• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
333 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Mahmutbey Mahallesi Dilmenler Caddesi No: 20 Bağcılar / İSTANBUL
  • TELEFON: +90 212 604 04 04
  • FAX: +90 212 651 97 89
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.icdas.com.tr
  • E-POSTA: icdas@icdas.com.tr
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
1+7 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Mahmutbey Mahallesi Dilmenler Caddesi No: 20 Bağcılar / İSTANBUL

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Ailenin en büyüğü Koca Mustafa Bey, 1880’ li yıllarda gemi tamir işlerine başlamak üzere İstanbul’a gelir. Aslan ailesi 1954 yılında döküm ve makine alanına girer ve 1961 yılında ilk haddehaneyi kurar.1969 yılında ise İstanbul Çelik Demir İzabe Sanayi A.Ş. kurulmuştur…

1970 yılından bu yana inşaat çeliği ve alaşımlı çelik üreten İÇDAŞ, üretim kapasitesiyle Türkiye’nin 2. Büyük çelik üreticisidir.

(İSO) İstanbul Sanayi Odası Belirlemelerine göre kamu dahil Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi kuruluşu arasında genel sıralamada 2014 yılında 6’ıncı sırada yer alan İÇDAŞ’ın grup şirketleriyle birlikte 10.000’e yakın çalışanı bulunmaktadır.

Ulusal Çelik endüstrisinin stratejik öneminin Türk ekonomisine etkisinin bilincinde ve köklerine bağlı bir şekilde, İCDAŞ çelik endüstrisinde teknoloji ve kalitede önderdir.

Bütün gelişmiş ülke ekonomilerinde lokomotif sektör daima çelik sanayisi olmuştur. Dünyamız çeliğin ışıltısında gelişiyor. Ülkemizin en büyük özel sektör çelik üreticisi olan  İÇDAŞ, Ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşma amacına çelik potasındaki alın teri ile  katkı vermektedir.

İÇDAŞ Çanakkale yatırımlarındaki entegrasyon ve teknoloji kullanımıyla dünya kalite standartlarını karşılarken, yaratmış olduğu  rekabet gücüyle  dünya çelik liginin saygın bir kuruluşu olmuş ve  ülkemizin geleceğini yansıtan küresel rekabet gücüne de önemli bir katkı sunmuştur.

Enerji verimliliği, proses etkinliği, çevre duyarlılığı, teknoloji kullanımı, çalışanların üretkenliğe katılımı ile İÇDAŞ; dünya çelik sektöründe çok gerisinde başladığımız bir yarışta, ortaya koyduğu rekabet gücüyle ülkemizin adını bugün saygın bir noktaya getirmenin haklı gururunu paylaşmaktadır.

 

TESİSLER

İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş., Çelikhaneleri, Haddehaneleri, Limanları, Lojistik Firması, Tersaneleri ve Enerji Tesisleri ile firmamız Çanakkale – Biga ve İstanbul Güneşli’de hizmet vermektedir. Üretiminin büyük bir kısmını dış ülkelere ihraç eden İÇDAŞ bu ileri teknoloji ve üstün kalite anlayışı ile Türkiye’nin modern dünyaya entegrasyonunda önemli bir rol üstlenmiştir.

Firmamızın, Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı, şehir merkezinden yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta Marmara Denizi’ne kıyısı olan bir entegre tesisi bulunmaktadır. Tersanesi, yükleme ve boşaltma için 2 iskele ve rıhtımdan oluşan limanı ve Kömür Tesisi mevcuttur. İÇDAŞ, su israfını engellemek için kuru ısı üniteli kapalı devre su soğutma sistemi kurmuştur. Su kimyasal olarak işlem görmektedir. İÇDAŞ, elektrik enerjisiyle üretim yapmasına rağmen üretimin diğer aşamalarında ortaya çıkan toz ve duman filtreleme sistemi kurmuştur.

Aynı zamanda İÇDAŞ, çevre ve insan sağlığının gereği olarak radyoaktif maddelerin üretimde kullanılmaması için ciddi önlemler almaktadır. Bu amaçla; konu ile ilgili tüm personel Türkiye Atom Enerjisi Kurumunca periyodik olarak eğitime tabi tutulmaktadır. Üretimde kullanılan en önemli hammadde olan hurdalar yurtdışından ve yurtiçinden firmamıza girişi esnasında; 6 adet sabit kapı detektörü ve 6 adet portatif detektörle radyasyon tespit cihazlarının taramasından geçirilmektedir.

İşletmeler için çok büyük bir önem arz eden lojistik alanında, İstanbul, Ankara, Bursa, Kayseri, Konya ve Bandırma’da Çelik Merkezleri kurulmuştur. Bu sayede ürünlerimizin ihtiyaç duyulan yerde ve istenen zamanda temin edilmesi sağlanmaktadır.

Çelik Merkezlerindeki hizmetlerimiz ile; hem müşterilerimizin ürün talepleri hem de tedarikçilerimizin hammadde teslimatı talepleri en kısa zamanda karşılanmaktadır.

Çevreci taşımacılık ve demiryolu taşımacılığının gelişimine katkıda bulunmak amaçları ile Kombine taşımacılık (ana güzergâhı Demiryolu, Denizyolu veya İç suyolu olup başlangıç ve/veya bitiş ayağı kısa mesafeli karayolu olan taşıma biçimi) alanındaki yatırımlarımız, 2007 yılında TÜLOMSAŞ firmasına 104 adet vagon imal ettirilmesi ile başlamıştır.

Yatırımlarımız devam etmekte olup mevcut 104 adetlik vagon kapasitemize ilave olarak TCDD’den vagon kiralayarak; yurt içi ve yurt dışı sevkiyatlarımızın önemli bir bölümü demiryolu ile yapılmaktadır. Vagon işletmeciliği konusunda deneyimli ekibimiz, Türkiye’nin demiryolu ağının önemli bir kısmını kullanarak müşteri ve tedarikçi memnuniyeti için çalışmaktadır.

İçdaş çalışanları için Personel Lojmanları tesis edilmiştir. Çalışanlarımız ve aileleri için lojman içerisinde sosyal tesislerimiz de mevcuttur.

 

ÜRETİM

ÇELİKHANE PROSESİ

Elektrik Ark Ocakları

Çelikhane prosesi;hammadde olarak kullanılan hurda demirin elektrik ark ocaklarına şarj edilmesi ile başlar. Şarj edilen hammaddeler, elektrik ark ocaklarında eritilerek sıvı çelik haline getirilir. Sıvı haldeki çelik ark ocaklarından pota ocaklarına aktarılarak burada hedeflenen kaliteye uygun hale getirilmesi için gerekli alaşımlandırma işlemleri tamamlanır.

Sıvı çelik son aşamada, pota ocaklarından Kontinü döküm makinalarına aktarılarak, istenilen ebatlarda yarımamül çelik kütük haline getirilir. Kalite kontrol analizleri değerlendirilerek onayı alınan yarımamül çelik kütükler, haddehanelere sevk edilirler.

 

HADDEHANE PROSESİ

İstenilen haddeleme ısısına ulaşabilmek için. Çelik kütük, haddeleme standına iletilmeden önce tekrardan ısıtma fırınına şarj edilir. Isıtma prosesi (işlemi), gereken mekanik özellikleri elde etmede bu prosesin bir bölümüdür. Materyalin tavlama ısısına kadar soğutulması yeri olan Soğutma yatağından sonra, mekanik ve kimyasal laboratuarı testlerinin tamamlanması ile çubuklar istenilen uzunluklara kesilir ve sevk edilmek üzere demetler halinde ambalajlanır.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.