• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,367 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Ali Osman Sönmez Caddesi No: 6 Osmangazi / BURSA
  • TELEFON: +90 224 261 04 80
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Hüner Kriko ve Yedek Parça Sanayi Ticaret Limited Şirketi 1975 yılında Hüseyin Karabacak tarafından otomotiv yan sanayine hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Şuan faaliyetini Demirtaş Organize Sanayi Bölgesinde 7.000 m2 arazi üzerinde 12.040 m2 kapalı alanda südürmektedir. İlk üretimine CAM KALDIRMA KRİKOSU ile başlayan firmamızın ismi de buradan gelmektedir.

Firmamız, müşteri ihtiyaç ve beklentilerine azami ölçüde cevap verecek, ürünleri en ekonomik şartlarda sürekli ve güvenilir kalitede üretecek şekilde yapılandırılmıştır. Zaman içerisinde sac ve boru şekillendirme, metal enjeksiyon yeteneklerimiz ve muhtelif montajlı komple parçalar ile ürün portföyümüz genişlemiştir.

Kendi bünyemizde kalıp tasarım ve üretim yeteneğine sahip olup teknolojik gelişmelere uyum sağlayaraktan bunu devam ettirmekteyiz. Günün koşullarına uygun olarak her türlü hacimsel ve sac şekillendirme kalıpları bilgisayar destekli programlar ile hassas olarak imal edilmektedir.

Son yıllarda otomotiv sektörünün talebi ve yönlendirmesi ile boru şekillendirme konusundaki etkinliğimizi arttırmaktayız. Böylece müşteri portfoyümüz ve boru üretim yetkinliğimiz her geçen gün genişlemektedir. Şirketimiz boru şekillendirme konusundaki iddiasını pekiştirmek amacıyla Hasanağa Organize Sanayi Bölgesinde sadece boru şekillendirme için tahsis edilmiş 11.000 m2 üretim alanını 2009 yılında yatırımlarına eklemiş olup, geliştirme hedefindedir.

Kurucumuz;

1942 yılında BURSA’ya bağlı Yenişehir’de dünyaya geldi. 1949 yılında ailesinin BURSA merkeze yerleşmesiyle İlköğrenimine Atatürk İlkokulu’nda 1950 yılında başladı ve 1955 yılında mezun oldu. Daha sonra Bursa Endüstri Meslek Lisesi’nde orta ve lise öğrenimine başlayarak buradan da 1959-60 eğitim-öğretim yılında mezun oldu. Mezuniyetini takiben 1960-61 yılları arasında Gölcük Deniz Fabrikaları’nda çalıştıktan sonra 1961 yılı içinde gönüllü olarak askerlik görevine başladı. Askerlik hizmeti boyunca 2 yıl, Hatay’a bağlı Samandağ İlçesi Tavuklu Köyü’nde Yedek Subay Öğretmen olarak eğitime katkıda bulundu. Bu görevini tamamladıktan sonra 1963-1967 yılları arasında Bursa Akşam Tekniker Okulu’nda okudu. Gerek okul öncesi gerek okul sonrası birçok iş ve meslek gruplarında çalıştı. 1968 yılında OTOSAN Türk Otomobil Fabrikası’nda tekniker olarak çalışmaya başladı ve buradaki hizmeti süresince de İstanbul Maçka Yüksek Tekniker Akşam Okulu’na da devam ederek buradan da 1969-70 ders yılında mezun oldu.

Mezuniyetten sonra Bursa TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası Satın Alma Bölümü’nde tekniker olarak çalışmaya başladı ve burada çalışma hayatına devam ederken aynı zamanda Bursa İktisadi İlimler Akademisi’nde İşletme Mastırı yaparak buradan da mezun oldu. 1975 yılında TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası’ndaki Satın Alma Maliyet Analiz Bölüm Şefliği görevinden ve TOFAŞ’tan ayrıldı. Ayrılmadan önce TOFAŞ üst yönetiminin de rızasını alarak cam kaldırma krikoları üretimini yapmak amacıyla HÜNER KRİKO firmasını kurdu. Bu şekilde yan sanayicilik yapmaya başladı ve 12 m2 ‘lik bir alanda başlattığı bu iş kolunu ortaklıklarla geçirdikten sonra 1985 yılı içerisinde firmayı HÜNER KRİKO YEDEK PARÇA SANAYİ ve TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ünvanıyla aile şirketi şekline dönüştürdü. 1989 yılında TOFAŞ’ın artan üretim ihtiyacını karşılamak üzere Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi ‘nde şimdiki yerinde iş yerini faaliyete geçirdi. Hüner Kriko ve Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. halen Demirtaş’taki 12.040 m2 kapalı alana sahip fabrika binasında; sac ve boru şekillendirme, metal enjeksiyon kabiliyetlerine ilaveten muhtelif montajlı komple sac parçalar da üretmektedir. Kendisi firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

Meslek hayatı boyunca bugüne kadar; birçok oda ve dernekte kurucu üye ve yöneticilik yaparak sosyal etkinliklere katıldı. 2000’li yılların başında bir dönem Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

 

Yeteneklerimiz

  • Sac Şekillendirme (315 ton’a kadar eksantrik ve 600 ton’a kadar hidrolik preslerimizle otomotiv sektörünün ihtiyacı olan ebat ve kalitede üretim yapılmaktadır. Başta emniyet sınıfı parçaları olmak üzere direksiyon armatürü, pedal grubu,koltuk kızagı, koltuk kilit karşılığı, hava filtresi gibi ürünleri portöyümüzde bulundurmaktayız.)
  • Boru Büküm (6 mm-den  60 mm çap ölçüsüne kadar olan karbon çelik, paslanmaz çelik ve alümünyüm boruları, 25-65 çap arası olan 7adet CNC boru büküm makinelarımızla şekillendirmekteyiz. Sac şekillendirmedeki 30 senelik  tecrübemizi ve kabiliyetimzi  15 senedir yapmış olduğumuz boru şekillendirme işine yansıtıyoruz. Son yıllarda artan talep doğrultusunda da kendimizi en son teknolojik gelişimlere uydurarak ve referanslarımzla birlikte boru bükümde kalitemizi arttırarak koruyacağız.)
  • Metal Enjeksiyon (Ergitilmiş hafif alaşımlı metaller sıcak iş çeliklerinden kalıplara yüksek basınçla enjekte edilmek suretiyle bu işlem gerçekleşir. Firmamızda 350 tona kadar preslerimizle alüminyum ve zamak dökümleri yapılmaktadır.)
  • Kalıp
  • Kaynak (Direnç Kaynağı, Gazaltı Kaynağı, Sert Lehim, Tucker Kaynak )

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.