• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
849 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Iğdır Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Kars Karayolu 23. Km Iğdır
  • TELEFON: +90 476 227 83 08
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

KURULUŞUNDAN BU GÜNE KADAR  YAPILAN ÇALIŞMALAR

KURULUŞ:  Iğdır ilinde sanayileşmenin düzenli toplu ve planlı bir şekilde gelişmesini sağlamak amacıyla ilk kez 1999 yılında Iğdır O.S.B. Müteşebbis Teşekkül Heyetinin oluşturulmasına karar verilmiş ve %51 katılım pay ile Iğdır İl Özel İdaresi, %35 katılım pay ile Iğdır Belediyesi , %14 katılım payı ile Iğdır Ticaret ve Sanayi Odasının katılımı ile Müteşebbis Teşekkül Heyeti oluşturulmuştur.

Müteşebbis Teşekkül Heyeti oluşturulması için alınan karar aynı yıl içerisinde onay için Sanayi ve Ticaret Bakanlığına gönderilerek Bakanlıktan kuruluş onayı alınmıştır.

YER SEÇİMİ:

Kuruluş onayının alınmasına müteakip Iğdır İlinde OSB kurulması için 1999 yılı önerilen üç ayrı bölgede ve üç defa  yer seçimi  yapılmıştır.  Yapılan bu yer seçimi sonucunda Iğdır İli merkez Çalpala Köyü Eşekmeydanı mevkiinde 485 Parsel de bulunan 200 Hektarlık arazi OSB alanı olarak seçilerek seçilen yer Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca da uygun görülmüştür.

KAMULAŞTIRMA İŞLEMİ:

Iğdır OSB için seçilen yerin mera vasıflı arazi olması nedeniyle mera vasfının kaldırılması ve Tarım Reformu uygulama alanından çıkarılması için Iğdır İl ve İlçeleri Kalkındırma Vakfı tarafından Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına 44.000 YTL OT bedeli ödenmek suretiyle yerin mera vasfı kaldırılarak hazine adına tescil ettirilmesi sağlanmıştır.

Yerin Hazine adına tescil ettirilmesi ile birlikte yerin kıymet takdiri yaptırılarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığından sağlanan 100.500 YTL kredi karşılığında 11.09.1999 tarihinde hazineden satın alınarak Tapuda OSB Tüzel Kişiliği adına tescil ettirilmiştir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.