TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,532 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
 • ADRES: Korkmaz Ege Manisa
 • TELEFON: +90 236 213 11 00
 • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Kurulduğu 1953 yılından beri kalıpçılık sektörünün gelişmesi ve dünya ile rekabetçi olabilmesi için takım –kalıp çeliği ve ısıl işlemi alanındaki her gelişmeyi takip ederek ülkemize taşımış olan KORKMAZ ÇELİK, bu misyonunu geleceğe taşıyor. %100 yerli sermaye ile kurulan Korkmaz Çelik, yarım asrı aşkın süredir faaliyet gösterdiği kalıp çeliği ve takım çeliği ısıl işlemi alanlarında, dünyadaki her yeni gelişmeyi takip ederek ve bunları ülkemize getirmiş ve getirmeye devam etmektedir. Korkmaz Çelik’in geniş ürün yelpazesi içinde yer alan, sıcak iş takım çelikleri, soğuk iş takım çelikleri, plastik kalıp çelikleri, yüksek hız çelikleri ve paslanmaz kalıp çeliklerini yarım asrı geçen tecrübesi ile birlikte müşterilerine ulaştırmaktadır.

KORKMAZ İLERİ ISIL İŞLEM TEKNOLOJİLERİ.

Takım çeliğinin yanı sıra bu malzemelere uygulanan ısıl işlemin de öneminin farkında olan Korkmaz Çelik, Manisa ve Bursa Bölgelerinde ısıl işlem tesislerinin yatırımlarını tamamlamıştır. Korkmaz Çelik, ısıl işlemde kalite ve servis sürekliliğini sağlamak için takım çeliği ısıl işlem tesislerinde en son teknoloji vakum fırınlarını kullanmaktadır. Türkiye ve Avrupa’nın en yüksek soğutma kapasitesine sahip vakum fırınlarına 1500 kg’lık şarj yapılabilmektedir.

HITACHI Metals

Tedarik ettiğimiz takım çeliklerinin büyük bir kısmını dünyanın en büyük kalıp çeliği üreticilerinden olan Japon HITACHI Metals üretmektedir. Firmamız, HITACHI Metals’in Türkiye distribütörlüğünün yanı sıra bu firmanın ürettiği takım çeliklerini Avrupa’nın bir çok ülkesine ihraçta etmektedir.

SSAB-TOOLOX

Dünyada ön-sertleştirilmiş çelik malzemeler pazarının lider firması olan SSAB’nin de Türkiye distribütörlüğünü yapmakta ve firmanın eşsiz ürünleri olan TOOLOX’ları değerli müşterilerine ulaştırmaktadır. TOOLOX 33 ve TOOLOX 44 geniş uygulama alanları ve hızlı kalıp imalatına olanak tanıyan özelliklerinin yanı sıra yüksek performanslarıyla da dikkat çekmektedirler.

TOZ METALURJİK ÜRÜNLER-CRUCIBLE

Konvansiyonel malzemeleri de tedarik eden firmamız, yüksek kalite malzemeler ile çağı yakalayabileceğimizi düşünerek en önemli Toz Metalürjik takım çeliklerini ve yüksek hız çeliklerini üreten Curicible ürünlerini kalıp performanslarını artırmak amacıyla tedarik etmektedir. Crucible malzemeleri Avrupa distribütörü Robert ZAPP firmasından ithal edilmektedir.

 

ÜRÜNLERİMİZ:

 • Soğuk İş Takım Çelikleri,
 • Sıcak İş Takım,Çelikleri,
 • Plastik kalıp Çelikleri,
 • Toz Metalurjik Malzemeler,
 • Mühendislik Çelikleri,

 

Korkmaz Çelik, ürün gamı günümüzün ihtaiyaçları ve kalıpçılık sektörünün global telepleri göz önünde bulundurularak şekillendirilmiştir. Günümüzde endüstrinin her kolunda olduğu gibi kalıpçılık sektöründe de yüksek hızda ve kaliteli üretim bir kural haline gelmiştir. Kalıpçılık endüstrisi için hızlı ve kaliteli üretim yapabilmenin temel koşullarından biri malzemelerde meydana gelişmeleri takip edip, uygulamaktır. Gittikçe artan üretim adetleri, dar toleranslar, kompleks ürün geometrileri kalıplardan talep edilen performansları artırmıştır. Korkmaz Çelik, tedarik ettiği yüksek kaliteli malzemeleri teknik destek ile siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmakta ve geçmişte olduğu gibi bugünde sizler ile birlikte ortak bir çözüm geliştirme çabasındadır.

Korkmaz Çelik, aşağıdaki uygulama alanları için malzeme tedarik etmektedir

Soğuk iş uygulamaları

Kesme ve form verme kalıpları
Derin çekme ve sıvama kalıpları
Hassas kesme kalıpları
Yüksek mukavemetli sacların kesme ve form verme kalıpları
Zımbalar
Bıçaklar
Seramik kalıpları
Diğerleri

Sıcak iş uygulamaları

Metal enjeksiyon kalıpları
Dövme kalıpları
Ekstrüzyon kalıpları ve takımları

Plastik kalıp uygulamaları

Plastik enjeksiyon
Plastik ekstrüzyon
Kauçuk kalıpları
Şişirme kalıpları

Makine imalatı, Mühendislik uygulamaları, Bant çelikleri, İmalat ve ıslah çelikleri, Aşınma plakaları, Bakır ve alüminyum alaşımları

 

TOOLOX

Toolox, makine elemanlarının üretiminde ve mühendislik uygulamaları için kullanılacak çelikler arasında farklı bir kavram sunmaktadır. Temel fikir garanti altına alınmış özellikleri ile kullanıma hazır malzemeler olmasıdır.

TOOLOX

 • Sertleştirilmiş ve temperlenmiş olarak kullanıma hazırdır
 • ESR kalitesinde yapı temizliğine sahiptir
 • Nitrasyon vb yüzey işlemlerine uygundur
 • Toolox 33 300HB ve Toolox 44 450 (45 HRC) olmak üzere iki farklı sertlik seviyesinde tedarik edilmektedir.
 • Toolox 44 dünyanın en sert ön sertleştirilmiş çeliğidir.
 • Toolox kalite malzemeler yüksek yorulma ve kırılma dirençlerine sahiptirler. Yüksek sıcaklıkta mekanik özelliklerinden dolayı geniş bir kullanım alanına sahiptirler.
 • Çok düşük kalıntı gerilmeler içerdiğinden işlerken şekil değiştirmez ve bu özelliklerinden dolayı çok hassas parçaların üretiminde kullanılmaktadırlar.

 

HİZMETLERİMİZ

Hizmet Anlayışımız

Korkmaz Çelik, profesyonel kadrosu ve yarım asrı geçen bilgi birikimi ile müşteri memnuiyetini ilk sıraya koymakta ve hizmet anlayışını da buna göre şekillendirmektedir.

“değer katar”

Temel hedef, müşterilerine doğru takım çeliğini en hızlı şekilde ulaştırarak, yaptıkları işlere “değer katmak”tır. Bunu sağlamak için Korkmaz Çelik, takım çeliği ve takım çeliği ısıl işlemi hakkında dünyadaki her türlü gelişmeyi takip edip gelişmeleri ülkemize getirmeyi kendisine görev edinmiştir.

Bunun yanı sıra Teknik Destek’in öneminin farkında olan korkmaz çelik, düzenlediği seminerler, yayınlandığı bültenler, müşteri ziyaretleri ve partnerleri ile birlikte kalıp performansını artırmak üzere müşterilerine teknik destek vermektedir.

Isıl İşlem

Kalıp üretim prosesinin en kritik adımlarından bir tanesi de ısıl işlemdir. Kalıp çeliğinin gerçek performansını elde edebilmek için ısıl işlem son derece önemlidir. Isıl işlemin önemini bilen Korkmaz Çelik, Türkiye’ye ilk vakum sertleştirme fırınlarını getiren ve sadece kalıp çeliği ısıl işlemine konsantre olan bir firmadır.

1800 kg kapasiteli ve 16 bar azot ve hidrojen soğutma kapasitesine sahip olan ısıl işlem tesislerimiz NADCA tarafından belirlenen standartları garanti etmektedir. Tamamen bilgisayarlı kontrollü olan fırınlarımızda yapılan işlemlerin kayıtları uzun yıllarca saklanmakta ve müşteri talepleri doğrultusunda bu bilgiler kendileri ile paylaşılmaktadır.

Isıl işlem tesislerimizde aşağıda belirtilen işlemler deneyimli personelimizin kontrolü altında gerçekleştirilmektedir

 • Sertleştirme ve temperleme (meneviş)
 • Gerilim giderme
 • Nitrasyon ve Nitro karbürleme
 • Oksidasyon
 • Sıfır altı işlemi

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.