• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

GOLD Karaman Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
859 ZİYARETÇİ
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
6+3 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Organize Sanayi Bölgesi Karaman

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Karaman Organize Sanayi Bölgesi, 24.12.1989 tarih ve 20382 mükerrer sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 1990 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 59 sicil no ile tescil edilerek hüviyet kazanmıştır. İlk kuruluşta 50 ha. olan yüzölçümü, 1990 yılında Yer Seçim Komisyonunun kararları doğrultusunda 150 ha’ ya, daha sonra etrafındaki parsellerin de dahil edilmesi ile 617 ha. alana çıkartılmıştır. 2014 yılında yer seçim sınırı içerisinde mevcut alanın  doğu ve güney kısmında yer alan Hazine ve İl Özel İdaresine ait 407 Ha alanın mülkiyeti Karaman Organize Sanayi Bölgesi adına tescil edilerek hazırlanan imar planı  30.10.2014 tarihinde bakanlıkça onaylanmış, plana esas uygulama planları 16.09.2015 tarihli İl İdare Kurulu kararı ile yürürlüğe girmiş ve toplam 1024 ha. üzerine kuruludur. Bölgemiz içerisinde Sanayi Parsel sayısı 310’tür

Organize Sanayi Bölgesi, Karaman- Ereğli karayolu üzerinde il merkezine 11 km. uzaklıkta 1024 ha. üzerinde kuruludur. Organize Sanayi Bölgesinde faal bulunan sanayi tesislerindeki mevcut istihdam  11.090 kişidir.

 

Bazı Bilgiler:

2017 Yılı İhracat Tutarı ($)
322.000.000 $
2017 Yılı İthalat Tutarı $
134.800.000 $
En Yakın Karayolu
Karaman – Ereğli (Konya) / 0 km
En Yakın Havalimanı
Konya Havalimanı / 120 km
En Yakın Demir Yolu
Sudurağı (Karaman)  / 5 km
En Yakın Liman
Mersin / 245 km
En Yakın İlçe Merkezi
Kazımkarabekir / 35 km
En Yakın Yerleşim Merkezi
Karaman / Merkez / 10 km
En Yakın İl Merkezi
Karaman / Merkez / 10 km
En Yakın Üniversite
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi / 11 km
OSB’deki Firma Sayısı
136
OSB’deki Personel Sayısı
43

 

YATIRIM SÜRECI
Anasayfa
Yatırım Süreci
KARAMAN OSB’DE YATIRIM
YATIRIM SÜRECİ AŞAMALARI
1- BAŞVURU
Yatırım Bilgi Formu, Bölge Müdürlüğü web sayfasından temin edilerek başvuru yapılır. Başvuru ile ilgili daha detaylı bilgi Bölge Müdürlüğü İmar Biriminden alınabilir.
2- DEĞERLENDİRME
Başvuru Dosyası eksiksiz ise firmanın başvurusu Karaman Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilerek, olumlu sonuçlanan başvurularla ilgili sonuç Bölge Müdürlüğü tarafından firmaya bildirilir.
3. ARSA TAHSİSİ
Arsa tahsisinin kesinleşebilmesi için, katılımcıya tebliğ edilen arsa katılım bedeli bölgemizin Halkbankası’ndaki ilgili hesaba yatırılarak Arsa Tahsis Sözleşmesi imzalanır. Arsa Tahsisi ile ilgili detaylı bilgi Karaman Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü İmar Biriminden alınabilir.Arsa tahsisinin kesinleştiğine dair yazının teslim edildiği tarihten itibaren 30 gün içerisinde de Arsa Tahsis Sözleşmesi imzalanır ve firma %15 veya %95’lik bakiyeyi öder. Arsa Tahsisi ile ilgili detaylı bilgi Karaman Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü Proje ve İş Geliştirme Biriminden alınabilir.
4. İNŞAAT
Arsa Tahsis Sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren 1 yıl içerisinde yatırım yapan katılımcı Yapı Ruhsatı alarak, inşaata başlaması gerekmektedir.Katılımcı, Organize Sanayi Bölgeleri mevzuatına uygun olarak hazırlamış olduğu projeleri ile birlikte başvuru dosyasını eksiksiz olarak Karaman Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğüne teslim ettikten sonra, 1 hafta içerisinde Bölge Müdürlüğü tarafından Yapı Ruhsatı düzenlenir.Karaman Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü İmar Biriminden Yapı Ruhsatı ile ilgili daha detaylı bilgi alınabilir.
5. ÜRETİM
Yapı Ruhsatı tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde Yapı Kullanma İzin Belgesi alınarak üretime geçilmesi gerekmektedir.Yapılan inşaatlar, makine ve ekipmanlar Karaman Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü teknik ekiplerince yerinde incelenir.Katılımcı Yapı Kullanma İzin Belgesini almak için başvuru dosyasını eksiksiz olarak Bölge Müdürlüğüne teslim ettikten sonra, 1 hafta içerisinde Bölge Müdürlüğü tarafından Yapı Kullanma İzin Belgesi düzenlenir. Yapı Kullanma İzin Belgesi ile ilgili daha detaylı bilgi Bölge Müdürlüğü İmar Biriminden alınabilir.Üretime başlayan katılımcının, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı alması gerekmektedir. Altyapı bağlantılarının kontrolü Bölge Müdürlüğü teknik ekiplerince yerince incelenerek Bağlantı İzin Belgesi düzenlenir.İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı almak için firma başvuru dosyasını eksiksiz olarak Bölge Müdürlüğüne teslim ettikten sonra, 1 hafta içerisinde Bölge Müdürlüğünce İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı düzenlenir. İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı ile ilgili daha detaylı bilgi Bölge Müdürlüğü İmar Biriminden alınabilir.
KİMLER BAŞVURABİLİR ?
ÖDEME ŞEKİLLERİ
YATIRIM SÜRECİ
Peşin : Arsa tahsis bedelinin 1/3’ lük kısmı Yönetim Kurulu Arsa Tahsis Kararının katılımcıya bildirildiği yazının tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yatırılır. Geriye kalan 2/3’lük kısmı 60 aya kadar vade ile (aylık Tefe-Tüfe Ortalaması uygulanarak) katılımcıdan tahsil edilir.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.