• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

GOLD İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,866 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi Recep Bilal Hancı Caddesi No:2 Tepeören-Tuzla / İSTANBUL
  • TELEFON: +90 216 593 16 41
  • FAX: +90 216 593 16 44
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.itosb.org.tr
  • E-POSTA: itosb@itosb.org.tr
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
5+7 = ?

VİDEOLAR

  • İstanbul Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi Recep Bilal Hancı Caddesi No:2 Tepeören-Tuzla / İSTANBUL

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Organize Sanayi Bölgemiz, 4562 Sayılı OSB Kanunu gereğince 16.11.2000 Tarih 19 Sicil numarası ile Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Organize Sanayi Bölgesi olarak kabul edilmiştir. Arazimiz Tuzla Belediye sınırları içerisinde yer alıp, 1/1000 ve 1/5000 ölçekli imar ve 1/25000 ölçekli nazım imar planlarında sanayi alanı olarak düzenlenmiş ve imar planları Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

Bölgemiz Tuzla Tepeören Köyü sınırları içinde, Tuzla’ya 25 km , Sabiha Gökçen hava limanına 15 Km mesafededir. Eski Ankara-İstanbul karayoluna cephelidir. Etrafında Maret, Isuzu, Honda, Boya ve Vernikçiler OSB, Mermerciler OSB ve Kimyacılar OSB mevcuttur.

Organize Sanayi Bölgemiz 640.000 m²’lik alana sahiptir. Bunun 430.000 m²’si sanayi alanı, kalanı yol ve yeşil alandır. İTOSB sunduğu hizmetler ve modern altyapısıyla gelişmiş ülkelerdeki endüstri bölgeleri ile eş düzeyde olmaya adaydır. İTOSB Altyapısının tamamı yol kaplaması bozulmadan tamamlanmış tek bölge statüsündedir. İTOSB’lu sanayiciler inşaata başladıkları an; elektrik, su, telefon (ADSL), kanalizasyon ve doğalgaz gibi altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadırlar.

Bölgemizde daha önceden olduğu gibi yatırıma başlayan Sanayicilerimize uyguladığımız yatırım teşviklerimiz de aynen sürmektedir. Daha önce Ruhsat Harçlarının alımını durdurarak bu alanda İstanbul da bir ilki başlatmış olan Bölgemiz bu konu da da farklılığını ortaya koyarak, haksızlık yapmamak adına daha önceden alınan Ruhsat Harçlarını da iade etmiştir. Verilen bu hizmetlerin bedellerini yasa gereği OSB’lerin alma yetkisi olmasına rağmen, Bölgemizde yatırıma başlayan üyelerden hiç bir Ruhsat Harcının alınmaması ve üyelerin ödemesi gereken plan ve projelerin onaylanma giderlerinin karşılanması diğer Organizelerde olmayan ve Yatırımları teşvik etmek anlamında örnek oluşturan bir karar olarak uygulanmasına devam edilmektedir. İnşaat ruhsatlarının yanı sıra, İnşaatını tamamlayan işyerlerinin “İskan” ları ve faaliyete geçen İş yerlerinin de “İş Yeri Açma ve Çalışma Ruhsat”ları hiçbir aksamaya yol açmadan verilmekte, bu ruhsatlar için de hiçbir harç alınmamaktadır.

İTOSB; mantar gibi gelişen çarpık sanayileşmenin yol açtığı çevre kirliliğini önlemek, sanayiyi disipline edebilmek amacıyla kurulmuş, 2 yıl gibi kısa sürede tüm alt yapısını tamamlayan, gerek insan sağlığını ve doğayı tehdit eden çevre ve hava kirliliğini önlemedeki başarısı ve gerekse de 20.000 adet ağacı ile yeşilin endüstri ile dost olduğu bölgede ilk OSB olmuştur.

Üretim olarak karma sanayi grubunda olan Organize Sanayi Bölgemiz, çevreye zarar vermeyen üretimlere izin vererek çevreci bir OSB olma konusundaki kararlılığını aynı duyarlılıkla sürdürmektedir.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.