar. Nadiren erüptif kayalardan özellikle pegmatitlerde ilksel olarak bulunur. Genellikle sekonder bir mineraldir. Doğada bolca bulunur.Genellikle karbonatlı sedimanter kayaların (kireçtaşları) ve metamorfik kayaların (mermerler) ana bileşenidir. Ottocarb Endüstriyel Mineraller ve Yapı Kimyasalları Anonim Şirketi Afyonkarahisar ilinin İscehisar OSB’de 13000 m² alan üzerine kurulmuştur. Bölgemizdeki Kimyasal Saflığı çok yüksek olan Kalsiyum Karbonat Son teknoloji ile donatılmış Tesislerimizde Mikronize Kalsit haline getirilmektedir.

Sektördeki kullanım alanlarına göre iki tip üretim yapılmaktadır. 

  • Doğal Mikronize Kalsit
  • Kaplı Mikronize Kalsit

Doğal ve Kaplı Kalsit Hammadde kontrolleri yapılarak proses işlemine alınmakta ve sürekli proses kontrolleri yapılmaktadır. Modern tesislerimizde 25 kg. Kraft torbalarda, 1000 kg. Big Bag ambalajlara paketlenerek müşterilerimizin hizmetine talep edilen termin sürelerinde sunulmaktadır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.