Kula Yağ ve Emek Yem Sanayi Ticaret A.Ş.

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
569 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Gümüşçeşme Mah. Kepsut Cad. No: 311/A Altıeylül / Balıkesir / TÜRKİYE
  • TELEFON: +90 266 249 68 00
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Kula Yağ ve Emek Yem Sanayi Ticaret A.Ş. Cumhuriyet’in ilk yıllarında yaşanan kalkınma hamlesine kadar uzanan geçmişi ve ticari hayatıyla Marmara Bölgesi başta olmak üzere Türk ekonomisine ve üretimine pek çok katkıda bulunan bir kuruluştur. Kula’nın geçmişi 1930’lu yıllara uzanır. O tarihte tarım ürünlerinin en önemli kalemleri, Türkiye’nin ticari hayatını da yönlendirmektedir. Aynı yıllarda bugünkü Kula’nın temelini atan ve zahire alım satımıyla ilgilenen Ahmet Kula, 1932 yılında Balıkesir Ticaret Odası’na ticari sicil kaydını yaptırır ve şirketini faaliyete geçirir. 1959 yılında ise Balıkesir Ticaret Borsası’na kaydolur.

 

Ahmet Kula, 1960’lı yılların başında kuruluşunu şirketleştirme kararı alır ve 1963 yılında Ahmet Kula ve Oğulları Kolektif Şirketi kurulur. Günümüzde Kula Yağ ve Emek Yem San. Tic. A.Ş. adı ile tanınan kuruluş 1968’de ham ayçiçek yağı üretimine başlar. Başlangıçta sadece yağ üretimine ağırlık veren Kula, bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda yatırımlara yönelmeyi tercih ederek 1980 tarihinde, bölgenin köklü şirketlerinden UNİŞ’i satın alır ve Kula Un markasıyla un üretimine başlar. 1989 tarihinde ise Emek Yem ile yem sektörüne girer. 1991 yılında sofralık yumurta üretimiyle farklı bir sektöre adım atan Kula, 2000 yılında civciv üretimi için damızlık ve kuluçka tesislerini kurarak faaliyete başlar. Kula, 2003 yılında Karahallılar ile iş ve güç birliğine girer ve bir entegre gıda kuruluşu olan Bupiliç ile Tüv-Türk araç muayene istasyonlarını işleten kuruluş olan 2K hizmete girer.

 

Günümüzde 206 çalışanı olan Kula Yağ ve Emek Yem San. Tic. A.Ş.nin temel ilkesi “üreticiye ve tüketiciye saygı”dır. Üretim ve hizmet kalitesinden hiçbir ödün vermeden, uzun yıllara dayanan tecrübesi ve titizliğiyle üretim yapan Kula, bütün bunların bir delili olarak her yıl Türkiye’nin en büyük ilk 750 şirketi arasında yer almaktadır. Asıl gurur verici olan ise Kula çatısı altında faaliyet gösteren tüm şirketlerin özverisiyle, Kula’ya has çalışma ve hizmet anlayışının bir model olarak yerleşmiş olmasıdır.

 

KULA YAĞ

Kula Yağ ve Emek Yem Sanayi Tic. A.Ş.‘nin en iyi bilinen ve en göz önünde bulunan üretim kalemi, 1968’den bu yana hiç ara vermeden üretimine devam ettiği sıvı yağlardır. 31.000 m²’lik alanda kurulu 12.600 m²’lik kapalı alanda üretilen “Ayçiçeği Yağı, Mısır Yağı, Soya Yağı, Kanola Yağı, Zeytinyağı” güneşin ve toprağın bir armağanı olan bitki tohumlarının maksimum özenle işlenmesi sonucunda elde edilir. Bunun rakamsal sonucu da günlük 100 ton rafine sıvı yağ üretimidir. Ülkemizde birçok şehirde güvenle ve sevilerek tüketilen Kula Yağ ürünleri birçok ülkeye de ihraç edilmektedir. Kula Yağ’ın satış faaliyetleri Balıkesir Merkez olmak üzere Bursa Bölge Müdürlüğü, İstanbul Temsilciliği, diğer illerde de bölge bayiliklerinden gerçekleştirilmektedir.

 

Emek YEM

Güven veren kalitesiyle; büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı yemi üretiminde Marmara ve Ege Bölgesi ağırlıklı olarak Türkiye geneli faaliyet gösteren, hayvan yetiştiricileri ve üreticilerinin her zaman destekçisi olan Emek Yem, Balıkesir’in hayvancılık sektöründe birinci il olmasına önemli katkılar sunmuştur. Şirketin temelini atan ve zahire alım satımıyla ilgilenen Ahmet Kula, 1932 yılında Balıkesir Ticaret Odası’na ticari sicil kaydını yaptırır ve şirketini faaliyete geçirir. 1959 yılında ise Balıkesir Ticaret Borsası’na kaydolur. Ahmet Kula, 1960’lı yılların başında kuruluşunu şirketleştirme kararı alır ve 1962 yılında Ahmet Kula ve Oğulları Kolektif Şirketi kurulur. Günümüzde Kula Yağ ve Emek Yem San. Tic. A.Ş. adı ile tanınan kuruluş 1968’de ham Ayçiçek yağı üretimine başlar. Başlangıçta sadece yağ üretimine ağırlık veren şirket, bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda yatırımlara yönelmeyi tercih ederek çeşitli sektörlerde faaliyet gösterir. 1989 yılında Emek Yem markasıyla yem üretimine başlamıştır.

Kuruluşunun üçüncü yılından itibaren “Türkiye’nin en çok yem üreten ilk 10 firması” arasına giren Emek Yem 2011 yılında 100.000 ton yem üretmiştir. Günlük yem üretimi saatte 45 tonu aşan Emek Yem’de ağırlıklı olarak 30’u aşkın türde büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı yemi üretilmektedir. 150’yi aşan bayi ağı ile Marmara ve Ege Bölgeleri’nde bilinen, aranan ve tercih edilen bir marka olan Emek Yem, yem üretimi ve satışında Balıkesir’de lider konumdadır. Yüksek besin değerine sahip doğal ürünlerden elde edilen; et ve süt üreticilerinin olduğu kadar tavuk ve yumurta üreticilerinin de güvenini kazanan Emek Yem, Kula Yağ ve Emek Yem Sanayi Tic. A.Ş.’nin de lokomotif kuruluşudur.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.