GOLD İkitelli Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
3,102 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Haydar YILDIZ
  • ADRES: İkitelli OSB Mah. Süleyman Demirel Bulvarı No: 16 Başakşehir / İSTANBUL
  • TELEFON: 444 3 672
  • FAX: +90 212 549 26 42
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.iosb.org.tr
  • E-POSTA: iosb@iosb.org.tr
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
2+8 = ?

VİDEOLAR

  • İkitelli Organize Sanayi Bölgesi İngilizce Tanıtım Filmi
  • İkitelli Organize Sanayi Bölgesi

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

İkitelli OSB Mah. Süleyman Demirel Bulvarı No: 16 Başakşehir / İSTANBUL

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

30 bin işyeri, 300 bin çalışanı, yatırım değeri, üretimi, ihracatı, istihdamı ve ekonomiye katkısı ile İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgesidir. Müteşebbislerin, Tarihi Yarımadada artık sürdürülmesi imkansız hale gelen üretimlerine, İkitelli’de Modern tesislerde devam etmek için kendi öz kaynakları ile 700 hektarlık alan üzerine kurduğu bir sanayi, ticaret ve KOBİ şehri.

3 Ekim 2001 tarihinde Müteşebbis Heyetin kurulması ile İkitelli Organize Sanayi Bölgesi tüzel kişilik kazanmış, 450 megavat  kurulu gücü, 150km 35 kilovolt yüksek gerilim yer altı kablo hattı,377 adet trafo merkezi ile günlük 2,5 milyon kilovat saat elektrik tüketimi,  30 bin metreküp su, 550 bin metreküp doğalgaz tüketimi, 32 bin telefon aboneliği ve 25 kilometrelik ana arter yollarıyla Türk Sanayisinin önemli lokomotiflerinden biri olmuştur.

Geçen 25 yılda, dünyanın en büyük üretim, ticaret ve satış üslerinden biri haline gelen İkitelli Organize Sanayi Bölgesi, İstanbul Başakşehir’de TEM Otoyolunun kuzeyinde, Eminönü’ne 15 kilometre, Bayrampaşa Otogarı, Atatürk Havalimanı, yeni yapılacak olan Üçüncü Köprü Bağlantı yolu ve planlanan yeni Havalimanına yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Sektör çeşitliliğinde de dünya rekoru kıran İkitelli Organize Sanayi Bölgesi; 37 katılımcı Kooperatif ve 21 Müstakil Parselden oluşmaktadır. Başkanlığını, İstanbul Valisinin yaptığı 7’si kurumlardan, 8’i katılımcı Kooperatif temsilcilerinden oluşan 15 kişilik Müteşebbis Heyet ve 5 kişilik Yönetim Kurulunca yönetilmektedir.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti, 2011 yılında Bağcılar Güngören Sanayi sitesi içerisinde, çeşitli meslek dallarında eğitim veren Mesleki Eğitim Merkezini kurmuştur. Eğitim yatırımlarını önemseyen Başkanlığımız, aynı zamanda Organize Sanayi Bölgelerinde kurulmuş en büyük Meslek Okulunu sanayimizin ve sanayicimizin hizmetine sunmuştur.

Sanayicilerimizin öncelikli ihtiyaçlarından biri olan kalifiye iş gücünün temin edilebilmesi için harekete geçen 2013 – 2014 eğitim ve öğretim yılında, çağdaş eğitim anlayışıyla eğitime hazır hale getirilen, Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, özel okul ve kolej statüsünde, eğitim ücreti alınmayan,  %100 burslu olmak üzere 2014-2015 eğitim-öğretim yılında yeni açılan ek binasıyla 20.672 metrekare kapalı alanda; 99 derslik,34 atölye,6 laboratuar,2 yemekhane, kütüphane, kapalı spor salonu,130 kişilik konferans salonu ve sergi salonuyla eğitim vermektedir.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı, Dağıtım Lisansı serbest tüketici olarak yaklaşık 16 bin abonenin elektriğini ucuz, kaliteli ve kesintisiz bir şekilde vermektedir. Böylece;  Bölgemiz dışında yer alan diğer Sanayicilere oranla, en önemli üretim maliyet kalemlerinden biri olan elektriği büyük oranda, daha ucuza temin ederek, Müteşebbislerimize rekabet edebilme gücü adına katkı sağlamaktadır.

Mevcut yüksek gerilim trafo gücümüz 300MVA dan 450MVA ya yükseltilip,2014 yılı içerisinde tesisi tamamlanan 150km 35kV(kilovolt) yer altı kablosu ile kurulumu tamamlanan CBS (Coğrafik Bilgi Sistemi) ,ÇM (Çağrı Merkezi),ABYS (Abone Bilgi Yönetim Sistemi) ve inşaatı tamamlanan Enerji Yönetim Binamızda hizmete alınarak Scada ve OSOS (Otomatik Sayaç Okuma Sistemi) ‘nin hayata geçirilmesi ile Elektrik Dağıtım Sistemimiz Dünyanın kullandığı en son teknolojiye kavuşmuştur. Bu sayede hedeflemiş olduğumuz minimum elektrik kesintisi, minimum kayıp ve sıfır kaçakla Sanayicilerimizin layık olduğu kalitedeki elektrik arz edilmektedir.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı, İmar ile ilgili ruhsatlandırma çalışmalarına hız vermiş, gelinen bu noktada; bugün itibariyle, 32 Kooperatifin tamamına,  5 Kooperatife kısmi ve 9 müstakil parsele Yapı Ruhsatı verilmiştir. Ayrıca;  30 Kooperatifin tamamına, 5 Kooperatife kısmi ve 3 müstakil parsele de iskânları verilmiştir.

İmar ruhsatlarında olduğu gibi, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatları konusunda da Bölgemizde ruhsatsız tek bir işyeri kalmayacak sloganıyla, titiz çalışmalarımız sonucu kısa zamanda tüm bölge büyük oranında ruhsatlandırılmıştır.

İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde yılda yaklaşık 7 milyar Dolarlık ihracat gerçekleştirilmektedir. Katılımcılarımızın çalışmalarını hızlandırmak ve ekonomiye katkılarını arttırmak amacıyla Hizmet Binamızda açılan İstanbul Ticaret Odası yetkili ofisinde; Firmaların faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi onayı, çıraklık- ustalık belgelerinin onayı, Bağkur IB formu onayı ve invoce imza onayı işlemleri kısa sürede yapılmaktadır.

Her gün 300 bin kişinin işine gelip, evine döndüğü İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde ulaşım, karayolu ve raylı sistemle kent içine farklı merkezlerden yapılmaktadır. 2014 yılının ilk çeyreğinde Metronun açılması; bölgenin ulaşım sorununu azaltmış, trafik yoğunluğunu ise hafifletmiştir. Günlük 400-500 bin kişi arasında değişen yolcu hareketi ve yaklaşık 50 bin tonluk eşya hareketi ile Sanayi, ticaret ve istihdamın başkenti konumundaki İkitelli Organize Sanayi Bölgesi yeni yatırımlarla değerli olan stratejik konumunu daha da arttıracaktır.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.