TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,231 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi 1.Cadde 15.Yol No: 7 Şekerpınar - Çayırova / Kocaeli
  • TELEFON: +90 262 673 21 00
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Hexagon Studio’nun Sağladıkları

Hexagon Studio, Ulaşım ve Savunma Sanayi Sektörlerinde faaliyet gösteren müşterilerinin Ürün Geliştirme Projeleri kapsamında Yetenek, Kapasite ve İletişim alanlarında destek sağlamaktadır.

Yetenek;

Hexagon Studio, Otomotiv ve Savunma Sanayi firmalarının Ürün Geliştirme ekiplerinde mevcut olmayan yeteneği sağlamaktadır. Ürün Geliştirme Faaliyetleri kapsamında tasarım ve mühendislik çalışmaları farklı pek çok alanda uzmanlık gerektirmektedir. Bütün alanlarda uzman personel çalıştırmak yan sanayi ve anasanayi firmaları için oluşan maliyetler bakımından verimli bulunmamaktadır. Bu sebeple, şirketler sürekli yaptıkları ana faaliyetler konusunda çalışan uzmanları kendi bünyelerinde tutma ve daha az sıklıkla ihtiyaç duydukları konuları dışardan temin etme eğilimindedirler.

Kapasite;

Hexagon Studio, Anasanayi ve yan sanayi firmaları ile uluslararası mühendislik şirketlerine Ürün Geliştirme adımlarında ek kaynak kapasitesi sağlamaktadır. Yurtiçinde ve yurtdışında oluşan dinamikler sebebi ile, mühendislik iş yükü geçtiğimiz yıllara göre önemli derecede artmaktadır. Bu nedenle anasanayi ve yan sanayici firmaları, imkanlar dahilindeki kaynaklarla daha fazla araştırma geliştirme çalışmasına gerek duymaktadırlar. Bu, mevcut kadroların sayısal olarak yetersiz kaldığı koşullarda, benzer faaliyetler için dışdestek arama yoluna gitmeyi gerektirmektedir. Uluslararası mühendislik firmaları ise, rekabetçi pazar koşulları nedeni ile maliyetlerini azaltmak, üretkenliği arttırmak amacı ile gelişmekte olan ülkelerde bulunan mühendislik firmalarından aldıkları hizmetleri artırmaktadırlar.

İletişim;

Hexagon Studio, birden fazla firmanın katılımı ile gerçekleşmesi gereken projelerde (konsorsiyum) ana yüklenici olarak müşterilerine sunduğu tek merkezli irtibat ile proje yönetim kolaylığı sağlamaktadır. Türkiye, tasarım, mühendislik, prototip, test olanakları ve kaynakları bakımından parlak bir geleceğe sahip bulunmaktadır. Diğer taraftan, Türkiye merkezli firmalar, uluslararası kaynaklardan temin edilen bazı özel hizmetlere ihtiyaç duymaktadır. Bu kapsamda Hexagon Studio, Türkiye’de mühendislik ve tasarım konusunda önemli bir merkez olmak ve üstlendiği proje gereksinimileri çerçevesinde yurtiçinde bulunan kaynaklar ile yurtdışı kaynaklarını birleştirmeyi, yurtiçi ve yurtdışı firmaların arz ve talepleri arasında bir köprü olmayı hedeflemektedir.

Hexagon Studio, Ürün Geliştirme döngüsünün her adımında faaliyet göstermekte, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda Tasarım, Mühendislik ve Prototip Üretim hizmetleri sunmaktadır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.