• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,017 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Manisa Organize Sanayi Bölgesi Cumhuriyet Caddesi No: 3 MANİSA
  • TELEFON: +90 236 236 07 00
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

1960 yılından bu yana faaliyet gösteren ILPEA Grubu dünya çapında 13 ülkede, 34 fabrika ve 1.800 müşterisiyle 3 ana sektörde faaliyet göstermektedir : beyaz eşya, otomotiv ve inşaat. Italyan menşeili kurucu ana firma olan INDUSTRIE ILPEA SpA. Milano yakılarındaki Varese’de bulunmaktadır. 2001 yılında Holmes Grubu’nun satın alınmasıyla, yine bir grup firması olan ABD’deki ILPEA INDUSTRIES ise şu an 9 fabrikasıyla müşterilerine hizmet vermektedir.

ILPEA Grubunun % 100 iştiraki olan ILPEA PLASTİK-TR Ağustos 2004’ten bu yana Çorlu’daki tesislerinde imalatını sürdürmektedir. Türkiye’deki 2. fabrikası olan Manisa fabrikası Ağustos 2008’de, 3. fabrikası olan Eskişehir ise Haziran 2013’te faaliyete geçmiştir.

ILPEA özellikle plastik, kauçuk ve manyetik ekstrüzyon, enjeksiyon ürünler konusunda uzmanlaşmıştır. Her türlü soğutucu kapı contası, manyetik compound gibi ürünlerde dünya lideridir. Bunların yanısıra, soğutucularda ve otomotiv endüstrilerinde kullanılan muhtelif fonksiyonları yerine getiren teknik özelliği yüksek ( örn : metal takviyeli veya folie kaplamalı, yapışkan bantlı gibi ) ekstrüzyon profiller, çamaşır makinası kazan körüğü de ILPEA’nın bölgesel lider olduğu ürünler arasındadır. Aluminyum cephe sistemlerinde kullanılan ısı izolasyon bariyerlerinin, duşakabin profilleri, ve muhtelif koekstrüzyon profillerin Avrupa’daki en önde gelen imalatçıları arasındadır. ILPEA hemen hemen bütün ürünlerini ” codesigner ” ve ” Full service supplier ” kapsamında yani tasarım, kalıp imalatı, üretim, satış ve satış sonrası hizmetler dahil olmak üzere olarak pazara sunmaktadır. Beyaz eşyada tüm dünya devlerine, otomotiv sektöründe birçok küresel oyuncuya tedarik sağlamaktadır. İnşaat sektöründe ise sektörünün önde gelen firmalarına hizmet vermektedir. ILPEA özellikle, müşterisinin ihtiyacına göre tasarlanmış özel ürünler, yenilikçi ürün tasarımı, araştırma ve geliştirme ve JIT ( Just in time ) hizmetleriyle rakiplerine kıyasla önemli farklar yaratmaktadır.

ILPEA 5 ülkede hizmet verdiği INDESIT firmasından da 2012 yılında ” Kalite ödülü ” almıştır .

Türkiye’deki imalatını büyütmeyi ve geliştirmeyi hedefleyen ILPEA yatırımlarını hızla arttırmaktadır. Faaliyet gösterdiği her sektörde koşulsuz müşteri memnuniyetini ve sürekli iyileştirmeyi ilk öncelik ve temel prensip olarak benimsemiştir. Sözkonusu sektörlerde, 11 tescilli markası ve 70’in üzerinde patenti mevcuttur.

Lütfen size en yakın Ilpea ofisiyle bağlantıya geçiniz ve en iyi partnerinizi kazanınız.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.