• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

HABER DETAYI

Ağustos 11, 2021 6:28 am

Felece Tekstil Sektörünü Geleceğin Teknolojisi ile Buluşturuyor

Felece Tekstil Sektörünü Geleceğin Teknolojisi ile Buluşturuyor

Teknoloji şirketi Felece, tekstil sektöründeki 20 yıllık bilgi ve tecrübesini ‘Akıllı’ bir çözüme dönüştürdü. Şirketin tekstil sektörü için geliştirdiği Felece Smart Fashion (FSF) çözümü, pamuktan mağazaya tekstilin tüm alanlarında gerçek zamanlı izleme, raporlama, zamanlama ve izlenebilirlik sunuyor; operasyonel işlemler ve zamandan tasarruf sağlıyor. Felece Smart Fashion çözümüyle tekstil firmaları %40’lara varan oranda proje maliyet avantajına da sahip oluyor.

 

Tekstil sektöründe iş süreçlerini yönetmek gün geçtikçe zorlaşıyor. Ancak diğer yandan ürün talebi de artıyor.  BT sektöründe uzun yıllara varan tecrübesi ve endüstri uzmanı kadrosuyla müşterilerine uçtan uca teknoloji ve SAP çözüm ortaklığı sunan Felece, tekstil sektöründeki uzmanlığıyla Felece Smart Fashion (FSF) çözümünü geliştirdi. Tekstil sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin üretimden lojistik operasyonlarına kadar tüm süreçlerinde gerçek zamanlı iç görüler ile hedeflerine daha hızlı ulaşmalarını sağlayan FSF çözümü, sektörün ihtiyaçlarına özel olarak tasarlandı. 4 ay gibi kısa bir proje süresinin ardından hemen devreye alınarak kullanılabilen FSF çözümü ile tekstil firmaları sadece bugünün değil gelecekteki ihtiyaçlarını da karşılayabilecek bir altyapıya, çevikliğe ve esnekliğe kavuşuyor.

 

‘Tekstil sektörünün dilini ve dinamiklerini iyi bilen bir yol arkadaşıyız’

Eskişehir’de yer alan Ar-Ge merkezlerinde global teknolojilerin içine yerel teknolojiyi katarak sektörlere özel çözümler geliştirdiklerini söyleyen Felece Genel Müdürü Oğuz Kaya, “Felece olarak 13 sektörde bünyemizde oluşan bir bilgi birikimimiz ve tecrübemiz var. Ayrıca sektör bazında SAP çözümleri dışında  kendi çözümlerimizi de teknoloji üssümüz olarak konumlandırdığımız Eskişehir’de kendimiz geliştiriyoruz. Felece Smart Fashionda SAP ve Felece teknolojileri kullanılarak tasarlanan, tekstil sektörünün ihtiyaçlarına ve iş süreçlerine cevap veren, kolay uygulanabilir, zaman ve maliyet avantajı sunan bir teknoloji sektör paketi olarak sektörle buluşuyor. Tekstil sektöründe 20 yıllık deneyimimiz gösteriyor ki, bu sektör dinamik olduğu kadar, uygulamaları ile kendi içinde de farklılaşan bir sektör. Kârlılık, verimlilik ve ölçümlemeye odaklı; kayıpları, fireleri ve hesaplamaları yoğun bir alan. Tekstil firmaları artık lojistikten finansmana, müşteri ilişkileri yönetiminden e-ticarete birçok noktada uçtan uca süreçleri yönetebilmek ve raporlayabilmek için daha etkin çözümlere ihtiyaç duyuyorlar. Gereksinimleri doğrultusunda tasarlanan çözümlerle belirsizliklere daha kolay ve daha hızlı bir şekilde uyum sağlayıp, rakiplerinin bir adım önüne geçebiliyorlar. Tekstilin dilini ve dinamiklerini iyi bilen bir partnere duyulan ihtiyaçtan yola çıkarak onların gereksinimlerini iyi analiz edip tamamen sektöre özel Felece Smart Fashion’ı geliştirdik” dedi.

 

Bu akıllı çözüm ile yaklaşık % 40 oranında proje maliyet avantajı sağladıklarını söyleyen Kaya, şunları ekledi: “Felece Smart Fashion çözümü ile proje uygulama süresini 9-12 aydan 4-5 aya indirdik. %80 daha yüksek uyarlama hızına sahip olan, verimliliği artıran ve sektörün sürdürülebilirlik hedeflerine daha kolay ulaşmasını sağlayan bu çözüm ile firmaların yatırım gelirlerini artırmaya yardımcı olacağız. Sektörün tüm ölçekten firmalarının hedeflerine daha hızlı ulaşmaları için onlara yol arkadaşlığı yapmaktan mutluluk duyuyoruz.”

 

Daha hızlı ‘değer’ elde etme avantajı

Tekstil sektöründe firmalara tedarik zinciri yönetiminde gerçek zamanlı hareket edebilme kabiliyetini sağlayan FSF çözümü, sektör için kritik önem arz eden rekabette de öne çıkma avantajı sunuyor. İplik ve Elyaf, Örme ve Dokuma, Boya ve Baskı, Hazır Giyim ve Konfeksiyon gibi tekstilin tüm aşamalarında daha hızlı değer elde etme ve karar verme kolaylığı sağlayan FSF çözümü ile firmalar iş süreçlerini sektörün en iyi uygulamaları ile yönetmesine yardımcı oluyor.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.