• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
983 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Organize Sanayi Bölgesi 103. Cadde No: 175 Uşak / Türkiye
  • TELEFON: +90 276 266 76 30
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Sektörünün lider kuruluşlarından Kuyucak Tekstil’in temeli, Süleyman Kuyucak önderliğinde 110 metrekare alanda bir tezgahta kilim imalatı ile başlamış ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, ürün geliştirmede özgünü arayan, gelişime odaklı, kaliteyi sürekli arttıran ve farklılık oluşturan yapısıyla hızla büyüyerek gelişmiştir.

Faaliyetlerine kilim imalatı ile başlayan Kuyucak, sektöründeki farklı alanlara yönelerek ürün çeşitliliğini çoğaltmıştır. Bugün ayda 50.000 battaniye üretimi gerçekleştiren Kuyucak Tekstil sağlam temellere oturttuğu altyapısı ile büyümesini sürdürmeye devam etmiş ve varolan iplik tesisini 2010 yılında yeni yatırımlarla geliştirerek  1 numaradan 20 numaraya kadar iplik üretimi yapabilir hale gelmiştir.

Tüm yatırımlarında olduğu gibi iplik yatırımlarında da öncülüğünü sürdüren Kuyucak Tekstil, çevreye olan duyarlılığı ile open end tekniği ile rejenere iplik üretimine başlamıştır. Bugün, Kuyucak İplik bünyesinde günde 9 ton rejenere iplik üretimi gerçekleştirilmekte ve bu iplikler örgü, dokuma, triko, pike, kilim ve battaniye sektörlerinde hayat bulmaktadır.

Toplam 10.000 metrekare alanda iplik ve battaniye üretimi gerçekleştiren Kuyucak Tekstil,  yaklaşık 100 kişiye istihdam olanağı sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır.

Kurulduğu günden bugüne Türkiye iç pazarına üretim yapan Kuyucak Tekstil aynı zamanda ihracata büyük önem vermiş, bu amaca yönelik dünyaya açılma ve daha geniş kitlelere ulaşma yönünde ciddi adımlar atmıştır. Bugün Afrika, Irak, Rusya, Ukrayna, Fransa , İspanya, İsrail gibi ülkelere battaniye ve  iplik ihracatı yapan Kuyucak Tekstil ülke ekonomisine önemli miktarda döviz girdisi sağlamaktadır.

Sürekli gelişim ilkesini benimseyen Kuyucak Tekstil, sağlam temellere oturttuğu alt yapısı, genç ve dinamik kadrosu, müşteri odaklı çalışma anlayışı, ürünlerinde gösterdiği kalite ve özenle istikrarlı adımları ile üretmeye ve büyümeye devam etmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.