• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
825 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Merkez / Kahramanmaraş
  • TELEFON: +90 (344) 257 94 82
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

KURULUŞUN GENEL TANIMI

Görevleri

Sanayici ve sanayi kuruluşları toplu bir bölgede alt yapıları tamamlanmış sanayi parselleri meydana getirmek, hazır hale getirilmiş bu parselleri yatırımcılara tahsis ederek taksitli satışlarını yapmak, yatırımcılara fikir yardımında bulunmak, kurumlar (tesisler ) işletmeye geçtiğinde bölgenin idame etmesini sağlamak.

Teşkilat Yapısı

Bölge kuruluşu tam teşekkül ettiğinde katılımcılar arasından seçilecek kişilerden teşekkül etmiş bir yönetim kurulu ile ilgili bölgenin idari ve teknik hizmetlerini yürütecek personellerden ibaret olacaktır. Bölge kuruluş çalışmaları şimdilik Müteşebbis Heyet tarafından yürütülmektedir.

Kadro ve Personel Durumu

Bölge bugün için 3 adet teknik, 3 adet muhasebe personeli, 1 adet sekreter ve 2 adet bekçi ile hizmet görmektedir. Bölgenin ileride tam kadrosu ise toplam 22 kişiliktir.

Bina, Lojman, Diğer Sosyal ve Yardımcı Tesisler Durumu

Bölgenin içerisinde idare binası inşaatı yeni tamamlanmıştır.01.01.2006 tarihinden itibaren bölge müdürlüğünün tüm faaliyetleri bu idare binasından yürütülmektedir.

Araç Makine Parkı ve Teçhizat Durumu

Bölgenin alt yapı işlerinin yürütülmesi için kontrollük hizmetlerinde kullanılmak üzere 2 adet binek otomobili bulunmaktadır. Başka herhangi bir araç ve gereçler yoktur.

Kuruluşun Görev Alanına Göre İlimizin Genel Durumu

Sanayileşme Bölgemiz dışında gelişmiştir. Bölgemizde ise şu an için 25 adet inşaatı devam eden, 9 adet ise üretime geçmiş, toplam 34 adet firma bulunmaktadır.

Sona Altı ay İçinde Yapılan Başlıca Çalışmalar

Yolların 6 km uzunluğundaki kısmı beton asfalt yapılmıştır, orta refüj düzenlemesi ve bakımı tamamlanmıştır. Yolların bakımı ve AG-OG elektrik hattının bakımı yapılmıştır.

İhtiyaç ve Sorunlar

Alt yapı inşaatı, keşfinde bitmediği için ikmal inşaatı ihalesi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılmış olup yapım işi devam etmektedir. Bölgemiz yollarının tamamı beton asfalt yapılması gerekmektedir.

Öneriler

Bölgenin dışında Sanayi alanlarının açılmaması, ruhsat verilmemesi

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.