TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,444 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Gelincik Sokak No: 12/B Osmangazi / BURSA / TÜRKİYE
  • TELEFON: +90 224 261 61 90
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

ECSSTİL Tekstil Temelleri ŞÜKRÜ SEVİMLİ tarafından atılan ECS STİL TEKSTİL kısa bir süre zarfında tamamen ihracata yönelik hizmet veren bir firma haline gelmiştir. Bugün her türlü ithal kumaş,Dokuma, Boya-Baskı alanlarında faaliyet gösteren firmamız bayan dış giyim ,ve pamuklu kumaşlar alanında çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir ve ürettiği kumaşların %90’ını başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihraç etmektedir.

Sürekli olarak yeni teknolojilere yapılan yatırımlar sayesinde, ürün kalitesi ve kapasitesi arttırılmıştır. Gelişmiş teknolojilerin kullanımı, ar-ge çalışmaları, yeni ürünler ve uygulanan başarılı satış pazarlama stratejilerinin sonucu, ihracatı her geçen yıl daha da artmaktadır.Bursa Uludağ İhracatçılar birliğine üye olan, Tekstil alanında saygın ve güvenilir bir yere sahip bulunan ecs stil sektöründe önder kuruluş olmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Üretim

1)DOKUMA

-Çözgü Hazırlama
-Dokuma

2)ÖN TERBİYE

-Merserize:Bu prosesle kumaşın mukavemeti, parlaklığı, tutumu ve boya verimi iyileştirilir.
-Kontinü Kasar: Kumaşın kontinü olarak boya ve baskıya hazırlanması sağlanır. Ön terbiye işleminden sonra kumaş, boyama işlemine gönderilir. Kumaşlar boya ya girmeden önce isteğe göre gaze, merserize daha sonra kontinü kasar veya jetlerde , kasar veya pişirme olarak boyanmaktadır.

3)DÜZ BOYA

-Laboratuvar
-Jetlerde Kumaş Boyama ve Yıkama: HTmakinelerinde daha çok jakarlı ve düz satenler, likralı kumaşlar, Over-flow”larda ise süprem, ribana gibi örmeler ve diğer dokumalar boyanmaktadır.

Boyamada dispers, reaktif, sülfür(akarboya) ve poliamid için özel boyalar kullanılmaktadır. Ayrıca proseslerin tüm aşamaları teknisyen ve bilgisayar operatörlerinin denetimi altındadır. Boyanan bütün kumaşların renk okeyleri müşteri isteği doğrultusunda değişik ışık kaynakları altında ve spektrofotometre ölçümleri alınarak yapılmaktadır.

4)BASKI

-Varyant dairesi: Burada işlem müşterilerden gelen talepler doğrultusunda artworklerin sisteme aktarılmasıyla başlar. Film öncesi hazırlık aşamaları bilgisayar ortamında tamamlanır ve filme dönüştürülür.

-Şablon hazırlama: Desen tasarım planı ve müşteri talepleri doğrultusunda yapılan desenlerin şablonlarının hazırlandığı bir bölümdür.

-Baskıda pamuk, polyester, polyamid ve karışımlı kumaşlara pigment, reaktif, dispers ve ronjan(aşındırma) baskı teknikleriyle işlem yapılmaktadır.

5) TERBİYE

• Ram
• Serbest Kurutucu
• Kontinü Yıkama
• Compact & Dekatür
• Şardon & Zımpara
• Kalender

-Ram: Farklı finish enlerine sahip ram makineleri pamuk, polyester ve karışım kumaşların her türlü apre, finish ve baskıya hazırlama ve ön fikse işlemlerini gerçekleştirmektedir.

-Serbest Kurutucu: Örgü malların serbest ve gerilimsiz olarak kurutma ve yumuşatma işlemlerini yapan serbest kurutuculardır. Bu makinelerin en büyük özelliği, örme mallarda arzulanan en iyi en ve boy çekmezliği özelliğini kumaşa kazandırmasıdır. Burada yapılan işlemler sonucunda müşterinin istemiş olduğu tuşe elde edilir ve son finish işlemine kumaş hazırlanır.

-Kontinü Yıkama: Çeşitli boya gruplarına ve kumaş cinslerine uygun yıkama yapabilecek değişik tiplerde makinelerle yapılmaktadır

-Compact & Dekatür: Kumaşa son tuşesinin verildiği compact , dekatür makinesi ile, kurutma ve apre işlemi yapılan örgü kumaşlara, açık en veya tüp olarak, müşterinin istemiş olduğu minimum en ve boy çekmezliği ve gramaj sağlanır

-Şardon & Zımpara: Ş ardon, Zımpara makineleri ile, müşterilerin istemiş olduğu efekte göre üretim yapılmaktadır.

-Traş : Şardonlanmış ve kadife kumaşların fırçalama ve traş işlemleri yapılmaktadır.

-Kalender: Dokuma kumaşların kalender işlemlerini gerçekleştirmektedir.Belli basınç ve sıcaklık altında kumaşlara istenen efekt verilmektedir.

6-SEVKİYAT VE KALİTE KONTROL

Boya ve terbiye işlemleri yapılmış partilerin, sevk edilmeden önce, % 100 kalite kontrolü yapılmaktadır. Kalite kontrol sırasında hataların tamamı işaretlenirken, birinci kalite sınırı içinde olan partilerin en, gramaj, tuşe, renk,haslık sonuçları son bir kontrolden geçirilerek müşterilerimize sevki sağlanır.

üretim departmanlarında bulunan ürün kalitesini etkileyen, muayene, ölçme, ve deney cihazlarının, izlenebilirliği uluslararası standartlara uygun referanslı cihazlar kullanılarak yapılmaktadır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.