TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
930 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Mustafa Karaer Caddesi No: 6 Osmangazi / BURSA / TÜRKİYE
  • TELEFON: +90 224 261 00 80
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

1974 yılında fantezi iplik ve el örgü ipliği üretimi ile sanayiciliğe başlayan firmamız, 1986 yılında İpeks Tekstil olarak kurumsal kimliğini kazanmıştır. İpeks bugün 17.500 m2 kapalı alanında 240 kişilik çalışma ekibi ile jakar ve armüllü dokuma, yatak örtüsü, halı, fantazi iplik, şönil imalatı ve iplik boyahane bölümleri ile tekstil sektörüne yön veren entegre bir tesistir.

Üretimin her aşamasında son sistem makineler kullanılarak teknolojiyi yakından takip etmek ve müşterilerimize en iyi hizmeti vermek firma önceliğimizdir.

Kısa sürede sektörün öncü firmaları arasına girmeyi başaran İpeks, Uludağ İhracatçılar Birliği tarafından her yıl verilen İhracat Yıldızları başarı ödülünü 6 senedir kazanarak sektördeki yerini yukarıya taşımaya ve gururla ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir.

Son 7 yıldır ISO 9001 yönetim sistemini başarı ile yürüten firmamız, böylece kalitesini ve üretim disiplinini belgelendirmiştir.

 

Üretim

  • İplik Boyama
  • Faztezi İplik
  • Dokuma
  • Yatak Örtüsü

 

İplik Boyama

2000 yılında aylık 200 ton üretim kapasitesi ile üretime başlamış olan İpeks boyahane bugün 2 kg’dan 2000 kg’a kadar farklı kilolarda boyama yapabilen 16 adet boya kazanı, 1500 göz SSM aktarma makinası ile aylık üretimini 750 tona çıkarmıştır.

İpeks boyahane 2002 yılında kimyasal otomasyonu yatırımı ve son olarak boya otomasyonu yatırımı ile bugün tam otomasyon çalışan bir boyahane olarak hizmet vermektedir. Üretimin her aşaması bilgisayar destekli üretim programı ile takip edilmekte, ham madde girişleri ve sevkiyat durumları sistemden otomatik olarak mail yolu ile müşteriye bildirilmekte ve siparişinizin durumu, stok miktarları ile ilgili anlık bilgi müşterilerimize verilmektedir.

3000 m2 kapalı alanda boyahaneciliğe başlamış olan firmamız bugün son yaptığı yatırım ile 9000 m2 kapalı alanda bursanın öncü boyahanelerinden olmayı başarmıştır. Her yıl yapılan müşteri memnuniyeti anket değerlendirmeleri % 90’ın altında olmayan İpeks boyahanesinin hedefi % 100 müşteri memnuniyetidir.

 

Fantazi İplik

1974 yılında fantezi iplik ve el örgü iplikleri ile sektöre başlayan İpeks iplik bugün 2000 m2 kapalı alanda son teknoloji Makine parkuru ile yıllık 700 ton şönil iplik, 250 ton fantezi iplik üretimi ile tekstil sektörünün el örgü, perde, döşemelik kumaş ve elbiselik firmalarına hizmet vermektedir.

Entegre bir tesis olan İpeks, çile boya ve bobin boya alternatifleri ile müşterilerine final boyalı olarak hizmet vermektedir.

Akrilik şönilde Alman Dralon elyafı kullanılmakta ve üretimin hiçbir aşamasında insan sağlığına zararlı kanserojen madde içeren hammadde ve boyar maddeler kullanılmamaktadır.

 

Dokuma

2001 yılında üretime başlayan İpeks dokuma bugün 6.500 m2 kapalı alanda yıllık yaklaşık 5.000.000 metre üretim ve satış yapmaktadır.

İpeks dokuma son teknoloji 2400-4800-9600 jakarlı ve armüllü makineleri ile döşemelik, perdelik, yatak örtüsü her rapor boyunda (1-300 cm.) üretim yapılabilmektedir. Bu üretimin%70’i ihrac edilmekte, %20’si otel projelerine ve %10’u iç piyasaya pazarlanmaktadır.

Yenilikçi olmanın günümüz tekstilindeki rolünü gayet iyi bilen İpeks Dokuma, geniş ArGe departmanı ve entegre bir tesise sahip olması avantajı ile, ürettiği her kumaşta kaliteyi belirleyici firma olmuştur.

 

Yatak Örtüsü

Tasarım ekibimiz, yatağı ve yatak odasını uyku saatleri dışında da zerafetle buluşturmak için eşsiz dizaynlarını önde gelen mağaza zincirlerinde sizlere sunmaktadır.

Tasarım ekibimiz, konfeksiyonun kendi bünyesinde gerçekleştiriliyor olmasının avantajı ile dönemin moda ve trendlerini analiz ederek öncü desenlere imza atmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

Yatak örtüsü üretimine yön veren yüksek hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti ve değişen beklentileri karşılamak için çağdaş çözümler bulunması ile sektörde kalıcı bir başarı hedeflenmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.