GOLD Ostim Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,575 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Orhan AYDIN
  • ADRES: OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü 100. Yıl Bulvarı No: 101/A 06370 OSTİM / Ankara
  • TELEFON: +90 312 385 50 90
  • FAX: +90 312 354 58 98
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.ostim.org.tr
  • E-POSTA: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
3+5 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü 100. Yıl Bulvarı No: 101/A 06370 OSTİM / Ankara

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

İş ve Güç Birliğinden Küresel Rekabete

Dünyanın sayılı üretim alanlarından biri olan OSTİM, kuruluşundaki vizyonunu geliştirerek bugün bölgesinde ve yakın coğrafyada örnek bir model haline gelmiştir. Yalnızca üretmekle kalmayıp farklı kulvarlara açılmış, yerli sanayinin milli bir kimlik kazanmasında öncü rol üstlenmiştir.

Merhum Cevat Dündar ve bir grup müteşebbisin 1967’de temellerini attığı OSTİM, günümüzde KOBİ’lerin ideallerini büyüterek Türkiye’de “ortak rekabet” ve “güç birliği” kavramlarını belleklere yerleştirmiştir.

1997 yılında OSB statüsü alarak altyapı ve üstyapı ile yönetim hizmetlerine hız veren OSTİM, bölgesel kalkınma modelleri ile sanayicimizin dışa açılmasına da öncülük etmiştir. Yetenek, bilgi ve tecrübenin simgeleşen ismi OSTİM artık ‘yerli ve milli marka’ hedefiyle Türk sanayine fikir veren, misyonunu ülke dışına taşıyan bir değerler zinciridir.

7/24 yaşamın sürdüğü; üretim tesisleri, yaşam alanları, sağlık, eğitim ve sivil toplum kurumlarıyla faklılıklarını ortaya koyan bu büyük yapı; geleceğe güvenle bakabilmenin, üretimin ve en önemlisi Türk insanının neleri başarabileceğinin başarılı bir örneğidir.

Faaliyetlerini sadece asli görevleriyle sınırlamayan, toplum yararı için projeler geliştiren OSTİM, işletmelerin yakın gelecekteki konumlarını önemsemiş, onların dış pazarlarda var olabilmeleri için stratejik adımlar atmıştır.

Bu stratejilerin kilometre taşlarından biri ise kümelenmelerdir. 6 farklı başlıktaki kümelenmelerle KOBİ’lere yeni ufuklar açan OSTİM, bunu sağladığı katma değerlerle de taçlandırmıştır. Firmalarının gerek ulusal gerekse uluslararası başarıları, sektörlerinde aranılan markalar olmaları bu ortak bakış açısının somut göstergeleri olmuştur.

Ostim OSB Müdürlüğü Hakkında

Organize Sanayi Bölgeleri Yönetmeliği çerçevesinde görev yapan OSTİM OSB, ‘Tek Durak Ofis’ anlayışıyla üyelerine hizmet vermektedir. Bölgedeki işletmeler için güçlü altyapı, ucuz ve kaliteli enerji olanaklarını profesyonel bir bakış açısıyla sunan OSTİM OSB, rekabetçi ve sürdürülebilir bir sanayi bölgesi hedefiyle önemli projeler gerçekleştirmektedir.

T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren OSTİM OSB, 7 küçük sanayi sitesi kooperati eri ve bu kooperati er etrafındaki sanayi yapılaşmasının birleşiminden oluşmaktadır.

OSTİM OSB, temel girdi ve altyapı hizmetlerinin yanı sıra, üstyapıya yönelik kalkınma ve destekleyici hizmetler ve çözüm ortakları ile birlikte geliştirdiği kalkınma hamleleri ile kalite ve mükemmelliğe doğru ilerleyen vizyoner bir yönetim modeline sahiptir. Dünyanın birçok ülkesinde örnek model olarak gösterilen, “kaliteli, yenilikçi, kesintisiz ve sürdürülebilir” kavramlarını öncelik olarak benimseyen OSTİM OSB, hizmet kalitesini sürekli ölçmektedir.

OSTİM OSB, ‘Beklentilerin ötesinde hizmet sunarak, üretim ve tedarikte ilk akla gelen yerli/ milli/rekabetçi çözümler ile Türk sanayisine yön veren sürdürülebilir, küresel ve öncü sanayi bölgesi olma’ yolunda hızla ve emin adımlarla ilerlemektedir.

Kalite Politikamız

BİZ…

KOBİ’ lerimiz başta olmak üzere; yerel, ulusal arası paydaşlarımızın ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alarak, hizmetlerimizi yasal şartlara uygun olarak gerçekleştireceğiz.

Kümelenme stratejimiz ile ”birlikte kalkınma ve birlikte rekabet” anlayışımız doğrultusunda KOBİ’lerimizin yurtiçi ve yurtdışında rekabet gücünü arttırarak, pazarda söz sahibi konumuna gelmesi amacıyla, her türlü hizmet faaliyetlerini gerçekleştireceğiz.

Benzer kurumların ötesinde farklı bir öngörüye sahip olarak müşteri memnuniyeti odaklı anlayış çerçevesinde KOBİ’lerimize üst yönetim taahhüdü ile yenilikçi fikirler ve fırsatlar sunacağız.

KYS, ÇYS ve OHSAS (Entegre Yönetim Sistemi) çalışmaları rehberliğinde, devamlı geliştirilen vizyon-misyon ve hedefler doğrultusunda KOBİ’lerimizin ve çalışanlarımızın beklentilerini proses yaklaşımı izleyerek sürekli hizmet geliştirme ve iyileştirmeye yansıtacağız.

Birimlerimiz arasındaki koordinasyonu üst düzeyde tutarak, hizmetlerimizde meydana gelen uygunsuzlukları en aza indirecek indirecek şekilde gerekli yetkinliği ve  iletişim bütünlüğünü oluşturacağız.

Sürdürülebilir kalkınma hedeflerimiz doğrultusunda enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji uygulamaları, çevre kirliliğinin önlenmesi, çevre bilincinin benimsenmesi ve yaygınlaştırılması ilkeleri ile sanayi-çevre entegrasyonunda lider olacağız.

KOBİ’lerimizin ulusal çevre ile iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına uyumlarını sağlamak ve bu kapsamdaki sorumlulukları konusunda bilinçlendirmek amacıyla  gerekli eğitim-danışmanlık faaliyetlerini gerçekleştireceğiz.

Politikamızın halkın erişimine açık olmasını taahhüt ediyoruz.

VİZYON;

Bölgemizde sunduğumuz hizmetlerle uluslararası kalite standartlarında mükemmelliği yakalamak, sürekli eğitim ile bunu sürdürebilir kılmak, bütün katılımcılarımızın memnuniyetlerini en üst düzeyde tutmak, geçmişin deneyim ve tecrübelerini geliştirerek yarınlara taşımak, sürekli gelişen ”OSTİM MODELİ”ni örnek bir sanayi kenti olarak MARKALAŞTIRMAK.

MİSYON;

Üyelerimize ”beklentilerinin ötesinde hizmet verme” anlayışı ile kesintisiz ve kaliteli hizmet sunmak; katılımcılarımızı ve ürünlerini ulusal ve uluslar arası platformda tanıtmak; bu hizmetleri sunarken sanayinin, çevrenin ve toplumun ihtiyaçlarını ön planda tutarak; kurumsallaşan yapımızla bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de ihtiyaç duyulan projelerin ilk sahibi olmak; sanayicilerimizle birlikte yönetim ve organizasyon gücümüzle  BİR ADIM ÖNDE OLMAKTIR.

 

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.