• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

HABER DETAYI

Ocak 6, 2022 6:11 am

İş’te Eşit Kadın Sertifikası Maxion İnci Jant Grubu’nun!

İş’te Eşit Kadın Sertifikası Maxion İnci Jant Grubu’nun!

Maxion İnci A.Ş. ve Maxion Jantaş A.Ş. otomotiv ana ve tedarik sanayinde “İş’te Eşit Kadın Sertifikası” almaya hak kazanan ilk şirketler oldu!

 

İş hayatında kadınlara eşit haklar ve fırsatlar sunan kurumlar, Sürdürülebilirlik Akademisi ve İngiliz denetim şirketi Intertek işbirliği ile yapılan bağımsız bir denetim sonrası yeterli puan aldıklarında İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazanıyorlar. Fırsat eşitliğine yönelik taahhüt ve söylemlerini eyleme geçirmiş olan kurumlar Yönetim   Sistemi, İşe Alım ve Çalıştırma, İş Sağlığı ve Güvenliği, Tedarik Zinciri ve Sosyal Etki ana başlıkları altındaki kriterlere göre denetleniyorlar.

 

Sertifikasyon için denetimleri gerçekleştiren Intertek, 100’den fazla ülkede denetim, gözetim, test, kalite denetimi ve sertifikasyona kadar pek çok alanda farklı sektörlerde hizmet veriyor. Kurum itibarı, çalışan bağlılığı, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları uyumu, sürdürülebilir yönetim sistemi oluşturma gibi pek çok alanda kurumlara katkısı olan “İş’te Eşit Kadın   Sertifikası” aynı zamanda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için yapılan çalışmaların önemli örneklerinden biri.

 

İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazanan Maxion İnci Jant Sanayi A.Ş. ve Maxion Jantaş Jant San. ve Tic. A.Ş., dünyanın en büyük jant üreticisi Maxion Wheels ve İnci Holding iştiraki şirketlerdir. Sektörde ticari ve ağır vasıtalar grubunun jant üretimi konusunda lider konumda olan Maxion Jantaş, 2022’de faaliyete girecek yeni fabrikası ile birlikte toplamda 2 fabrikasıyla Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapmaya devam edecek. Maxion İnci̇ Jant San. A.Ş. ise binek ve hafif ticari araçlar için sac ve alüminyum jantlar üretiyor. Maxion İnci, Alüminyum ve Çelik olmak üzere toplam 3 fabrika ve 1 lojistik merkezi ile üretime devam ediyor.

 

Maxion İnci ve Maxion Jantaş, tüm çalışanlarına adil ve eşit fırsatlar sunan, çeşitliliğe ve kapsayıcılığa değer veren, açık bir iletişim ortamı yaratan iş yeri kültürleri ile küresel şirketler olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Şirketler, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalarında bağımsız İngiliz denetim şirketi Intertek tarafından gerçekleştirilen denetimleri başarı ile tamamlayarak İş’te Eşit Kadın Sertifikası almaya hak kazanmışlardır.

 

Alınan sertifika ile ilgili Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “‘İnsana Değer’ mottomuz sadece bir sözden ibaret değil, toplumsal cinsiyet eşitliği anlayışımızın da temelini oluşturuyor. İşte fırsat eşitliği sağlamanın yanında, eğitimlerle ve toplumsal projelerimizle de bu konuda farkındalığın artmasına katkı sağlıyoruz. Aldığımız aksiyonlarla kadının iş dünyasındaki ve toplumdaki ekonomik güçlenmesini destekliyoruz. Denetleme sonrası yüksek puanla aldığımız İş’te Eşit Kadın Sertifikası ile çabalarımızın tescillenmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz ve otomotiv sektöründe bu sertifikayı alan ilk kuruluş olmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.