• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,526 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sarmaşık Sokak No: 4 Osmangazi / BURSA / TÜRKİYE
  • TELEFON: +90 224 261 21 15
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Maitürk Kimya müşteri ihtiyaçlarını uygun fiyat ve yüksek kalitede karşılayabilmek adına 2005 senesinde Bursa’da kurulmuştur. Yenilikçi ürünler geliştirirken, birim maliyetleri de düşürebilme kabiliyetine sahip yapısı ile yeni marketlere açılmış ve ürün yelpazesini genişletmiştir. Maitürk Kimya, tekstil yardımcı kimyasallarından havuz kimyasallarına, kolonyadan endüstriyel kimyasallara kadar kapsamlı bir ürün gamına sahiptir. ISO 9001:2008 ve OHSAS 18001:2007 kalite sistemine sahip tesisinde GMP standartlarına uygun üretimler gerçekleştirmektedir. Maitürk Kimya, daha hızlı servis, tecrübeli satış ağı ve yüksek kalite ile müşteri taleplerine doğru ve zamanında cevap vermektedir. Teknik ve ticari ihtiyaçlarında müşterilerinin yanında yer alarak, ortak projelere imza atmaktadır.

 

Ürünler

Tekstil

Ürün Adı: Exasize PR-30 Tanımı: Haşıl Malzemesi İyonik Yapı: Polyester Reçine Kullanım Alanı: Suda dispers olabilen polyester bazlı bir haşıl maddesi olup, polyester filament çözgü ipliklerinin yüksek hızlı kuru dokuma makinelerinde ve su jetli tezgahlarda mükemmel dokuma özelliklerine sahip olmasını sağlar. Sahip olduğu gelişmiş adhezyon özelliği sayesinde, dokuma sırasında meydana gelen fibrilasyon (lif ayrılmaları) ve haşıl dökülmeleri en aza indirilir. Böylece iplik yüzeyi için çok iyi bir koruma sağlayarak dokuma verimini artırır.

 

Havuz

Ürün Adı: Bluepax CHLOR 60

Tanımı: Granül Klor

İyonik Yapı: Sodium Dichloroisocyanurate

Kullanım Alanı: CHLOR 60, havuz sularının dezenfeksiyonunda kullanılır. Kireç ihtiva etmeyen, çabuk çözünen aktif klor içerikli bir maddedir. CHLOR 60, sulu çözeltilerde aktif klor açığa çıkararak dezenfeksiyon sağlar. Aktif klor kimyasal özelliğinden dolayı bazı bakterilere karşı etkilidir. Organik kirlilikleri okside ederek temizler ve yosunlaşmayı engeller.

Ürün Adı: Bluepax CHLOR 90

Tanımı: Granül Klor

İyonik Yapı: Trikloroizosiyanurik Asit

Kullanım Alanı: CHLOR 90, havuz sularının dezenfeksiyonunda kullanılır. Kireç ihtiva etmeyen, yavaş çözünen aktif klor içerikli bir maddedir. Yüksek oranda klor içerdiğinden dolayı ekonomik olup, özellikle dipteki yosunların giderilmesinde etkilidir. Vinil kaplama havuzlar için uygun değildir, rengini alır.

Ürün Adı: Bluepax SHOCK KLOR

Tanımı: Stabilizatörsüz Granül

İyonik Yapı: Kalsiyum Hypoklorit Granul

Kullanım Alanı: SHOCK CHLOR, havuz suyu dezenfeksiyonunda kullanılır. Çabuk çözünen, kalsiyum ihtiva eden, stabilizatör içermeyen toz (granül) bir maddedir. Şoklama gerektiği durumlarda ve stabilizatör miktarı 45 mg/l’yi geçmediği durumlarda, yüksek klor içeriğinden dolayı tercih edilmelidir.

Ürün Adı: Bluepax TABLET

Tanımı: Tablet Klor

İyonik Yapı: Triklor izosiyanurik asit

Kullanım Alanı: TABLET, yüzme havuzu sularının dezenfeksiyonunda kullanılan, yavaş çözünen, aktif klor bazlı, kireç ihtiva etmeyen ve sürekli klorlama yapabilen tablet şeklinde bir maddedir.

Ürün Adı: Bluepax H-SCL

Tanımı: Sıvı Klor

İyonik Yapı: Sodyum hipoklorit

Kullanım Alanı: Yüzme havuzu suyu dezenfeksiyonu için kullanılır.

Devamı için lütfen web sayfamızı ziyaret ediniz.

Kolonya

Limon Kolonyası

Kolonyayı ilk defa kimin yaptığı kesin olarak bilinmemektedir. Eski verilere göre ilk defa 1690’da Almanya’nın Köln şehrinde yaşayan Jean Paul Feminis adlı bir seyyar satıcı yapmıştır. Bu şahıs kolonyayı yaptığı reçeteyi Giovanni Antonio Farina adlı birisine bırakmış, o da yeğeni Giovanni Maria Farina’ya vermiştir. Giovanni Maria kolonya yapımı üzerinde çalışmış ve “hoş lavanta suyu” adıyla ilk kolonyayı yapmıştır. Bundan sonra kolonya yapımı işi Köln (Kolonya) şehrinde gelişmiştir. XIX. yüzyıl başlarında kolonya yapımı Fransa’ya geçmiş ve “Eau de Cologna (Kolonya suyu)” adı ile üretilmiştir. Bundan sonra da bu hoş kokulu sıvıyı dünya kolonya olarak tanımıştır. Kolonyanın Osmanlıtopraklarına ilk girişi II. Abdülhamit döneminin ilk yıllarına rastlar.Odönemde ithal edilen Farina nın Eau de Cologne sadece saray soylularının kullandığı zerafet ve asalet simgesi olarak kabul edilirdi.1882 Yılında Ahmet Faruki halk arasındada yaygınlaşan ve odikolon olarak adlandırılan Eua de Cologna yı İstanbulda üretmeye başladı. Ferahlatıcı ve hoş kokusuyla kısa zamanda hemen hemen her eve girmeye başlayan kolonya Türk misafirperverliğinin ve kültürünün vazgeçilmez bir ritüeli haline geldi ve evlerimizde baş köşedeki yerini aldı. Böylesi önemli bir ritülen olan kolonya yı üretmekte tabiki emek ister ,bilgi ister beceri ister.Dünyanın en iyi limonunun Silifke –anamurda yetiştirildiği kabul edilir.Bu bölgeden toplanan limonların son derece modern üretim tesislerinde işlenmesi sonucu ürettiğimiz limon kolonyamız , geleneksel hoş ve ferah kokusuyla misafirlerinizi ağırlayacak , hoş muhabbetinize güzellik katacak ,sıcak havalarda sizi ferahlatacak ve evinizin baş köşesinde yerini alacaktır..

Zeytin Çiçeği Kolonyası.

Heryıl bahar aylarının sonlarına doğru zeytin bahçelerinde bir dans başlar.Mavi ege sularından esen ılık rüzgarla birlikte çiçekler ritim tutar.Zeytin çiçeklerinin o muhteşem kokusudur Ayvalık ‘ı saran. İşte bu zamanlarda özenle toplanan bu çiçekleri işleyerek ürettiğimiz kolanyamız hafif ve rahatlatıcı kokusuyla sizleri alıp bu essiz doga ya küçük bir gezintiye çıkaracaktır.

Japon Kiraz Çiçeği

Japon kiraz çiçeği (sakura zensen),japon kültüründe hayata yeni başlangıcı simgeler. Güzelligin ve estetiğin Simgesi olan Kiraz çiçekleri açtığında halk parklara bahçelere akın eder.Heryıl 11 kentte ikişer haftalık festivallerle kutlanır Sakura zensen . Mart ayında başlayıp mayıs ın sonlarına kadar süren bahar Japonlar için Hana-mi yani çiçek seyri anlamına gelmektedir.Bu çiçekleri seyretmek için heryıl dünyanın dört biryanından yarım milyon turist Sakura Bahçelerinde toplanır. Sakuralar japonyanın doğal zenginliği olarak sınıflandırılır.Bu sebeple ağacın yada tohumun ülke dışına çıkartılması yasaklanmıştır.Sadece belli sebeplerle 9 ülkeye gönderilmiştir.Evrensel dostluğu geliştirmek için hediye edilmiştir.Bu ülkelerden biride Türkiyedir. Bir kültürün en önemli figürlerinden biri olmuş Sakura Zensen in muhteşem büyüleyici ve orijinal kokusunu her içinize çektiğinizde yaşam enerjinizin arttığını ve o büyülü pembe yeşil bahçelerde dolaştığınızı hissedeceksiniz.

Endüstriyel Temizlik

Ürün Adı: Bluepax SOLVE
Tanımı: Ağır Yağ ve Kir Sökücü Sıvı
Kullanım Alanı: Yağ ve kir çözücü deterjan güçlendirici. Ana yıkama deterjanına katkı olarak kullanılan ve su sertliğinden olumsuz etkilenmeyen, deterjan güçlendirici sıvı bir üründür.

Ürün Adı: Bluepax BOYA ve YAĞ SÖKÜCÜ
Tanımı: Boya ve Yağ Sökücü
Kullanım Alanı: Tekstil eşyalarında oluşan, mürekkep, is, boya, yağ ve yağlı yiyeceklerin, kozmetiklerin oluşturduğu lekelerin çıkarılmasında etkilidir.

Ürün Adı: Bluepax MATİK
Tanımı: Ana Yıkama Deterjan Ağartıcı
Kullanım Alanı: Tekstil ürünlerinin ana yıkama programlarında temizlik işleminde kullanılır.

Devamı için lütfen web sayfamızı ziyaret ediniz.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.