• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

Kapimsan Oto San. Tic. Ltd. Şti.

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,284 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Ali Osman Sönmez Caddesi No: 17 Osmangazi / BURSA
  • TELEFON: +90 224 261 27 27
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Kapimsan 1982 yılından itibaren binek araçların süspansiyon parçaları üretimine başlamış olup ilk başta salıncak kolu üretimi ve devamında rotil,rot başı,rot mili,denge kolu gibi ürün gruplarını üretim yelpazesine eklemiştir. Otomotiv yedek parça kolunda, müşterilerden gelen siparişe göre salıncak üreten ve ürettiği ürünlerin % 80’ini yurt dışı ülkelerindeki müşterilerine ihraç eden bir şirkettir.

KAPİMSAN AŞ. firmamızda TÜV NORD Belgelendirme Kuruluşundan alınan ISO 9001:2008 Kalite Sistemi uygunluk sertifikası doğrultusunda hizmet faaliyetlerini sürdürmekte olup, müşterilerine hatasız ve istekleri doğrultusunda mamul sevk edilmektedir.

 

ÜRETİM

Kalıphane: Tüm ürünlerin kalıp üretimleri cad-cam desteği ile kapimsan bünyesinde yapılmaktadır.

Salıncak Üretimi: Sac salıncakların şekilllendirme, bükme, delme gibi işlemleri yüksek ve düşük tonajlı preslerde meydana getirilmektedir.

Talaşlı Üretim: Kapimsan bünyesinde bulunan cnc torna, freze ve çeşitli özel makineler yardımıyla ürünlerimizin talaşlı üretim işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Montaj: Kataforez boya işlemi yapılan parçalar uygun aparatlar yardımıyla montajlanarak nihayi ürün haline getirilmektedir.

Kaynakhane: Uygun ölçülerde preslenmiş parçalar gazaltı, punta kaynak robotlarında yüksek teknoloji ile birleştirilmektedir. Ayrıca z rot punta kaynak makinelerinde yüksek kalitede üretimler gerçekleşmektedir.

Depo & Sevkiyat: 7.000 adet ürün çeşidi depomuzda, ürün gruplarına göre istiflenmektedir. Kullanılan barkod sistemi sayesinde stok seviyelerini ve maliyetlerini minimize ederek,müşterilerimize zamanında ve eksiksiz sevkiyat gerçekleştirilmektedir.

 

AR & GE
Güvenlik parçası üretmiş olma bilinci ile malzeme güvenirliliğini şansa bırakmamak için hammadde ve üretim hattının test edilerek kontrol altında
tutulması en teknolojik ekipmanlara sahip laboratuar ile sağlanmaktadır.

Laboratuarda hammadde alımından, üretimin her aşamasında ve üretimi tamamlanmış ürünlerin yeterlilik kontrolü, ömür testleri, malzeme
uygunluğu ve diğer aşamalarının kontrol altında tutulabilmesi için gelişmiş test ve ölçümler uygulanmaktadır.

 

ÜRÜNLER

Rot Başı

Rot Başı Araçta direksiyondan verilen hareketi, tekerleklere ileterek, tekerleklerin düşey eksene göre dönmesini sağlayan bağlantı elemanıdır. Tekerleklerin maksimum dönme hareketini sağlayacak salınım açısında olmalıdır.

Rot Mili

Rotmili Araçta direksiyondan verilen hareketi, rotbasına ileterek, tekerleklerin düşey eksene göre dönmesini sağlayan bağlantı elemanıdır. Tekerleklerin maksimum dönme hareketini sağlayacak salınım açısında olmalıdır.

Rotil

Rotil Tekerleklere gelen eksenel ve aksiyel kuvvetleri taşır ve tekerin dönmesi esnasında direksiyon bağlantısına pim vazifesi görür. Direksiyonun sisteminin istekleri doğrultusunda hareketi rot kolundan alır ve direksiyon mafsalına iletir

Salıncak

Salıncak kolları süspansiyon sisteminin önemli bir elemanı olup ön süspansiyon sisteminde aks taşıyıcısı, direksiyon elemanları, denge çubuğu, yay ve amortisörlerle bir bütün oluşturur. Salıncaklar, tekerlekleri düzgün konumda tutmakla beraber dışarıdan gelen kuvvetlere karşı hareketlerini sınırlar ancak yukarı ve aşağı yöndeki hareketlere izin verir.

Z Rot

Z Rot Tekerlek denge kolu ile denge çubuğu arasındaki hareketi ileten bağlantı elemanıdır. Sürüş emniyet ve konforunu direkt etkileyen z-rot, proses yapısına özel imal edilmiş makinelerle üretilmektedir.

Burç

Burç Ön ve arka süspansiyon parçalarının motor şasisine bağlantısında kullanılan titreşim sönümleme görevi de gören öntakım çalışma performansını etkileyen bağlantı elemanıdır. Bu performansın en üst düzeyde tutulabilmesi için her üretimde yapışma ve kuvvet analizleri tekrarlanmaktadır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.