• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

HABER DETAYI

Mayıs 28, 2021 8:22 am

PETLAS Türkiye’nin En Büyük 100 Sanayi Şirketi Arasında Yükselmeyi Sürdürüyor

PETLAS Türkiye’nin En Büyük 100 Sanayi Şirketi Arasında Yükselmeyi Sürdürüyor

Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli lider kuruluşu PETLAS, İstanbul Sanayi Odası’nın “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında, ülkemizin en büyük 100 sanayicisi arasındaki yerini 13 sıra birden yükselterek 82. sırada yer aldı. PETLAS’ın başarısı, sektöründe öncüsü olduğu Ar-Ge yatırımlarının yanı sıra, kapasite ve marka alanlarında süregiden yatırımlarla ve artan ihracat gücüyle geldi. PETLAS’ın 2020 yılı üretimden net satışları 2,8 milyar TRY düzeyinde gerçekleşti.

Yüzden fazla ülkeye ihracat yapan ve yurt genelinde 850’yi aşkın bayisiyle hizmet veren Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli lider kuruluşu PETLAS, ülkemizin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasında yer alma hedefini gerçekleştirdi. İstanbul Sanayi Odası’nın “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında, 82. sıraya yükseldi. PETLAS’ın 2020 yılı üretimden net satışları 2.831.973.912 milyar TRY düzeyinde gerçekleşti. PETLAS, bir önceki yıl listede 95. sırada yer almıştı.

 

PETLAS’ın bu başarısında, sektöründe lider olduğu Ar-Ge alanının yanı sıra, kapasite ve marka yatırımlarıyla, artış gösteren ihracatının da etkili olduğunu söyleyen AKO Grup Yönetim Kurulu Üyesi Safa Özcan, “Yapılan yatırımlar doğrultusunda sağlanan kapasite artışı ve bu artışın değere dönüşmesini hızlandıran marka yatırımları, PETLAS’ın büyüme ivmesini güçlendiriyor. Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli Ar-Ge lideriyiz. Yerli Ar-Ge gücümüzle geliştirdiğimiz yüksek kaliteli ürünlerle, premium binek araçları dahil birçok yeni segmentte başarılı oluyoruz. Kendi geliştirdiğimiz teknolojilerimizle, binek araçlardan kamyon ve otobüslere, traktörlerden askeri birlik ve güvenlik güçlerinin kullandığı araçlara, iş makinelerinden İHA’lara, ülkemizi geleceğe taşıyan lastikleri üretiyoruz ve bu lastikleri bir Türk markası olarak dünya pazarlarına da sunuyoruz” dedi.

 

PETLAS’ın 2020 yılı üretimden net satışları, bir önceki yıla oranla yüzde 27 büyüme kaydetti.

Firma Bilgileri

Petlas Lastik San. Tic. A.Ş.
+90 386 252 65 50 Firmaya Git

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.