TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,860 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Sakarya Mahallesi 320 Sokak No: 29 Biga - Çanakkale / Türkiye
  • TELEFON: +90 286 324 37 39
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Firmamiz 2008 yılında Çanakkale ili, Biga ilçesinde kurulmuş olup, fabrikamızda son teknoloji meyve-sebze işleme, depolama ve dondurma sistemleri kullanılmıştır.
Fabrikamız 12.000m2 arazi üzerine kurulu olup, iç içe geçmiş iki binadan oluşmaktadir. Bu binalardan birinde, üretim-paketleme, depolama/soğuk hava muhafaza işlemleri yapılırken, diğer binada ise sadece dondurulmuş gıda üretimi ve depolaması işlemi yapılmaktadır.

Fabrikamızda 500m2 ürün işleme alanı mevcuttur. Ayrıca, tesislerimizde 14 adet soğuk hava muhafaza odası bulunmakta olup, bu odaların 8 tanesi atmosfer kontrollü, geri kalan 6 tanesi ise çift rejimli muhafaza odasıdır.

Sertifika ve Belgelerimiz

  • ISO 9001 : 2000 Kalite Yönetim Sistemi
  • ISO 22000 : 2005 Gıda Güvenlik Sistemi
  • T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın Meyve – Sebze Paketleme İzin Belgesi
  • T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nin Gıda Üretim İzin Belgesi
  • BRC : (British Retail Consortium) Küresel Gıda Standardı

Tesislerimiz;

12 000 m2’lik kapalı ürün işleme hatları ve teknolojik altyapısı ile Meydere Gıda Tesisleri, Çanakkale’nin Biga ilçesinde 50 dönüm arazi üzerinde kurulmuştur.

Taze sebze-meyve işleme, paketleme ve dondurulmuş gıda tesislerinin ilk etabı olan Taze Ürün İşleme Ünitesi, Temmuz 2008’de açılmıştır. Ulusal market zincirlerinin ihtiyacına yönelik taze sebze-meyve işleme ve boylama yapılan tesisin günlük üretim kapasitesi 60 tondur.

Bölge çiftçisinin ürününü değerlendirme amacıyla yola çıkan kuruluş, bölgenin yüksek potansiyeli üzerine sözleşmeli ekim yapmaya da başlamış; böylece sadece yaz sezonu taze ürün miktarı 2500 tonu bulmuştur. Başlıca ürünler; domates, patlıcan, biber, kavun, karpuz, şeftali, nektarin ve kirazdır.

Ayrıca; kış aylarında atıl durumda olan araziler değerlendirilip, kışlık ürünlere duyulan ihtiyaç karşılanmaktadır. Bu yolla, bölgede yetiştirilen karnabahar, lahana, brokoli, pırasa, ıspanak gibi ürünlere pazar imkanı yaratılmıştır.

Atmosfer kontrollü ve bilgisayar denetimli sekiz adet depoda 750 ton elma ve benzeri ürünün dayanma süreleri artırılarak tüketimleri tüm yıla dağıtılmıştır.

Haziran 2009’da faaliyete başlayan Dondurulmuş Meyve-Sebze İşleme ve Paketleme Tesisimiz; % 60 oranında ihracatı, % 40 oranında iç piyasayı hedeflemektedir. Tesiste beyaz ve mavi yakalı olarak toplam 150 çalışan bulunmaktadır. Taze Ürün İşleme Ünitesi çalışanlarıyla birlikte istihdam kapasitemiz 200 personeli bulmaktır.

Yıllık IQF’de dondurulmuş 9000 tonluk ürün işleme ve depolama,25 ton/günlük statik tünel kapasiteli tesislerimizde; üstün teknoloji kullanılarak tamamen hijyenik koşullarda üretilen ürünler tüm dünyaya sevk edilmektedir. Laboratuarlarımızda ürünlerin hammadde ve mamul anlamında mikrobiyolojik ve fiziksel analizleri yapılmaktadır.

Ana hedefimiz, bölge için lokomotif ürün olan biberciliği geliştirmenin yanı sıra,tesisimizin hammadde girdilerini bölgemiz köylerinden tedarik ederek ve diğer ürünleri devreye sokarak bölge insanımıza istihdam yaratmak, meyve ve sebze üreticilerimize güç katmak, ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.