TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
3,309 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Organize Sanayi Bölgesi. 2. Cadde 11. Sokak No: 2 Afyonkarahisar / Türkiye
  • TELEFON: +90 272 221 16 68
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Adımız Tarihten Geliyor

İkbal’in kurucusu Salim Usta kardeşleriyle beraber memleketi Afyon’da 1922 yılında “Zümrüt” adıyla kurdukları küçük bir lokantada kendi işini yapmaktadır. Lezzetli yemeklerin sunulduğu bu lokantanın ve Salim Usta’nın yemeklerinin şöhreti, her geçen gün daha da artmaya başlamıştır.

1934 yılında Atatürk’ün Afyon’u ziyaret edeceği haberi geldiğinde, ağırlamanın nasıl yapılacağı konusu gündeme gelmiştir. Atatürk, nerede, nasıl, ne ile ağırlanacaktır? Dönemin valisi Ahmet Evrendilek, konuyu vilayet başkatibi Bekir Evrenkaya ile konuşur. Evrenkaya, Ata’yı Belkaracaören köyündeki bağ evinde ağırlayabileceğini ve yemeklerin hazırlığı için de, Kabaklı Mahallesi Muhtarı Mustafa Pancar’ın oğlu aşçı Salim Usta’yı çağırabileceğini söyler.

Haber salınır. Salim Usta, Atatürk’ün yemeği için hazırlıklara fevkalade özenle girişir ve ortaya büyük bir itinayla hazırlanmış, gösterişli bir menü çıkarır. Yemeği ve sofrayı çok beğenen Atatürk, Salim Usta’yı çağırır, hikayesini öğrenir ve lokantasının adını sorar. “Sen böyle gidersen bahtın çok açık olur. Lokantanın adını da, bahtı açık anlamına gelen İKBAL olarak değiştir” der. Paşa Afyon’dan ayrılmadan İKBAL tabelası çoktan yerine takılmıştır.

Hakkımızda

İkbal, 1991 yılından bu yana Afyonkarahisar’da geleneksel yöntemlerle lokum üretimi yapmaktadır. Sağlıklı ürünler üretme ve gıda güvenilirliğini önde tutma temel ilkeleriyle lokumlarını üreten İkbal’de doğal maddeler dışında katkı maddesi kesinlikle kullanılmaz. Tüm ürünlerin gıda üretim ve gıda sicil sertifikaları bulunmaktadır. Üretim tesislerinde hijyen ve kalite standartlarına azami derecede özen gösterilen İkbal, şekerleme bölümüyle bugün lokum, pişmaniye, saray helvası, kaymak şekeri ve cezerye ile tüketiciyle buluşmaktadır.

İkbal Şekerleme ürünleri, kesinlikle katkı maddesi içermez. Üretim standartlarımız, uluslararası kalite kuruluşlarınca belgelendirilmiştir.

İkbal markalı olarak 100’den fazla ürünün üretimi yapılmaktadır. 2013 yılı itibari ile faaliyete geçen üretim tesisi toplam 15.000m2 alana sahip olup 5.800m2 kapalı alana sahiptir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.