• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

Orijinal Sac Parça San. ve Tic. A.Ş.

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,183 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi No:16 Gebze / KOCAELİ
  • TELEFON: +90 262 751 41 05
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Opsan, otomotiv ana sanayi için orijinal sac ve kaynak montajlı parçalar üreten Türkiye’nin lider otomotiv yan sanayi firmalarındandır. İlk olarak 1963 yılında İstanbul’da basınçlı kaplar ve sac şekillendirme alanında sanayi hayatına başlayan Opsan, 1976 yılında Oyak-Renault firması için kromajlı tamponların üretimine başlayarak, otomotiv sektörüne ilk adımı atmıştır. Merkezi Gebze’de olan, 30.000 m2 alan üzerindeki modern tesislerinde üretim yapmaktadır.

 

Ürün ve Teknoloji

  • Gövde ve Şasi Parçaları,
  • Koltuk ve İç Trim Parçaları,
  • Görünüm Parçaları,
  • Kalıp Tasarımı ve Üretimi,

 

Gövde ve Şasi Parçaları

Pres teknolojisi ile şekillendirilen ve kaynakla birleştirilen Gövde ve Şasi Parçaları, araçların dayanıklılık, stil ve performans beklentilerini karşılama görevini görürler.

Opsan’ın 50 yılı aşkın bilgi birikimi, geliştirdiği üretim prosesleri ve uyguladığı kalite kontrolleri sayesinde, Gövde ve Şasi Parçaları üretimi, müşterilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yapılır. 150 tondan 1.200 tona kadar tandem, transfer ve progresif preslerde üretilen parçalar, robotlu kaynak ve montaj operasyonlarından geçip müşterilere zamanında sevk edilir.

 

Koltuk ve İç Trim Parçaları

Opsan, araçların yapısal ve görsel parçaları olduğu kadar güvenlik açısından da büyük önem taşıyan koltuk parçaları konusunda ihtisaslaşmıştır. Tolerans beklentileri yüksek olan bu parçalar en hassas üretim ve kalite kontrol metodları ile üretilirler.

Torpido traversi araçların ön konsolunu taşıyan, kokpitinin geometrisini belirleyen, üretimi en kompleks parçalardandır. Aluminyum şekillendirme konusunda da ciddi bir tecrübe edinmiş Opsan, araçların hafifletilmesi noktasında müşterilerine alternatif malzemeler ile hizmet verebilmektedir.

 

Görünüm Parçaları

Araçların içinde (arabölme vb.) ve dışındaki (skin panel) görünüm parçaları Opsan bünyesinde imal edilebilmektedir. Kaynak, kenet (clinch), sealer ve diğer montaj işlemlerinin olduğu parçalar müşteri imalatını destekleyecek şekilde ürün hatlarına sevk edilmektedir. Boya prosesi de uygulanarak sevk edilebilen parçalar sorunsuz ve final parça olarak müşteri firmalar tarafından kullanılabilmektedir.

 

Kalıp Tasarımı & Üretimi

150 tondan 1.200 tona kadar tandem, transfer ve progresif preslerde parçalar üreten Opsan, bu parçaların kalıplarını inhouse/outsource olarak imal etmektedir. Görünüm parçaları, yüksek mukavemetli (DP800, DP1200 grade vb.) ve özel malzemeler (aluminyum) için gerekli hassas kalıplar üretilmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.