TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,130 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi Ankara Cd. 25. Km Kemalpaşa / İZMİR
  • TELEFON: +90 232 877 23 00
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

GLM Mühendislik A.Ş., Alçak Gerilim Panoları imalatı konusunda hizmet vermek üzere 1996 yılında kurulmuştur. Firmamız halen Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde, 5000m2 alan üzerine kurulu 2500m2 kapalı alana sahip tesisimizde üretimine devam etmektedir.

GLM Mühendislik, A.G. Dağıtım Panoları, Kompanzasyon Panoları, Motor Kumanda Panoları ile PLC Panoları imalatı konularında, gerek Schneider Elektrik yetkili panocusu olarak, gerekse Rittal ve EAE bayii olarak çözümler üretmektedir. Tüm faaliyetlerimiz tecrübeli mühendis ve teknik okul mezunu çalışanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Gelişen proje taleplerinin en yüksek oranda cevaplanabilmesi için gerekli araştırmalar yapılarak, elektrik panosu projeleri tasarımına yönelik Eplan ve See-XP programlarının kullanımına başlanmıştır. Yenilikçi ürünler ve yüksek hizmet kalitesi ile tamamen müşteri memnuniyeti odaklı çalışma şekli benimsenmiştir.

En önemli hedefimiz, sürekli ve kaliteli hizmet ile her zaman firmanız için güvenilir bir çözüm ortağı olmaktır.

 

Faaliyetlerimiz

Proje

Proje ekibimiz; Eplan, Autocad ve See-Exp programlarını kullanarak, tüm teknik detayları belirlenmiş üretime esas projeleri oluşturmaktadır.

Üretim

Tamamı teknik okul mezunu uzman üretim kadrosu, imalatı müşteri isteklerine göre hazırlanmış projeye uygun, belirlenen standartlar doğrultusunda, zamanında ve kaliteli olarak gerçekleştirmektedir. Üretim alanı, panoların mekanik ve elektrik montajının yapıldığı alan, bakır işlerinin yapıldığı alan, depolama ve sevkiyat alanı olmak üzere üç bölüme ayrılmıştır.

Test

GLM Mühendislik, uzman test ekibi ve kalibre test ekipmanları ile IEC 60.439-1 standardının tanımladığı tüm rutin testleri tüm imalatı bitmiş panolara uygulamakta ve bununla ilgili test belgelerini sağlamaktadır.

Servis

GLM Mühendislik, sadece saha için ayrılmış Satış Sonrası Servis ekibi ile , müşterilerimizin sahadaki ihtiyaçlarına hızla cevap vermektedir.

 

 

Yeni IEC 61439 Standardı ve Bölmelendirme

En son 2004 yılında revizyon yapılarak yayınlanan ve 2009 yılı başlarına kadar yürürlükte kalan IEC 60439’un yerini IEC 61439 almıştır.

Yeni IEC 61439 standardı, tip test (TTA) ve kısmi tip test (PTTA) kavramlarının yerine tüm elektrik pano dizaynları için tasarım doğrulaması şartını getirmiştir. Orijinal üretici, kendi tasarımını üretmek ve standardın öngördüğü şekilde bunun tasarım doğrulamasını yapmak durumundadır. Bu koşul çerçevesinde, son üreticinin de orijinal üreticinin tarif ettiği şekli ile üretme sorumluluğu kesin hatları ile tariflenmiştir.

İmalatı yapılacak her bir elektrik pano ünitesi, tasarım doğrulaması yapılmış, bu konuda gerekli testlere tabi tutulmuş, belgelendirilmiş elektrik pano tasarımlarına dayandırılmalıdır. Yeni IEC 61439 standardının 11 nolu “Rutin Doğrulamalar” maddesinin 11.1 nolu genel alt maddesinde “Rutin doğrulama yapılırken tasarım doğrulaması da onaylanmalıdır ” ifadesi yer almaktadır.

Ayrıca yeni standart, adım adım test süreçlerinin test belgesinde tanımlanmasını öngörür.

Yeni IEC standardı, bir tek model tasarımını tip testlerden geçirip, sonucu genele yayıp, “tüm elektrik panolarımız tip testlidir” iddiasını ve bu anlayışı ortadan kaldırmıştır.

AG PANOLARI

Schneider Electric Prisma Plus Sistemleri ile, tüm ticari ve endüstriyel binalarda 3200 A’e kadar alçak gerilim elektrik dağıtım panolarında yüksek performanslı teknik çözümler sağlamaktadır. Hem hızlı ve kolay kurulumu, hem de geliştirilebilir yapısı sayesinde en basitinden en gelişmiş olanına kadar profesyonel sonuçlar elde etmek üzere her ayrıntısına kadar özenle tasarlanmışlardır. Prisma Plus, geniş aksesuar seçenekleri ile her türlü uygulamanın kolayca gerçekleşmesini sağlamaktadır. Bu gücü ile tüm müşterilere ihtiyaç duydukları özelleştirilmiş çözümleri sunabilmektedir.

TİP TESTLERİYLE GELEN TAM GÜVENLİK

Prısma Plus, IEC61439-1 uluslararası standardına göre test edilmiş elektrik pano sistemidir. Bu standart doğrultusunda Prisma Plus Panoları ve tüm özelleştirilmiş dağıtım tipleri ile cihaz-bara bağlantıları aşağıdaki 7 tip testine tabi tutulmuşlardır.

1. Sıcaklık artış sınırlarının doğrulanması
2. Dielektrik niteliklerinin doğrulanması
3. Kısa devre dayanımının doğrulanması
4. Koruyucu devre sürekliliğinin doğrulanması
5. Yalıtma aralıkları ve yüzeysel kaçak yolu uzunluklarının doğrulanması
6. Mekanik çalışmanın doğrulanması
7. IP koruma derecesinin doğrulanması.

Bununla birlikte, Schneider Electric’in Sertifikalı Prisma Plus Partnerleri tarafından montajı tamamlanmış her Prisma Plus panosu için aşağıdaki 3 ayrı rutin test gerçekleştirilerek kalite onaylanmakta ve çifte garanti sunulmaktadır.

1. Kablo bağlantılarının ve elektriksel çalışmanın denetlenmesi,
2. Dielektrik testleri,
3. Koruyucu tedbirlerin ve koruyucu devrenin elektriksel sürekliliğinin denetlenmesi.

Prisma Plus’la can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla enerjili parçalara direkt ya da indirekt temas engellenebilmekte ve kısa devre akımlarının yarattığı hasarların bölmelenen parçalar arasında kısıtlanması sağlanabilmektedir. Bu amaca yönelik olarak Prisma Plus ile IEC 61439-1 uluslararası standartlarında tanımlanan Form 1, Form 2a/b, Form 3a/b ve Form 4a/b bölmelendirmelerini yapmak mümkün olmaktadır.

Her fider veya fider grubunda, cihazların optimum ve güvenli montajına izin veren özel bir montaj/önyüz plakası bulunmaktadır. Bu sayede yanlış montaj sonucu olaşabilecek her türlü hatanın önüne geçilebilmektedir. Aynı şekilde güç devresi ve cihaz bağlantılarında test edilmiş prefabrike çözümlerin kullanılması ile bağlantıların montajında da hiçbir hataya yer bırakılmamaktadır.

Prisma Plus’ın esnek ve modüler yapısı, ihtiyaç ve isteklerinize göre değiştirme, ekleme ve çıkarma yapmanıza olanak verir.

• Panolar yan yana, arka arkaya ya da açı oluşturacak şekilde birleştirilebilirler.
• Gerekli koruma seviyesine göre seçilir ve kolayca değiştirilebilir.
• Düz veya şeffaf kapılar sağa/sola açılabilir.
• İstendiğinde, erişim kontrolünün sağlanması için kapı kilidi değiştirilebilir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.