TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,592 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Organize Sanayi Bölgesi 14. Cadde No: 16 Erzincan
  • TELEFON: +90 446 251 10 01
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Erzincan Organize Sanayi Bölgesi Hakkında

Erzincan Organize Sanayi Bölgesi 373 hektar alan üzerine kurulu, Erzincan Organize Sanayi Bölgesi, Erzincan’ın batısında, Erzincan-Sivas Devlet karayolu istikametinde, yeni yapılan çevre yolu ile irtibatlı kent merkezine 8.5 km, uzaklıkta bulunmaktadır. Enerji, kanalizasyon, içme ve kullanma suyu, haberleşme, bölge içi ve dışı ulaşım altyapıları tamamlanmıştır. Bölgede 2016 yılı arsa satış fiyatı 15 TL/m² dir. Arsayı vadeli almak isteyen yatırımcıya arsalar, arsa bedelinin % 25’ i peşin, bakiyesi yıllık % 12 faizli, 6 şar aylık eşit ödemeli, 6 yıl vadeli olarak satılmaktadır. 4562 Sayılı OSB Kanunun Geçici 9 uncu maddesi kapsamında 10 kişi ve üzerinde istihdam taahhüdünde bulunan yatırımcılara bedelsiz arsa tahsisi yapılabilmektedir.  Projenin gerekli kıldığı hallerde bir veya birkaç parselin birleştirilmesi suretiyle ihtiyaca cevap verecek büyüklükte sanayi parselinin yatırımcıya tahsisi söz konusudur. Tahsis edilen sanayi parselinin asgari 1/4 ü kadar ruhsata bağlanmış yapılanma şartı bulunmaktadır. Bölgede; ilk imar planında 256 adet olan sanayi parselleri tevhidler sonucu 213 adet olmuştur. 213 adet sanayi parselinin; 60 adet parselde 59 firma üretim, 16 adet parselde 14 firma inşaat, 26 adet parselde 13 firma proje aşamasındadır. 111 adet boş sanayi parseli bulunmaktadır. Bölgede üretime geçen firmalar; gıda, mobilya, beton elemanları, mermer, maden, plastik ambalaj, kanatlı yemi, yalıtım(eps-taş yünü), ray bağlantı elemanları, çelik mutfak gereçleri, plastik ve alüminyum piknik gereçleri, kağıt, çelik konstrüksiyon sistemleri ve klinker öğütme alanında üretim yapmaktadır. Bölgede, 50 MVA kapasiteli trafo merkezi bulunmaktadır. Bölgeye, 2011 Mayıs Ay’ı itibari ile doğalgaz verilmeye başlanılmıştır. 4000 m³ su kapasiteli gömme su deposu ve 150 lt/sn kapasiteli derin su kuyuları mevcut olup, içme ve kullanma suyu 23 km ‘lik bölge şebekesine cazibe ile verilmektedir.22 km lik bölgenin ihtiyacını rahatlıkla karşılayacak şekilde pis su şebekesi inşa edilmiştir. Muhtelif ebatlarda, 13 km uzunluğunda yağmur suyu şebekesi mevcuttur. Eğitim tesisleri ve gelişme alanları için rezerv olarak 25.000m² lik arsa ayrılmıştır. Bölge içerisinde üç ayrı alanda toplam 125 araçlık TIR- PARK tesis edilmiş olup, hemen yanı başında sürücülerin her türlü sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak (çarşı gurubu) tesislerinin kurulması planlanmıştır. 4 ayrı noktada toplam 100.000 m² lik alanda park ve spor tesisleri kurulması projelendirilmiştir. Haberleşme, bölgede bulunan 500 abonelik santralden sağlanmaktadır. Erzincan, il sınırları içerisinde geçen E-80 kara yolu ile uluslar arası yük taşımacılığında önemli bir konuma sahiptir. Bölgenin Devlet Karayoluna bağlantısını sağlayan 2,6 km lik asfalt yolu mevcuttur. Yeni çevre yolu bölgemizin ana yol kavşağına bağlanmıştır. Bölge içinde ana arter konumundaki yollar beton asfalt yapılmıştır. Diğer bağlantı yolları ise asfaltlanmaya hazır konuma getirilmiştir. Bölgemizin T.C.D.D.’ demiryolu bağlantısı mevcuttur.

VİZYON & MİSYON

ERZİNCAN Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü olarak ;kanun ve yönetmelikler çerçevesinde katılımcılarımızı ve sanayicilerimizi beklentilerini, eksiksiz, zamanında, ilk defasında, amaç ve isteklere uygun, tarafsız ve güvenilirlik ilkelerine bağlı kalarak karşılamaktır.

  • Toplam Kalite Yönetim anlayışıyla ,misyon ve politikalarını sürekli iyileştirme ve gözden geçirmeyi;
  • Bilginin hızlı ve esnek kullanımı doğrultusunda kurumuzu ve ekipmanlarımızı, teknolojik altyapısını geliştirmeyi,
  • Kurumun hizmet kalitesi en önemli unsuru ve aynası olan çalışanların, eğitimi, istihdamı, maddi ve manevi tatmini sağlamayı,
  • Kalitenin bir maliyet değil, karlı bir yatırım olduğunun bilincinde olarak, sahip olduğumuz kalite anlayışıyla ,kamuya ,diğer  kuruluşlara ve katılımcılarımıza örnek teşkil etmeyi taahhüt eder.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.