• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,558 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: İnönü Mahallesi Balçık Yolu Üzeri 41400 Gebze, KOCAELİ
  • TELEFON: +90 262 751 10 33
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

GEPOSB AMACI

Dünya ve Türk Sanayisinin en önemli merkezlerinden biri olan KOCAELİ/Gebze ilçesinde, Ülke Ekonomisini destekleyecek sanayi yatırımlarının da bulunması kaçınılmaz bir gerekliliktir.

Örnek sanayi tesisleri ile Tarihi, doğal güzellikleri, denizi ve güneşi ile bir tabiat harikası olan ilimizin ihtiyaçları dikkate alınarak, çevre kirliliğine neden olmayacak sanayi türleri özenle seçilmekte, kuruluş ve işletme aşamalarında kontrol altında bulundurulacak bu sanayi yatırımlarını bir araya toplayıp, düşük maliyetli ve her türlü altyapısı hazırlanmış sanayi parsellerini üretmek, tahsis etmek ve gelişmelerini sağlamak amaçlanmıştır.

Gebze plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi; İnsan ve çevre ilişkilerine önem veren, çevre kirlenmesine karşı duyarlı bîr düşünce ışığında, Bölge ve Ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilmekte olan büyük bir projedir.

Tarıma ve turizme uygun olmayan arazilerde Sanayi için gerekli her türlü alt yapı, çalışanlar için gerekli sosyal aktivite alan ve tesislerinin hazırlanması ile tüm dönemlerde, hizmetin devamlılığının sağlanması, projenin kapsamı içerisindedir.

GEPOSB KURULUŞU VE KISA TARİHÇESİ

Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi (GEPOSB) öncelikle Plastik sektöründe faaliyet gösteren 115 sanayicinin bir araya gelerek oluşturdukları güç birliği sayesinde kurulmuştur.

Ocak 1990 tarihinde Plastik Sanayicileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifinin kurulmasıyla GEPOSB’ un temelleri atılmıştır. Plastik Sanayicileri Toplu İşyeri Yapı Kooperatifince 1992 yılında Gebze’deki 120 hektarlık arazinin tamamının satın alınıp öncelikle imar planı çalışmaları tamamlanmış, 1994 yılında altyapı ve üstyapı yatırımlarına başlanmıştır. Gelişme süreci içerisinde Organize Sanayi Bölgesi statüsüne dönüşmenin çok yönlü yararları benimsenerek 14.03.1998 tarihli Genel Kurul’da alınan kararla gerekli girişimler başlatılmış ve bu talebimiz aynı yıl Resmi Gazetede yayınlanıp kesinleşmiştir. Ocak 2001’de 44 sicil numarasıyla Karma OSB tüzel kişiliği kazanılmıştır.

GEPOSB’ un Gebze’ de kurulmasında denizyolu, karayolu, demiryolu ve havayolu ulaşımına yakın olması, yetişmiş insan gücünün rahatlıkla bulunabilmesi, hammadde ve yedek parçaya kolay ulaşım gibi nedenlerden dolayı Gebze tercih edilmiştir.

GEPOSB’da ilk sanayi yatırımları 1997 yılında başlamıştır. İlk etapta 5 firma ile başlayan yolculuğumuzda bugün itibariyle faaliyette olan firma sayısı 113’e, inşaat halinde olan firma sayısı 8’e ulaşmış durumdadır. Proje aşamasında olan 10 firma bulunmaktadır. Orta ve küçük ölçekte Farklı sektörlerde faaliyette bulunan firmaların dağılımı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

GEPOSB 120 hektarlık bir arazi parçası iken, bugün planları ile sanayinin ihtiyaç duyduğu bütün vasıflara kavuşmuş ve Karayollarına ait 135 dönüm arazinin alınması ile 137 hektarlık bir büyüklüğe ulaşmıştır. Genişleme sahaları ile GEPOSB’ un büyüklüğü 170 hektar olacaktır.

Türkiye’nin örnek organize sanayi bölgelerinden biri olan Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi kuruluşundan bugüne kadar yeni yatırımlarla sürekli büyüyen, altyapı yatırımlarını yıllar önce tamamlamıştır. Ayrıca ihtiyaçlar doğrultusunda yenileme çalışmaları ve hizmetlerine yeni eklemeler yapmak sureti ile yoluna devam etmektedir. Gebze Plastikçiler Organize sanayi Bölgesi 15 m Genişlikte caddeler, 12 m Genişlikte sokaklar ve 18 km’ lik bakımlı asfalt yolları, yeşil alanları, ayrık sistemde inşa edilmiş olan atıksu ve yağmur suyu kanalları, OSB bünyesinde bulunan tüm katılımcılara hizmet veren Merkezi Atıksu Arıtma Tesisi, su dağıtım şebekesi ve İSU Yuvacık Barajı ve Denizli Göletinden temin edilen içme suyu, doğalgaz dağıtım şebekesi, 1200 hatlık çağdaş iletişim ağı, Türkiye’de OSB’ler içerisinde ilk olarak hizmete alınan Fiber Optik Altyapısı üzerinden verilen ses ve data hizmetleri, ADSL hizmeti, fiber optik iletişim altyapı sistemiyle, 3 adet Ring hattından beslenen 39 adet Trafo binası ve 96,08 MW kurulu gücü bulunan enerji kapasitesi, cadde aydınlatma şebekesi, Ortak Sağlık ve İş Güvenliği Birimi, itfaiye ve güvenlik teşkilatlarıyla geniş bir hizmet paketi sunmaktadır. Alanlarında uzman 45 idari ve teknik personel ile modern bir yönetim yapılanmasına sahiptir. Ayrıca, 25.000 m2 alanlı 60 dükkândan oluşan Küçük Sanayi Sitesi mevcuttur.

GEPOSB nin eğitim alanında, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde 16 derslik 500 öğrenci kapasiteli Türkiye’de ilk olarak Plastik konusunda eğitim veren okul olan PAGEV Anadolu Meslek Lisesi yapmış ve okul 2002-2003 döneminde eğitime başlamıştır. İlk mezunlarını veren lisemiz sanayicimizin ihtiyaç duyduğu yetişmiş nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamaktadır. GEPOSB’ da Plastik konusunda eğitim verecek olan Plastik Yüksekokulu ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

Müstakil itfaiye teşkilatı, güvenlik hizmetleri, sorunsuz enerji tedariki, tüm altyapı hizmetleri, doğalgaz şebekesi, ekonomik olarak son teknolojik haberleşme olanakları mevcuttur.

GEPOSB çalışanları ve yöneticileri “Sanayicinin sorunu bizim sorunumuzdur‘’ sloganı ile katılımcılarına hizmet sunmaktadır.

GEPOSB itfaiyesinden ortak sağlık ve güvenlik birimine, elektriğinden, suyuna, alt yapı yatırımlarından üst yapı yatırımlarına kadar tüm proje hedeflerini gerçekleştiren bir OSB olarak ve bugüne kadar yaptığı yatırımlar ile bölgesin de ve ülkemizde  ilklere imza atan bir marka OSB olmuştur.

GEPOSB Bir marka olmuştur

GEPOSB Türkiye’ deki OSB’ ler içerisinde İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimleri ile Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye’ deki ilk uygulama olan Ortak İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Biriminin (OSGB) kurulumu tamamlamıştır. GEPOSB Ortak Sağlık ve Güvenlik Biriminin hizmete girmesiyle birlikte yerel mevzuat dışında uluslar arası çalışma mevzuatı kapsamında hizmetler verilmeye başlandığından ihracat yapan firmalarımız hizmet konusunda bir adım önde yer almışlardır. Ayrıca OSGB’ den hizmet alan firmalarımızda çalışanların eşlerini de kapsayacak şekilde bir hizmet verilmektedir.

Diğer OSB’ler de olduğu gibi GEPOSB’ da Sanayi Belediyesi hizmetlerinin yanında ilave olarak elektrik, doğalgaz, su, telefon, internet hizmetlerini katılımcıların kullanımına sunmaktadır.
Kurularak işletmeye alınan 16 adet yüksek kalitede görüntü kapasitesine sahip MOBESE kamera sistemiyle 24 saat süreyle 2 farklı noktada hem kayıt hem de izleme yapılmaktadır.

Bugüne kadar gerçekleştirdiği yatırımların tamamını devletten bir kuruş kredi kullanmadan tamamen kendi imkânları ile gerçekleştiren bir OSB olması en önemli farklılıklarından bir tanesidir.

GEPOSB YÖNETİMİ

Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi, katılımcı firma temsilcileri tarafından oluşan Yönetim Kurulu tarafından sevk ve idare edilmektedir. 02.12.2006 tarihinde yapılan GEPOSB I. Olağan Genel Kurulunda alınan karar doğrultusunda Müteşebbis Heyet lav edilmiştir. Yönetim Kurulu, Bölge ile ilgili her türlü mali İdari ve teknik konularda karar verir, yürütmeyi ve denetlemeyi sağlar.

Yönetim Kurulu; Katılımcı firmaların seçtiği 5 üyeden oluşur Bölgenin sevk ve idaresini sağlar, Denetim Kurulu ise 2 üye’den oluşur.

Bölge Müdürü; Yönetim Kurulunun kararları ve talimatları, Kanun Yönetmelik, Kuruluş Protokolü, OSB Ana Sözleşmesi ve diğer düzenlemeler çerçevesinde Organize Sanayi Bölgesinin sevk ve idaresini yürütür.

GEPOSB BUGÜNKÜ DURUMU

Coğrafi Konumu

Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi, İzmit’e 50 km. İstanbul’a 36 km. Gebze İlçe Merkezine 6 km uzaklıkta, TEM Otoyolu üzerinde yer almaktadır. Büyük metropollere bağlantısını E-80 ve TEM Otoyolları ile sağlamaktadır. Ayrıca Kurtköy Sabiha GÖKÇEN Havalimanı na 20 km’ dir. Limanların yakınlığı büyük bir avantaj’dır.

Mevcut Altyapı Büyüklükleri

Yol uzunlukları : 18 km
Çevre Yolu Uzunluğu : 7 km
İçme suyu şebekesi : 18 km
Yağmur suyu şebekesi : 18 km
Kanalizasyon şebekesi : 20 km
Elektrik şebekesi uzunluğu : 18 km
Trafo binaları : 31 adet 4 hücreli: 7 adet
8 hücreli : 1 adet 10 hücreli
YG şebekesi gerilimi : 154/34,5 kV
OG Şebekesi gerilimi : 34,5/0,4 kV
AG şebekesi gerilimi : 220/400 volt

Toplam enerji kapasitesi : 96,08 MVA

Arazi Kullanım Değerleri

Organize Sanayi Bölgesi Yüzölçümü toplamı : 169.90 Hektar
Sanayi parselleri yüzölçümü toplamı : 95
Sosyal Tesis Alanları Toplamı : 4
Spor tesis alanları toplamı : 2
Otopark alanları yüzölçümü toplamı : –
Park alanları yüzölçümü toplamı : –
Teknik altyapı alanlar yüzölçümü toplamı : –
Yol alanları yüzölçümü toplamı : 22
Yeşil alanlar yüzölçümü toplamı : 14,4

Toplam: 137,4 Hektar

Mevcut Altyapı ve Tesisler

Türkiye’nin örnek organize sanayi bölgelerinden biri olan Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi kuruluşundan bugüne kadar yeni yatırımlarla sürekli büyüyen, altyapı yatırımlarını yıllar önce tamamlamıştır. Ayrıca ihtiyaçlar doğrultusunda yenileme çalışmaları ve hizmetlerine yeni eklemeler yapmak sureti ile yoluna devam etmektedir.

Hizmet konusunda Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nin (GEPOSB) ülkemizin önde gelen OSB’lerinden birisidir.

Bölgenin her noktasına ulaşan asfalt yollar, tretuar ve bordürlerle, yağmur suyu drenaj şebekesi tamamlanmıştır.

Bölge ihtiyacını karşılamak üzere içme suyu, Terfi Merkezinde bulunan pompalarla ve boru ağıyla her parsele bağlantı yapacak şekilde tamamlanmıştır. Ayrıca 1000 m³ lük su deposu yapılmıştır. Şebekeye İSU Yuvacık Barajı ve Denizli Göletinden temin edilen içme suyu verilmektedir.
Ulusal enter konnekte şebekesinden alınan 154 kV’ lık enerji, GOSB Trafo Merkezinde 34,5 kV’ a indirilerek Bölge dâhili şebekesinde bulunan Trafo binaları vasıtasıyla sanayicilere dağıtılmaktadır.
Bölge Müdürlüğünün sosyal tesisleri ve fabrikaların yangın tehlikesine karşı korunmaları Bölge yollarına belirti aralıklarla serpiştirilen 74 adet yangın hidrantı ve 24 saat hizmete hazır tutulan 2 adet itfaiye aracı ve itfaiye personeli ile güvence altına alınmıştır.
Bölge Müdürlüğüne ait Ortak Sağlık Merkezi, İtfaiye ve Teknik Birimleri içeren Sosyal Hizmet Kompleksi tamamlanmıştır.

Bölge girişlerinde tesislerin yerlerini belirten panolar; cadde ve sokak isimleri ile tesis isimlerini belirten tabelalar konulmuştur.

Organize sanayi bölgemizde bulunan sanayi tesislerin haberleşme ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile Organize Sanayi Bölgesi 1200 hatlık yeraltı şebekesi yapmış hizmete sunmuştur. Ayrıca Türkiye’de OSB’ler içerisinde ilk olarak gerçekleştirilen Fiber Optik Kablo altyapısı tamamlanmış ve bu altyapı üzerinden ses ve data hizmetleri verilmeye başlanmıştır. Bu altyapı üzerinden gelecek dönemde scada uygulaması, görüntülü haberleşme ve tüm haberleşme altyapısı bu sisteme entegre edilecektir.

Haberleşme altyapısı tamamlanmış olup, sanayicinin Bölge Müdürlüğümüz ve Türk Telekom’a müracaatıyla telefon ihtiyacı hemen karşılanmaktadır.

Kocaeli ilinde ve Körfez Bölgesinde Merkezi Atıksu Arıtma Tesisini tamamlayıp işletmeye alan İLK OSB olmuştur. Çevreye verilen önem nedeniyle bu alanda yapılması gereken hiçbir yatırımdan taviz verilmemiştir. Çevre konusunda bugüne kadar yapılmış olan yatırımların ve uygulamaların sonucunda;

Tüm Türkiye’de faaliyette olan 257 OSB arasında düzenlenen “En Çevreci OSB” yarışmasında finale kalan 5 OSB’den bir tanesi olmuş ve ÇEVRE ve ORMAN BAKANLIĞI TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ ÖDÜLÜNÜ Haziran 2009 tarihinde kazanmıştır.

Ülkemizdeki OSB’ler içinde fiber optik hatlar üzerinden ses ve data hizmeti sunan İLK OSB’dir.
OSB tüzel kişiliklerinin elektrik dağıtım hizmetlerini yapabilmesi için serbest piyasa koşullarında dağıtım lisansı alma zorunluluğu getirilmesi sebebiyle ivedilikle çalışmalara başlanılmış ve Türkiye genelinde EPDK tarafından Türkiye genelinde OSB’lere verilen ilk 9 Elektrik Dağıtım Lisansından birini almıştır. Bu alanda ilimizde de yine ilk OSB’yiz.
GEPOSB nin eğitim alanında, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde 16 derslik 500 öğrenci kapasiteli Türkiye’de ilk olarak Plastik konusunda eğitim veren okul olan PAGEV Anadolu Meslek Lisesi yapmış ve okul 2002-2003 döneminde eğitime başlamıştır. İlk mezunlarını veren lisemiz sanayicimizin ihtiyaç duyduğu yetişmiş nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamaktadır.
Ayrıca; mobil telefonların sağlıklı çalışabilmesi için TURKCELL, VODAFONNE ve AVEA tarafından baz istasyonları kurulmuştur. Toplam telefon şebekesi 18 km’ dir.

Elektrik Şebekesi

Bölgemizde elektrik enerjisi SEDAŞ’ dan, OSB girişinde ölçülerek topluca satın alınmakta ve Bölge müdürlüğü tarafından sanayicilerimize dağıtılmaktadır.

Elektrik Şebekesi ve Trafo binaları Organize Sanayi Bölgesi’ne aittir. Elektrik işletmesi ve şebekenin bakım onarımı Bölge Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Bölgemiz SEDAŞ’ tan en büyük güç çeken abonelerden birisidir. Aylık ortalama tüketimimiz 11 milyon kwh civarındadır.

Firmalar 96,08 MVA gücündeki enter konnekte şebekeden enerji almakta olan 154/34,5 kV GOSB indirici merkezi çıkışından itibaren sanayici fiderine kadar olan her türlü arızalar Bölge Müdürlüğü’nün 24 saat görev yapan elemanlarınca giderilmektedir. Çok kısa zaman içerisinde arızaların giderilip firmaların kesintisiz olarak elektrik enerjisi kullanmaları amaçlanmaktadır. Ayrıca Organize Sanayi Bölgesi’ndeki firmalara ait elektrik sayaçlarının okunması ve faturalama işleri de bölge müdürlüğünce yapılmaktadır.

Yıllık ortalama kayıp (aydınlatma, trafo, AG-OG vs.) tutarı Türkiye ortalamasının oldukça altında olup % 0.5-1 arasındadır.

İçme ve Kullanma Suyu

Bölgemizin ihtiyacı olan su İSU Yuvacık Barajı ve Denizli Göletinden içmesuyu kalitesinde temin edilmektedir. Su arızalarında sıkıntı yaşanmaması için 1000 m3 kapasiteli yedek su deposu vardır.

Mevcut içme-kullanma suyu şebekesi 18 km’dir. Bölgemizdeki sanayicinin yazılı müracaatı üzerine abone sözleşmesi yapılarak su ihtiyaçları karşılanmaktadır. Abone sayısı 2009 yılı itibariyle 141’e ulaşmıştır.

Belirli aralıklarla şebekeden alınan suyun Kimyasal ve Biyolojik analizleri akredite bir laboratuara yaptırılarak değerleri kontrol edilmektedir. Şebeke’de ve Terfi Merkezi’ndeki arızalar Bölge Müdürlüğü personeli tarafından giderilmektedir.

Bölgenin aylık ortalama su tüketimi 30.000 m3′ tür.

Arıtma ve Kanalizasyon

Bölgemizin Kanalizasyon şebekesi ayrık sistemde yapılmıştır.
Kocaeli ilinde Merkezi Atıksu Arıtma Tesisini fiziksel ve biyolojik arıtma yapacak şekilde dizayn edilmiş ve işletmeye almıştır. Bu konuda KOCAELİ İLİNDE arıtma tesisini tamamlayan ve işleten, ilk ve tek OSB’dir.

Atık su Arıtma Tesislerinin I.kademesi 1500 m3/gün kapasiteli olup, inşaatı tamamlanmış deşarj izni alınarak işletmesine başlanmıştır. II. Kademe atıksu arıtma tesisi 3.000 m3/gün kapasiteli olarak projelendirilmiş olup, bölgedeki tesislerin gelişmesine uygun olarak ihtiyaç kapasitesi yeniden gözden geçirildikten sonra inşaatına başlanılacaktır.

Bölgemizde tüm altyapı tesisleri Yönetim Kurulu tarafından onaylanan Atıksu Altyapı Tesisleri İşletilmesi Yönetim Planında belirtilen hususlara göre işletilmektedir. Gerekli görülen hallerde, Merkezi Atıksu Arıtma Tesisinin çalışmasında sorun yaratabilecek türde atıksu olan sanayicilerin mutlak surette ön arıtma tesisini kurması zorunlu bulunmaktadır. Özellikle kimyasal atıksuyu olan firmalarda ön arıtma tesisi kurma zorunluluğu bulunmaktadır.

Doğalgaz Şebekesi

GEPOSB’ da doğalgaz alt yapı şebekesi Ekim 2006 yılında tamamlanmış ve aynı tarihte şebekeye gaz verilmiştir. Bölgemizin ana ölçüm istasyonu 6/19 bar basınçta ve 18.000 m³/h kapasitede kurulmuştur.

Bölge içinde kurulan 3 adet 6.000 m³/h kapasiteli RMS-B istasyonu vasıtasıyla basınç 4 bar a düşürülerek dağıtılmaktadır.3 adet RMS-B istasyonu birbirlerine ring olarak bağlanmış ve bu sayede herhangi bir arıza durumunda sanayi tesislerine kesintisiz doğalgaz ulaştırılmaktadır.

Haziran 2010 itibarıyla bölgemizde doğalgaz kullanan abone sayısı 72’e ulaşmış ve aylık olarak doğalgaz tüketimi 750.000 m³/h seviyelerine gelmiştir. Doğalgazın diğer yakıtlara göre daha ekonomik olması ve çevreye en az zarar vermesi GEPOSB’ un cazibesini daha da arttırmaktadır.

Kocaeli/Gebze Ekonomisine Katkısı

Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi (GEPOSB) yukarıda özetlenmeye çalışılan teknik bilgileriyle büyük bir projedir. Gebze’nin coğrafi konumunun ve ekonomik yapısının sonucu özel bir yapıya sahip olan, Katma Değeri yüksek mal ve hizmet üreten Gebze/Türkiye Ekonomisine en uygun yapılaşmasını gerçekleştirmiştir. Bölgede gerçekleştirilecek sanayi yatırımları Organize Sanayi Bölgesine toplanarak yatırımların dağınıklığı ve kaynakların israfı olabildiğince engellenmiştir. Yukarıda ana hatlarıyla özetlenen itfaiyesinden, sağlık ocağına, elektriğinden, suyuna, alt yapı yatırımlarından üst yapı yatırımlarına kadar tüm proje hedeflerini gerçekleştiren GEPOSB, bünyesindeki yatırımcılara ihtiyaç duyabilecekleri tüm hizmetleri 24 saat aralıksız başarıyla sunmaktadır. Bu başarılı çalışmalarıyla GEPOSB ülkemizdeki diğer organize sanayi bölgeleri arasında da hak ettiği yere ve üne kavuşmuştur. GEPOSB, çalışma yapısıyla da örnek bir yapı sergilemektedir. GEPOSB bünyesinde bulundurduğu tecrübeli teknik personeli ile kuruluşlara yapı, iskân, işyeri açma ve çalışma ruhsat hizmetlerini de vermektedir. Bu yapısıyla GEPOSB hizmetlerin ve niteliklerin standartlaştırılmasında önemli bir adım daha atmış bulunmaktadır.

Faaliyette olan firmalarla ulaşılan 9000-9500 kişilik çalışan sayısıyla GEPOSB, Gebze ekonomisi için önemli bir istihdam merkezi olma özelliğini gerçekleştirmiştir. Faal firmaların üretimleri, ağırlıklı olarak ihraç malları şeklinde gerçekleştiğinden, firmaların başarıları KOCAELİ/Gebze Ekonomisi ile birlikte direkt ülke ekonomisini de olumlu yönde etkilemektedir. Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen yatırımlarla faal firmaların (kesin olmamakla birlikte) yıllık 700.000.000 USD üzerinde ekonomik katkı gerçekleştirdikleri söylenebilir. Ülkemizin içinde bulunduğu ve aşılmaya başlanan kriz dönemi ile birlikte yaşanan belirsizlikler aşıldığında sanayiye uygun atıl durumdaki arazilerin bir an önce kullanılmasıyla, sanayicinin rekabet gücünün artırılması, çeşitli teşviklerle sanayiciye destek sağlanması, hammadde ve ekipman temininde karşılaşılan zorlukların giderilmesi, maliyetleri çok büyük oranda etkileyen enerji konusunda tedbirler alınması ve milli sanayicinin en büyük problemi olan Çin–Uzakdoğu orijinli ucuz malzemeler konusunda gerekli tedbirlerin alınması, yatırımcının önünün açılması ile birlikte ekonomimizi çok daha güzel günler beklemektedir.

GEPOSB GELECEKTEKİ KONUMU

Mevcut yapıda çok başarılı olan GEPOSB’ un gelecek yıllarda da gerek Gebze’ mize gerekse Ülkemiz ekonomisine yapacağı katkılar tartışılamaz. Hedeflenen 15.000 çalışan sayısının çok ciddi kısmı gerçekleşmiştir. İçinde bulunduğumuz şu günlerde yaşanan belirsizlikler aşıldığında GEPOSB deki yatırımların çok hızlanacağı ve tam kapasiteye 3-5 yılda ulaşılacağı tahmin edilmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.