• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

HABER DETAYI

Haziran 3, 2021 8:52 am

Baumit ve Ahbap Derneği güçlerini birleştiriyor

Baumit ve Ahbap Derneği güçlerini birleştiriyor

Avrupa’nın Mantolama Devi Baumit, sanatçı Haluk Levent’in kurucusu olduğu, ihtiyaç sahiplerine yardımı görev edinen Ahbap Derneği ile iş birliği yaptı. “Geleceğimizi Mantoluyoruz” projesi kapsamında Baumit, bu yıl binlerce çocuğun geleceğini ısıtmak için Ahbap Derneği gönüllüleriyle el ele vererek birlikte çalışacak.

 

Baumit Türkiye ‘Geleceğimizi Mantoluyoruz’ projesi kapsamında daha çok çocuğa ulaşma hedefiyle Ahbap Derneği ile iş birliği yaptı. 2019 yılında başlattığı proje kapsamında bayi ağıyla birlikte köy okullarında okuyan, ihtiyaç sahibi 15 binden fazla çocuğa mont bağışlayan Baumit, projeye bundan böyle Ahbap Derneği ile birlikte devam edecek. Çocuklarda enerji verimliliğine dair farkındalık yaratmayı da amaçlayan projenin, Ahbap Derneği gönüllüleriyle birlikte 2021 yılında daha fazla çocuğa ulaşması hedefleniyor.

 

Enerji verimliliğine dair farkındalık çocuklukta başlar

Çocuklara daha iyi bir dünya için enerji verimliliği ve ısı yalıtımı bilincini aşılamak amacıyla 2019 yılında “Geleceğimizi Mantoluyoruz” projesini başlatan Baumit, zor kış şartlarında yaşayan, ihtiyaç sahibi çocuklara mont bağışında da bulunuyor. Bu kapsamda bayileriyle birlikte 2019 yılında yaklaşık 5 bin, 2020 yılında ise 12 bin montu çocuklarla buluşturan Baumit, daha fazla çocuğa ulaşmak için Ahbap Derneği ile güçlerini birleştirecek. Daha fazla çocuğa ulaşmak ve destek olmak amacıyla Ahbap Derneği; bölge, okul ve ihtiyaç sahibi çocukların belirlenmesi ve koordinasyonu noktasında Baumit’e destek olacak.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.