• turkosb@gmail.com
  • +90 (532) 623 09 45

GOLD Gebze Kömürcüler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
2,000 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Refik Oral Cad. No:11 Dilovası / KOCAELİ
  • TELEFON: +90 262 754 1111
  • FAX: +90 262 754 1142
  • GSM: +90 533 739 1855
  • WEB SİTESİ: http://www.komurosb.org.tr
  • E-POSTA: info@komurosb.org.tr
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
9+1 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Refik Oral Cad. No:11 Dilovası / KOCAELİ

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Kocaeli Gebze Kömürcüler İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Kocaeli ili Dilovası ilçesi sınırları içinde Dilovası yerleşkesinin kuzey doğusu, Tavşancıl Mahallesinin kuzeyi, Çerkeşli Köyü ve İMES OSB’nin güneyinde yer almakta olup, doğusunda Nuh Kireç fabrikası bulunmaktadır.

Kömürcüler İhtisas OSB’nin ilk kuruluş çalışmaları Aralık 1996 yılında Kocaeli Valiliği ve KİAD’ın (Kömür İthalatçıları Derneği) girişimi ile başlatılmış ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığına müracaat edilmiştir. Ancak çeşitli nedenlerle müracaat akim kalmıştır.

2001 yılında Kocaeli Valiliği ve KİAD yeniden yer arayışına girmiş ve şu anda faaliyette olan OSB’mizin mevcut alanının değerlendirilmesi için Sanayi ve Ticaret Bakanlığına müracaat edilmiştir.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı uzmanları ile ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla Ekim 2001 tarihinde yer seçimi yapılmıştır. Yer seçimine müteakip ÇED Raporu ve Jeolojik Etüt Raporu hazırlanmış ve ilgili kurumlara sunularak onayları alındıktan sonra Sanayi ve Ticaret Bakanlığına sunulmuştur.

4562 Sayılı OSB Kanunu gereği, Kuruluş Protokolü Valilik, KİAD ve diğer katılımcı kurumlar tarafından imzalanarak Bakanlığa gönderilmiştir. Bakanlık tarafından 21.10.2003 tarihinde 217 sicil numara ile OSB sicil defterine kayıt edilerek tüzel kişilik kazanmıştır.

Bakanlığın, Parselasyon Planlarını, 23.10.2007 tarihinde onaylanmasına müteakip altyapı inşaat işlerinin yaptırılması için ihale sonrası Mayıs 2008 Tarihinde yüklenici firmaya verilerek altyapı inşaat işleri başlatılmış olup, 31.12.2010 tarihinde tamamlanmıştır.

Bölgemiz yaklaşık 79 hektarlık bir yüzey alanına sahiptir. Genel sınırlarımız içerisinde 22 adet sanayi parseli 6 adet ortak sosyal ve teknik parselle birlikte 5 adet de park bulunmaktadır.

2012 yılından itibaren MÇK kararı ile kömür ithalatının %30’unun burada gerçekleştirildiği, Kocaeli ilinde faaliyet gösteren Kömür İthalatçılarının tamamı Kömürcüler OSB ye gelerek katılımcı olmuşlardır.

Kocaeli İlinde faaliyette bulunan tüm kömür tesislerini bir araya toplayarak, çevre kirliliğini önlemek, sanayicilerin daha ekonomik şartlarda, yeni teknolojilerin kullanıldığı bir bölgede üretimlerini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Bu nedenle 2011 yılında teknik heyet oluşturularak Hollanda Rotterdam ve Avustralya Sydney’deki dünya çapında büyük ve son teknolojilerin kullanıldığı kömür terminallerinde incelemeler yapılarak burada kullanılan çevre kirliliğini önleyici sistemlerin OSB’mizde uygulaması sağlanmıştır.

OSB’miz Türkiye genelinde en kısa sürede %100 doluluk oranı ile faaliyete geçen OSB’ler arasında yer almakta olup, kömür eleme, paketleme, depolama ve briket tesisleri olarak faaliyet gösteren tek ve örnek bir OSB olmuştur.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.