TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,495 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Düzce Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Orhangazi Mahallesi Teknopark Sokak No: 2/Z1 DÜZCE
  • TELEFON: +90 380 542 15 00
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

Düzce Teknopark A.Ş. 32 ortakla 500.000 TL sermaye ile Şirket Ana Sözleşmesi 20 Nisan 2011 tarih ve 7798 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlanarak resmen faaliyete geçmiş bulunmaktadır.

Düzce Teknopark A.Ş. İşletme Yönergesi

9 Haziran 2009 da başlayan Düzce Teknopark Kuruluş çalışmalarında Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi Rektörlüğü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Düzce Tanıtma ve Kalkınma Vakfı ile 3 Temmuz 2009 tarihinde “Teknopark Kurucu Heyet Protokolü” imzalanmıştır.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Funda SİVRİKAYA ŞERİFOĞLU tarafından görevlendirilen Teknik Eğitim Fakültesi ve Orman Fakültesi öğretim elemanları Prof.Dr. İsmail ERCAN, Doç.Dr. Serkan SUBAŞI, Doç.Dr. Yalçın ÇÖPÜR, Yrd.Doç.Dr. İbrahim ŞAHİN, Yrd.Doç.Dr. Derya SEVİM KORKUT, Öğr.Gör. Mehmet EMİROĞLU ve Arş.Gör. Metin TOZ’dan oluşan Teknopark çalışma ekibinin yoğun çalışmaları ile rekor sayılabilecek 6 ay gibi kısa bir zaman diliminde Düzce Teknopark Başvuru Dosyası tamamlanmıştır.

28 Aralık 2009 tarihinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Sanayi Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne yapılan başvuru ile Düzce Teknopark kurulumu değerlendirme süreci başlamıştır.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığının gerek başvuru dosyası üzerinde gerekse 14-15 Haziran 2010 tarihlerinde Düzce’de yaptığı incelemeler neticesinde Düzce Teknopark kurulumuna ilişkin bir rapor hazırlandı.

Düzce Teknopark Başvuru Dosyası, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, TTGV (Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı), KOSGEB, TÜBİTAK, YÖK, TOBB ve DPT uzmanlarından oluşan bir Değerlendirme Kurulu tarafından 20 Temmuz 2010 tarihinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Ar-Ge Genel Müdürlüğü’nde yapılan toplantı ile değerlendirilerek Düzce Teknopark’ın Kurulması kararı alınmıştır.

Düzce Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Değerlendirme Kurulunun uygun görüşlerine dayanan Sanayi ve Ticaret Bakanlığının 28/7/2010 tarihli ve 4803 sayılı yazısı üzerine, 4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanununun 4 üncü maddesine göre, 1 Ekim 2010 tarihinde 27716 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararıyla kurulmuştur.

 

Teknopark Çalışan Ortalaması

19 FİRMA
42 AR-GE PERSONELİ
20 AR-GE PROJESİ

Teknopark A.Ş Dahilinde

1 Uzay ve Havacılık Teknolojileri
2 İnşaat
1 Telekomünikasyon
4 Makine
7 Yazılım
2 Eğitim
1 Enerji
1 Medikal
sektörlerinde faaliyet gösteren firma bulunmaktadır.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.