TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,863 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Nurettin UŞAK
  • ADRES: Kestel Organize Sanayi Bölgesi Bursa Cad. No.75 Kestel/BURSA
  • TELEFON: +90 224 373 06 51
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Hakkımızda

İlk olarak Kestel Belediyesi Sanayi Alanı şeklinde hizmet veren bölge, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan istenen Organize Sanayi Bölgesi tescilinin alınmasıyla yoluna Kestel Organize Sanayi Bölgesi (KOSAB) olarak devam etmektedir. 7 Mayıs 2004’te alınan tescil belgesiyle birlikte, kuruluş işlemlerini gerçekleştiren Müteşebbis Kurul, 2 yıl sonra alınan Genel Kurul kararı ile görevini Yönetim Kurulu’na devretmiştir.

Türkiye’deki tekstil sektörünün lokomotif kentleri arasında yer alan Bursa’nın doğuda kent merkezi sınırını oluşturan Kestel’de de tekstil sektörü ağırlığını hissettirmektedir. 73,43 hektarlık alana yayılan Kestel Organize Sanayi Bölgesi’nde, toplam alanın yüzde 80’inde kurulu sanayi tesisleri içinde tekstil sektörü yüzde 70’in üzerindeki payıyla lider konumdadır. Fiziki şartlar nedeniyle alansal büyüme imkanı olmayan KOSAB, verilen hizmet kalitesinin yükseltilmesi, üreticilere dünya piyasalarıyla rekabet şansı vermek için girdi maliyetlerinin düşürülmesi gibi hedeflerle, gelişimini her geçen gün hızlandırmaktadır. Altyapı hizmetleri eksiksiz olan KOSAB’da, bu hizmetlerin geliştirilmesi yönündeki çalışmalar da aralıksız sürdürülmektedir. İllerarası karayoluna yakınlığı, uluslar arası yollara dönük bağlantı noktalarına kolay ulaşımı, deniz ve hava ulaşımı gibi alternatiflere sahip olması sayesinde, KOSAB sanayiciler için cazibe merkezi olma özelliğini korumaktadır.

Misyonumuz

Kestel Organize Sanayi Bölgesi sanayi tesislerine, 4562 sayılı OSB’ler yasası ile öngörülen çalışma düzeni çerçevesinde; · Sanayicinin, mümkün olan en az bürokrasi içerisinde üretimine huzur içinde yoğunlaşarak çalışabilmesine katkıda bulunmak. · Elektrik, su ve doğalgaz kullanımlarında fiziki şartların mümkün kıldığı en ucuz tarifeleri uygulayarak daha düşük üretim maliyeti sayesinde sanayicinin rekabet gücüne katkı sağlamak. · Önceki iki madde ile sağlanacak olumlu şartlar çerçevesinde üretim teknolojisinde yükselmeyi ve verimliliği arttırıcı eğitim programları düzenlemek. · OSB alanı içerisinde hava, su ve ortam temizliğinin sürekliliğini sağlamak ve hem yollarda hem de sanayi parsellerinin bahçelerinde çiçek ve ağaç varlığını teşvikle çevresel kaliteyi yükseltmek. · İçerisinde yer aldığı Kestel İlçesi ve OSB yakın çevresinden sanayi tesislerine sağlanmakta olan işgücü dolayısıyla yöre insanının gelir düzeyine süreklilik arz eden katkı sağlamak.

Vizyonumuz

Çağın tüm gelişmelerini yakından takip ederek, sanayicilerimize en yüksek kalitede hizmeti hem uygun şartlarda sunarak bir güç birliği oluşturmak · Amaçlarımızı çevreye ve doğaya zarar vermeden, ilişkide olduğumuz kurum ve kişilerle uyum içerisinde gerçekleştirmek · Dünya, ülke ve bölge ekonomisine süreklilik arzeden katkıda bulunmak.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.