TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,180 ZİYARETÇİ
 • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
 • ADRES: Manisa Organize Sanayi Bölgesi 4. Kısım İsmail Sarıgözoğlu Caddesi No: 11 Yunusemre / MANİSA
 • TELEFON: +90 236 213 09 99
 • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

İZMİR KALIP; 1992 yılında İzmir Sanayi Sitesinde 100 m2 kapalı alan altında faaliyetlerine 4 çalışanı ile başlamıştır. 1998 yılında üretim alanını 600 m²’ye genişleterek Progressive kalıpçılıkta uzmanlaşmış. CAD-CAM yatırımlarının da desteği ile yeni ufuklar açarak Beyaz Eşya ve Otomotiv Sektöründe kalıp imalatına ve saç parça tedarikine başlamıştır. 2002 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki 5.000 m² alandaki fabrikasına taşınmıştır. 2014 yılında Manisa Organize Sanayi 4. Bölgesindeki 16.750 m² alana inşa edilen yeni fabrika binasına taşınan İZMİR KALIP ortaklık yapısındaki değişiklikten dolayı bir süre EKSA KALIP olarak serüvenine devam etmiş ve 2016 yılı itibari ile yeniden gerçek ismine kavuşmuştur.

İZMİR KALIP;  ileri teknolojiye sahip geniş makine ve ekipman parkuruyla dar toleranslarda, müşteri isteklerine cevap verebilen firmamız 3 boyutlu tasarım, imalat öncesi analiz edebilmekte ve üretimlerini yine 3 boyutlu olarak güvence altında tutabilmektedir. Müşteri ihtiyaçları doğrultusun da ürün yelpazesi ve çeşidini her geçen gün arttıran firmamız montaj, gruplama ve kaynak proseslerini de bünyesine katarak müşterilerimize hizmet vermenin gururunu yaşamaktadır. İZMİR KALIP,  şu an 190 çalışanı ile büyümeye ve kendini geliştirmeye devam etmekte; başta Beyaz eşya sanayi olmak üzere,

 • Isıtma ve Soğutma,
 • Elektrik ve Elektronik,
 • Otomotiv
 • Panel Radyatör,

sanayilerinde ihtiyaç duyulan kalıp ve sac malzemelerin, istenilen kalitede müşterilerimizin kullanımına sunulması konularında güvenilir bir yardımcı sanayi olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

 

Kalıp İşletmesi

Kalıp İşletmemiz, 16 adet CNC Tezgahı ve yıllık 110.000 makine saat işleme kapasitesiyle beyaz eşya, ısıtma soğutma, elektrik-elektronik ve otomotive endüstrilerine max 4.200 mm ye kadar başta Progressive olmak üzere, transfer, tandem ve manuel kalıplar imal etmektedir. ERP Programı ile tüm Proses hesaplanmış Rotalar üzerinden takip edilmekte ve Proje takvimleri günlük olarak müşterimiz ile paylaşılmaktadır. Tecrübeli ekibi ile hem yurt içi hem yurt dışı müşterilerine fizibiliteden yerinde teslimata kadar komple hizmet veren sektör gelişmelerini takip eden bir teknoloji merkezi ve çözüm ortağıdır.

 

Pres İşletmesi

Pres İşletmemizde 18 Presi ile büyümeye, kendini ve müşterilerini geliştirmeye devam etmekte, başta beyaz eşya yan sanayi olmak üzere, ısıtma ve soğutma, elektrik ve otomotiv sanayilerinde ihtiyaç duyulan sac malzemelerin, istenilen kalitede müşterilerimizin kullanımına sunulması konularında faaliyet göstermektedir. 2016 yılını 13 Bin Ton sac işleyerek tamamlayan Firmamız müşterilerimize yaklaşık 25 Milyon Adet parça sevk etmiştir. Mevcut ERP sistemimiz üzerine Firmamız için özel yazılan ‘IPS’ programımız ile anlık olarak verimliliklerimizi ölçebiliyor ve tüm Departmanlar ile Online Proses takibi yapılabilmektedir. 120 Ton’ dan 800 Ton’ a kadar olan Pres parkımızla 0,3 mm-6 mm sac kalınlık aralığında, yıllık 340.000.000 Stroke sac şekillendirme kapasitesine sahibiz.

 

Kalite

İzmir Kalıp Kalite Departmanı; bir ürün veya hizmetin kalite konusunda belirtilmiş gereklilikleri yerine getirmesinde yeterli güveni sağlamak için planlı ve sistematik etkinlikler uygulanmaktadır. ‘ERP’ ile Online olarak parça onayları verilebilmekte aynı zamanda tüm müşteri gereklilikleri önceden tespit edilerek iş birliği içerisinde çalışılmaktadır. Kalite Departmanın Amacı ;

 • Tüm sistemi, kaliteyi doğrudan veya dolaylı şekilde etkileyen süreçler zinciri olarak ele almak,
 • Kalitenin sürekliliğini sağlamak ve hedeflenen kalite düzeyini en efektif şekilde elde edebilmesini sağlayacak çabaları başlatmak,
 • Uyum sağlamak ve sonuçları sürekli izleyerek, gereken önlemleri almaktır.

İzmir Kalıp olarak ISO 9001:2008 uluslararası sistemlerine uygun üretim yapmaktayız. Kalite Departmanın da tam bir uyum içerisinde çalışan 8 kişilik bir ekip  “Yüksek Kalite Sıfır Hata” anlayışını benimsemektedir.  İzmir Kalıp da Kalite Kontrol; her üretim işleminde ayrı ayrı yapılarak sağlanmaktadır. Böylece her işlemde oluşan hatalar yerinde tespit edilip bir sonraki işleme “Kalite Kontrol Onaylı” ürünler ile başlanmaktadır.

 

Kalıp Tasarım Mühendisliği

İzmir Kalıp, tasarımlarının tamamı 3D olarak NX – 9 programı ile yapılmaktadır. Tasarımlarını, 25 yıllık deneyimiyle oluşturulan, “İzmir Kalıp Tasarım Standardına” veya “Müşteri kalıp tasarım standartlarına” göre yapmaktadır. 14 istasyona sahip Kalıp Tasarım Mühendisliği Departmanımızda ayrıca AUTOCAD, CATIA, ZW3D programlarını kullanmakta, EXPRESSUS Hareket Analiz Simülasyon programı ile desteklenmektedir.

 

Kaynak ve Montaj

Kaynak Fikstürüne yerleştirilmiş sac parçalar ile sac parçaların kaynaklanması ve cıvata-somun-perçin-pim gibi malzemeler ile montaj işçiliği tecrübeli çalışanlarımızın kontrolü altında profesyonelce gerçekleştirmekteyiz.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.